gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Çoğaltmak

Konu, 'C-D' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Teksir, fotokopi vb. gibi makina yahut başka bir şekilde bir şeyi çoğaltmak toprağa bir şey ekmeye, tohum saçmaya, mahsülü birbirinden ayırmaya, farklı unsurlar ihtiva eden şeyleri ayrı ayrı toplamaya, nikah ve evlada, Çoğaltmak bazen söz ve meram anlatmmakta güçlük çekmeye, Bu gibi işlerde kullanılan şeyler nikah memuruna, doğum yaptıran ebeye ve tahıl satan kimseye delalet eder.

Çoğaltmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aysun Kayacı: "30'lara yaklaşınca insan kendini çoğaltmak istiyor"

Aysun Kayacı: "30'lara yaklaşınca insan kendini çoğaltmak istiyor"

Aysun Kayacı, InStyle dergisine özel hayatıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kayacı, "Ben aşk değil, güven kadınıyım. Herkesin evlilik üzerine filozof tarzı lafları vardır. Benim hiç evlenmek gibi bir niyetim yoktu. Ömrümün sonuna kadar kız kıza dolaşıp gezebileceğime inanıyordum. Ama şimdi düşündüğümde yerleşik hayata geçip çocuk sahibi olmak ister hale geldiğimi görüyorum....
  2. Üzüntüyü çoğaltmak !

Üzüntüyü çoğaltmak !

uzuntu, dert, sorunlar, cogaltmak, sorumluluk konusunu okumaktasiniz Merhaba Melekler, Üzüntüye gark olmuş. İnsanların arasına karışmaktan kaçıyor. Gecesi gündüzüne karışmış. Geç yatıp geç kalkıyor. Alıp başını gitse. Gitse ve uzun uzadıya düşünse. "Sorunlar her zaman düşünerek çözülmez ki!" diyeceğim tutuyor, kendimi tutuyorum... Gece birkaç kez uyanıyor. Gözünü açar...
  3. Bandrolsüz CD Çoğaltmak Ve Yaymak Şikayete Bağlı Bir Suç Mudur?

Bandrolsüz CD Çoğaltmak Ve Yaymak Şikayete Bağlı Bir Suç Mudur?

Yasal hak sahibi olmayan kişinin bandrolsüz CD çoğaltmak ve yaymak şeklinde belirlenen eylemi, seçimlik hareketli suçlardan olan ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 5101 sayılı kanun ile değişik 81.maddesinin 9.fıkrasının 1/b alt bendinde düzenlenen bandrol olmaksızın çoğaltma ve yayma suçunu oluşturduğundan bu suç Kanunun 75.maddesi kapsamında şikayete tabi suçlardan değildir....
  4. Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolu Kas Kitlesini Çoğaltmak!

Fazla Kilolardan Kurtulmanın Yolu Kas Kitlesini Çoğaltmak!

fazla kilolardan kurtulmak için, kilolardan nasıl kurtulabilirim, fazla kilolar nasıl gider Sevgili melekler, fazla kilolardan kurtulmanın yolu, tüketilen gıdalara dikkat edilmesinin yanı sıra mutlaka ve mutlaka spor yapma gerekliliğidir. Sporla arttırılan kas kütlesi sağlık açısından çok önemlidir. Vücut geliştirme antrenörlüğü yapan Murat Atılgan spora yeni başlayanlara tavsiyelerde...

Sayfayı Paylaş