gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çok Kolay İrmik Tatlısı Tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Kolay İrmik Tatlısı Tarifi Resimli Kolay İrmik Tatlısı Tarifi

Genelde herkesçe sevilen, sofraların yakışığı, leziz ve hafif irmik tatlısı tarifiyle karşınızdayız melekler :) Tadını kıvamını tutturamıyorum diyenler için işte oldukça kolay bir tatlı :tik:

Malzemeler

9 çorba kaşığı irmik,

9 çorba kaşığı toz şeker,

5 çorba kaşığı margarin,

4 su bardağı süt,

1 çorba kaşığı rendelenmiş Hindistan cevizi,

1 tatlı kaşığı vanilya,

su.

Hazırlanışı

Süt, irmik ve şeker tencereye konur. Karıştıra karıştıra kaynatılır.

Koyulaşınca ateşten alınır. Hindistan cevizi ile vanilya konulur. Yine karıştırılır. Sonra ıslatılmış bir kalıba boşaltılır.

Kalıp buzdolabında 6 saat bekletilir.

Buzdolabından alındıktan sonra ters çevrilerek servis tabağına boşaltılır.

Çok Kolay İrmik Tatlısı Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meyveli İrmik Tatlısı Tarifi Resimli

Meyveli İrmik Tatlısı Tarifi Resimli

Meyveli İrmik Tatlısı Tarifi Resimli - Selam kızlar sizden Meyveli İrmik Tatlısı Tarifini istiyorum tam bir yaz lezzeti oluyor sizede öneririm tabi ben öğrenirsem önce tarifi :)
  2. Kolay İrmik Tatlısı Tarifi Resimli

Kolay İrmik Tatlısı Tarifi Resimli

Kolay İrmik Tatlısı Tarifi Resimli - Selam kızlar sizden Kolay İrmik Tatlısı Tarifini istiyorum sizden.
  3. Kolay Ayva Tatlısı Tarifi

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi

Kolay Ayva Tatlısı Tarifi istiyorum bilen ablalarım varsa tarifi banada yazsın lütfen!
  4. Kolay Hurma Tatlısı Tarifi

Kolay Hurma Tatlısı Tarifi

Kolay Hurma Tatlısı Kolay Hurma Tatlısının Yapılışı Benim gibi tatlı sevenlere ve hurma sevenlere, evde tatlı nasıl yapılır diyenlere, kolay tatlı tarifleri sunuyor ve bu yazımızda hurma tatlısı tarifi veriyoruz Melek'ler:) Dilerseniz, bu tatlının yanında lezzetli içecek tarifleri ile lezzet şöleni yaşayabilirsiniz :) Kolay Hurma Tatlısı Malzemeleri: 400 gram un 100 gram irmik 125...
  5. İşte Meleklerimize Kolay Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi....

İşte Meleklerimize Kolay Sütlü İrmik Tatlısı Tarifi....

Kolay İrmik Tatlisi Tarifi İrmik Tatlısı Tarifi Aniden gelen tatlı krizleri için pratik ve lezzetli bir önerimiz var: sütlü irmik tatlısı! Hemen hazırlayın ve ruhunuzdaki tatlı değişimin tadını çıkarın! Malzemeler, 4 su bardağı süt 1 su bardağı irmik 1.5 su bardağı toz şeker 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi 1 paket vanilya Sosu için, 100 ml süt kreması...

Sayfayı Paylaş