Çocukluğunuza Gidin: Hangi çocuk profili sizi yansıtıyordu?

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Çocukluğunuza Gidin: Hangi çocuk profili sizi yansıtıyordu?
Hangi çocuk profili sizin çocukluğunuzu yansıtıyor?

-Olaylar ve insanlarla ilgilenen, hayata erken atılmış, felsefe takviyeli, ağır abi edalı çocuk

-Azap verdiği zavallı böceğin artık hareket etmediğini görüp büyük bir hüsrana kapılan meraklı, ilim-fen çocuğu

-Her banyo vaktinde saklanan, yemek ve uyumak bilmeyen, aileye eziyet için görevlendirilmiş iflah olmaz ve yerinde durmaz çocuk

-Legolarından gemi / uçak yaptıktan sonra onu büyük bir hışımla darmadağın eden yaratıcı, bir o kadar da deli çocuk

-Annesinin makyaj malzemelerini telef eden ve dünyası Barbie`lerinin kıyafetlerinden oluşan süslü, toz pembe çocuk

-Yüzlerce oyuncağı olmasına rağmen ilgisi hep kumanda, telefon gibi elektronik araçlarda olan mühendis ruhlu, action arayışlı çocuk

-Giysilerini tek tek katlayıp dolaba kaldıran, yatağını her sabah düzelten hatta, hızını alamayıp annesinin mutfaktaki işlerine burnunu sokan tertip manyağı, hastalık sebebi çocuk

-Aaah ahh! Damarıma bastınız. Bırak yaşamayı hiç çocuk olmadık ki. Biz acılara doğuştan başladık be gülüm, ne çocukluğu

-Bunlar Made In Turkey! damgalı çocuk profilleri, ben Avrupai yetiştim. Mozart`larla Sushi`lerle büyüdük biz mösyö :p

-Bunlardan farklıydı benim çocukluğum (buyurun anlatın)

(alıntı)

Son düzenleme:
Ce: Çocukluğunuza Gidin: Hangi çocuk profili sizi yansıtıyordu?

-Annesinin makyaj malzemelerini telef eden ve dünyası Barbie`lerinin kıyafetlerinden oluşan süslü, toz pembe çocuk

-Bunlar Made In Turkey! damgalı çocuk profilleri, ben Avrupai yetiştim. Mozart`larla Sushi`lerle büyüdük biz mösyö :)

:) :) :)

Ce: Çocukluğunuza Gidin: Hangi çocuk profili sizi yansıtıyordu?

-Legolarından gemi / uçak yaptıktan sonra onu büyük bir hışımla darmadağın eden yaratıcı, bir o kadar da deli çocuk

-Annesinin makyaj malzemelerini telef eden

-Yüzlerce oyuncağı olmasına rağmen ilgisi hep kumanda, telefon gibi elektronik araçlarda olan mühendis ruhlu, action arayışlı çocuk

böyle bir karışım yapabiliriz, aslında daha çok hınzırlıklarım varmış da :D Neyse...

bunlardan baya bir farklıydı :D gezmeye giderken herkes önceden hazırlanırdı ben en sona kalırdım zaten geç kalmışız bide ağlayıp zırlayıp 2 de gidilecek yere 4 te varırdık :D

-Olaylar ve insanlarla ilgilenen, hayata erken atılmış, felsefe takviyeli, ağır abi edalı çocuk

bunun biraz daha değişik versiyonu diyebiliriz..ağır abi edası yoktu her zaman deli dolu çılgın bir çocuktum ama felsefe takviyeli kısmı doğru ..
daha 6 yaşımda açıp meydan laorusse ansiklopedilerini okuyan ,hep kitaplarla haşır neşir ,entellektüel bir çocuktum ben hep ..
kitapları aşıktım ve bir de yazmaya ...
çalışma dolabımda sadece kitaplar vardı her zaman ,hiç öyle makyaj malzemeleridir vs hiç olmadı ..
ve küçük yaşlardan beri felsefeye olan ilgim hep vardı ,daha ortaokulda iken aristo ,eflatun okurdum ..

:ehi:

bunlardan farkliydim...herzaman akilli uslulugu ile dikkat ceken..ama damarima basildigi zaman kimseyi gözü görmeyen deli doluydum...erken olgunlasip kendini arkadas ortaminda öne cikaranlardandim...hep dert dinleyip yardimci olan fakat kendiminkini asla anlatmayan falan...oyunlarda illa olmazsa olmazlardandim falan..güzeldi yani..gecti gitti iste sonuc...tamtersi oldu :(

Ben öyle bi çocuktum ki muhabbeti gelince gülesim geliyor. :D
sokakta oynardık bütün mahallenin çocukları felan. kızlar kaldırıma dizilmiş bebekleri tabak kaşıklarıyla evcilik oynarlardı sesiz sessiz. erkekler bir top alıp 4 taşla 2 kale yapıp maç yaparlardı. ve benn hep erkeklerle maç yapardım. annem hep kızardı bi tane kızım var oda erkek gibi diye:D:D ve bizim erkekler alt mahlleye inerdi babam kızardı inme derdi. gizli gizli inerdim erkeklerle :D kızlara tembih ederdim annem sorarsa saklambaç oynuyorlar deyin derdim :D:D

-Her banyo vaktinde saklanan, yemek ve uyumak bilmeyen, aileye eziyet için görevlendirilmiş iflah olmaz ve yerinde durmaz çocuk..

ben hep böyle bi çocuktum :D:D

ben 5 yaşındayken bi gün hastaneye gitmişiz, dedem için zor bela izin alıp hasta ziyaretine.
babamlar önden gidiyomuş bende arkadan yavaş yavaşşş herzamanki gibi:D
koridorda yürürkenn bazı odalar tekliydi tek kişi kalıyomuş :D ve o odalardan bitanesinin anahtarını içerden degilde dışardan takmışlar:D bende gider ayak onu kitlemişimm hiç bişey yokmuş gbi babamı izlemeye devam etmişim. dedemle görüşmüşüz ziyaret etmişiz eve dönmüşüz 2 gün sonraa haberi bize geliyor tabi benim yaptıgımı kimse bilmiyor:D
Sonra ben dedim yürürken öyle çevirdim diyee hahaha:D
Meğerse içerde yaşlı bi amca varmışşş yani dede:D çıkmada çıkamamış:D:D kıyamam yaaa hahaha:D zaten hastaneleri hiç sevmem:D

Ben çocuklugumu seviyorum yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D:D:D:D

-Aaah ahh! Damarıma bastınız. Bırak yaşamayı hiç çocuk olmadık ki. Biz acılara doğuştan başladık be gülüm, ne çocukluğu

bu şık bana daha uygun :S

Her banyo vaktinde saklanan, yemek ve uyumak bilmeyen, aileye eziyet için görevlendirilmiş iflah olmaz ve yerinde durmaz çocuk

cok cektirmişim cokk :D:D

Geri