gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

çok hafif mücver

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ben bu mücveri çok sık neredeyse her sıkıştığımda yapıyorum.sizlerlede paylaşmak istedim. fırında mücver
    malzemeler:
    4 adet kabak
    4yumurta
    2 bardak un(su bardağı)
    1 paket kabartma tozu
    1 bardak sıvı yağ(su bardağı)
    1/2 demet dereotu
    tuz, karabiber ,pul biber
    yapılışı:
    kabak rendelenir ,başka bir kaptayumurta tuz ile çırpılır.,bütün malzemeler karıştırılır,yağlanmış tepsiye dökülür.180 derecede fırında pişirilir,dilimlenerek servis yapılır.
    meze olarak,çayın yanında,et yemeklerinin yanında çok iyi gidiyor.
    afiyet olsun.

çok hafif mücver konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pazı Mücveri

Pazı Mücveri

Malzemeler Yarım demet pazı yaprağı Yarım demet yeşil soğan 1 su bardağı pirinç 3 Adet yumurta 3 kahve fincanı un 2 diş sarımsak 4-5 yemek kaşığı kavrulmuş kıyma Yeteri kadar tuz, karabiber Kızartmak için sıvı yağ Yapilis Tarifi Pirinci kaynar tuzu suda haşladıktan sonra süzün. Çukur bir kapta yumurtalar, ince doğranmış yeşil soğan, dövülmüş sarımsak, un, tuz, karabiber ve...
  2. Hamsi Mücver

Hamsi Mücver

Malzemeler: 250 gr. hamsi 2 adet iri patates 2 adet yumurta 1 tutam dereotu 1 su bardağı un Sıvı yağ (Zeytinyağı olabilir) Tuz , Karabiber HAZIRLANIŞI : Hamsileri kafalarını koparıp kılçıklarını çıkararak fileto olarak ayıklayın, yıkayıp durulayın. İkiye ayırıp her iki tarafını tuzlayın ve her filetoyu tekrar ikiye bölün. Patatesleri soyup ince rendeleyin, sıkıp suyunu çıkarın. Rendelenmiş...
  3. Patatesli Mücver

Patatesli Mücver

patates mücveri patatesli mücver Patates Mücver Mevsimin en lezzetli sebzeleriyle hazırlanan, baharatlarla tatlandırılan patates mücver tarifini sizlerle paylaşıyorum yapasım geldi kabak sevmeyenler içinde ideal :) Patates Mücver Malzemeler, 4 adet orta boy patates 2 adet orta boy havuç 3 adet yumurta 1 yemek kaşığı doğranmış dereotu 2 yemek kaşığı un 1 çay kaşığı...
  4. Kabak Mücver

Kabak Mücver

Kabak yemekleri, Kabak Mücver, Mücver, Kabak Mücver Tarifi, Sebze Yemekleri Selam melishler.. ben gecenlerde Kabak Mücveri yapmistim - annem cok begendi & tarifi sizlerle paylasmak istedim :) Gerci Foto cekmedim - gerekirse internetten aliriz artik :D:D Malzemeler 4 adet orta boy kabak 3 Yumurta 3 kahve fincanı Un 1 demet taze Sogan 1 demet dereotu 1 demet taze nane...
  5. Yaz Aylarında Çok Hafif Bir Yemek Makarna Salatası...

Yaz Aylarında Çok Hafif Bir Yemek Makarna Salatası...

Makarna Salatası Makarna Salatası Nasıl Yapılır Yaz aylarında genellikle ağır kızartmalı yağlı yemekler mideyi biraz yorar üstelik hazmı zor olur...Onun için hem hafif hemde lezzetli bir yemek olan makarna salatası tam aradığınız yemek...Hamde İstediğiniz baharatlarla aromasını artırabilirsiniz. Malzemeler: 1 paket makarna 3 dal ince doğranmış taze soğan 2 adet doğranmış...

Sayfayı Paylaş