gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çocukluğu mutsuz geçen her insan hasta mı olur ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler sizlere bir sorum olacak?Size göre çocukluğunda mutsuzluklar yaşamış olan her insan ileri yaşlarında depresyona girip psikoljik sorunlar çeker mi?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İnsan sağlığı üzerinde Stresin olumsuz etkilerine bir yenisi daha eklendi.Amerikalı bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre, özellikle kız çocuklarının yaşamış olduğu stres, 40′lı yaşlarda kalp hastalıkları riskini daha fazla arttırıyor.Çocukluk dönemindeki ruhsal durum ve kalp hastalıkları arasındaki bağlantıyı inceleyen araştırma, yaklaşık 400 kişilik katılımcıyla gerçekleştirildi.Tamamı 40 yaşlarında olan katılımcıların 7 yaşındaki ruhsal durumları ve kalp hastalıkları arasındaki ilişki incelendi.Ortaya çıkan sonuçlar, stresin yıkıcı etkisini bir kez daha gözler önüne serdi.
    İtenmeyen Bu durum Özellikle kız çocuklarının yaşadığı derin üzüntü ve kaygının, kalp hastalıklarında yüzde 30′a varan bir artışa neden olduğu gözlemlendi.Normalde, öfke eğilimi daha yüksek olan erkek çocuklarında ise risk artış oranı yüzde 17′de kaldı.Sağlıklı ve huzurlu ruh halinin, kalp ve damar sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğu gözlendi.

3. bernam07

bernam07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    ben bu tür kapitülasyona inanmıyorum insan büyüdükçe aklıda gelişir bence.. hayatta yaşadığı herşey insanın beyniyle alakalı her olay beyinde biter..

çocukluğu mutsuz geçen her insan hasta mı olur ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tan - Ben Her Bahar Mutsuzum

Tan - Ben Her Bahar Mutsuzum

Eser rüzgar dağıtmaz efkarımı Ben yarından umutsuzum Böyle biçare kalınırmı Ben her bahar mutsuzum Geçiçi sitem edip Acıyı içeceğim Kendime fırsat verip geçeceğim Hayallere dalıp mutluluğu göreceğim Benim için mutlu olmak hayal kurmak Ben her bahar Ben her bahar Ben her bahar mutsuzum... Göçen kuşlar çaldılar baharımı Ben yarından umutsuzum Hasret tüketti umutlarımı Ben her...
  2. Mutsuz Çocuk Elinden Belli Olur

Mutsuz Çocuk Elinden Belli Olur

mutsuz cocuk oyunu Çocuklarınızın mutlu olup olmadığını ellerine bakarak öğrenebilirsiniz. Çocuklardaki tırnak yeme alışkanlığına mutsuz aile ortamı zemin hazırlıyor. Uzmanlar evde gerginlik yaşayan çocukların tırnak yediğini açıklıyor Uzmanlara göre mutsuz çocuk tırnaklarından belli oluyor. Ailede gerginlik, şiddet gibi olaylar yaşayan çocuklar kaygı ve stresle baş etme yolu olarak tırnak...
  3. Kadının Hası Böyle Olur

Kadının Hası Böyle Olur

Kadının Hası Böyle Olur Her gün kim bilir kaç kadın görüyorum... Sokakta, vapurda, okulda, kuaförde, orda, burda...Ama olmuyor hanımlar, olmuyor! Kadınlar kadınlıgı unutalı daha kaç on yıl oldu ki? Solaryuma girmeye, çiplak gezmeye, kariyer hırsıyla yüzlerini burusturmaya baslayalı kaç on yil oldu? Çevremde gördügüm kadınlardan bazılarının birtakim özelliklerini seçtim. Bunlara,...
  4. Neden hasta oluruz?

Neden hasta oluruz?

nasıl hasta olurum neden hastalanırız, neden hastalanıyoruz, neden hasta olunur, neden hasta oluruz, hastalık nedenleri Hastalanırız, kabul ama neden hastalanırız, nasıl hasta oluruz diye hiç düşündünüz mü Melek'ler? Ben düşündüm ve sizlerde şimdi düşündünüz diye açıklayıcı bilgiler getirdim size:D:D Evrende herşey enerjidir. Evrendeki herşeyin özü kuant dediğimiz enerji zerrecikleridir....

Sayfayı Paylaş