gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Çok kötüyüm yardımınıza ihtiyacım var meleklerim :( acil !! imdaaaatt !!

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

hamilelikte viks kullanımı hamilelikte vicks kullanımı gebelikte vicks burnum tıkalı ne yapmalıyım faydaları
    Offf offf meleklerim... Br kaç gündür melekler mekanında fazlaca olamıyorum... :(
    sebebine gelince ağır boğaz enfeksiyonu geçiriyorum:hasta::grev:.... son 40saattirde uyuyamadım çünkü burnum tıkalıydı vee uykuya dalar dalmaz bir horlama sesiyle sıçrayarak uyanıyorum... :e015::( uykusuzum halsizim boğazım fenaa ondan hariçç te burnum tıkalı... ağzımdan nefes alıyorum.. allahım burnumun kıymetini hiçç bilemiyormussumm kaybedince anladım... :(
    :mad2:
    Meleklerm şimcik burun spreyim var onunla sadece burnumun akmasını sağlayabildim fakat açılmadı:( ne yapabilirimm.. Tee genizden tıkalı oldugunu dusunuyorum cunku şimdiye sprey dzeltmeliydii.. doktora git derseniz dun aksam biricik aşkım benim kıyamadı benm gitmem dememe rağmen zorla acile götürdüü.. ( domuz gribi diyecekler dye cok korkuyordum cunku ateşimde vardı) neyse acile gittik boğaz enfeksiyonu dendi.. ateşim 39 çıktığı için hemen bir penesilin.. off popooomm cok yandı( eşim her iğne olusumda benimle dalga gecer... Çok komik yürüyormussum iğneden sonraa..:laugh:)

neyse doktoraa halimi anlattım boğazımdan hariçç burnum tıkalı yazdıgım ilaçlar ii gelecektir dediii.... ama içtim hiç bir işee yaramadıı.. :( tamam hemen etki yapmayacaktır ama en azından burnnum açılsaydı vee nefes alabileydim uyur dinlenirdim.. o yok bu yok... Allah var ateşimm iyi şuan... önceden birde ateşten oldugum yere sığmıyor bunalıyordum...suan canım cok acıyorrr nefes alırken...:tsk:

kendimi tarif etmem geekirse.. boğazım şiş bembeyazzz.... :( katı yiyemiyorum... burnum tıkalı burundan neefes alamıyorum.. son 40saattirde uyku yok.. ateşim ateş düşürücü aldığım için 37... eklem yerlerim ağrıyor... gözlerim uykusuzluktan kıpkırmızıı... kısacasıı çok hastayım.. :hasta:Not grip nezle değilim.... doktoraa hemen domuz gribimiyim dedim cunku boğazlarıma bakar bakmazzz oooo çok kötüü dedi.... off poff felan dedi. oda hayır grip değilsin domuz versiyonundan da hiç değilsin...

Biraz hastaneye gelmekte gecikmisssin birdaha böle boğaz enfeksiyonu olursa hemen gel cunku boğz enf. direk kalbi etkiliyormuş, hasar meydana geliyormus... dedii... tabe ben heen telaşlandım... yazık eşimide acilin muayene tarafına almadılar oda orda 9 doğurmuş..:sinirli:

Neyse ben çok uzatttım konuyu melekler. yardımınıza ihtiyacım var... Burnum ve genzim için ne yapabilirim...

:hasta:
    şimdiden teşekkürlerrr.....
    hastayımmmm :(:hasta:

:uhu:

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Ilk olarak gecmis olsun Tatlim.
    Bende buna benzer bir durum yasadim bir kac ay önce, acikcasi ben pek haptan ve kimyasal seylerden yana degilim tatlim...

Bu gibi hastaliklarin en iyi ilaci (nekadar klask gelsede) zaman, bol bol sicak cay ve dinlenmek.

Uykusuzluguna gelince, elbette cok can skici birsey, moral bozmasida ayri bir konu :sinir:
    Ama zamanda vucüt direnci kaybediyor, ve sen istesende istemesende uyuyorsun :tik:

Yani kisacasi BOL BOL DINLEN, SICAK CAY IC, VE SABIR TATLIM, HASTALIKLAR MISAFIRDIR GELIP GECER, SKMA CANINI :tik:

ALLAH ACIL SIFALAR VERSIN SANA.

:kiss:

3. AuSSie-AnGeL

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Sağol canım..zaten 3 gündür yatak döşek yatıyorum ama nefes alamadığımdan uyuyamıyorum.... sağol canım inşallahh yüzsüz misafirlerden değildir hastalığım ve biran önce gider... Gıda olarak sadece sıkılmış meyva yiyebiliyorum ve süt içiyorum... Aşkım yaa onunda kıymetini bilmeliyim.. hemen katı meyva sıkacagı almış... meyveleri karıştırıyorum ve içiyorumm... Allahım güzel dileklerini kabul eder inşallah ve biran önce sağlığıma kavuşurum..

Not. bende kimyasallara karşıyım ve 3 gün direndim hastaneye gitmemek için amaa gel gelelimm mecburmusum zaten yok sa geçmezmiş.. çok ağırmış.. Allahım kimseye vermesiiinnnn.. Sağlığımızın kıymtinii bilelim...

4. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Angel'ım öncelikle çok geçmiş olsun canım. Burun tıkanıklığı için papatya buharı iyi gelebilir. Sinüzit tıkanıklıklarında kullanılan bir yöntemdir. Papatyalar sıcak suyla bir kaba konulur ve buharı solunur. Ama başını kaba tutman ve başına da örtü ötmen lazım ki buhar sağa sola gitmesin...Ilık şeyler iç ve katı gıdalar tüketme zaten tüketemiyormuşsun. Allah en kısa zamanda şifalandırsın seni...

5. AuSSie-AnGeL

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Teşekkürler canım... hemen eşimi aradım sipariş verdim.... umarım işe yarar ve bu gece uykumu alırrım... çokkk canım sıkkın bu konudaa uykusuzzluk çok kötü... ki birde eşime bulaşmasın diye ayrı odalarda yatıyoruzz( birde ben uyuyamadıgım için deli gibi tv bakıyorum) .... offf offf !!!! Allahım inşallah birdaha benim burnumla sınamazz burundan nefes alabilmek ne güzel bir şeymiş...

6. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Buhar bunaltabilir sıcak olduğu için ama öyle olması gerekiyor. En az 15 dk solumalısın. İnşallah iyi gelir canımcım. Sen mi eklemiştin hatırlamıyorum ama bir yazı vardı dini bölümde; acılar günahlara kefarettir diye... Kefaret olsun inşallah ve Allah beterlerinden korusun...

7. asi&mavi

asi&mavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cok üzüldüm canım cok gecmiş olsun cnm..bence hani su boğazlarımız ağrıdığnda wiks sürerizya(siz sürermisiniz bilmiormda:D) ondan biraz alıp bi tabaga koy su da kat içine kaynat içine cek cnm cok faydası olur hatta oturduğun odaya koy tabağı odanın kokusunu da etkilesin Allah acil şifalar versin cnm inş hemen geçer..

8. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun canım benim

9. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

çok geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin...

10. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun.Vicks ve ıhlamur iyi gelir.Tuzlu su ile burnunu temizle.

11. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Canim burnuna tuzlu su cekmeyi dene bu yontemde tikanikligi aciyor,ayrica burun acici spreyleri uc gunden fazla kullanma zararli.Bogazin icinde tuzlu su ile gargara yap bakterileri olduruyor,bol bol sivi al ve cay ic,yesil cay ve kusburnu ic,fakat yesil cayi poset alma,ogutulmemis al,yesil cay griptende koruyor,gecmis olsun.

12. AuSSie-AnGeL

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Meleklerim hepinize ayrıayrı teşekkür edyorum ilginizden dolayı.. Papatya kaynattık,oda misss gibi koktuu... Komik şeylerde oldu.. şimdi odanın ortasına tüpü yaktık papaatya kaynamaya başladı içine lokman hekimbiişi daha katmış güzel koksun diye ve eşim habire... ya papatya falıda baksakmı iğleşecen mi iğleşemiyecekmisin diyeee :D artı eğer hasta olmsydın suan bu odada 1 dakiika kalmazdın felan filan dedi... dedi.. :D
    boğazıma ferahlma bakımından ii geldi ama burnuma hhiiç faydası olmadı...

ardından burnuma çekmek üzere tuzlu hazırladım... ıyykkk bukadar muhtaç olmasam asla cesaarett eedemezdim veee eşim bile inanmamıştı bunu yapacağımaa... amaaa muhtaçım ve çok kötyüm... BİR İKİ ÜÇ dedim ve avucuma döktüğüm ılık sudan yapılmış u karışımınıçktiiimm... anamm anamm o nasıl bir his.... öööö ama bunu tekrarladım ve afedersinizzz sonra hınkırmaya çalıştım fazla bişi gelmedi cunku grip dğlim bende enfeksiyon var... neyseee az daha rhatladım... ama uyuyacak kadar değil.... zaman geçtii ezeli izlerken acip uykum geldi ve uyumaya çlıştım daldığım ann sıçraayarakkk kalktım.... of offff !!!!

neysssse arkdasım hasta oldugumu duymus ve aradı gçmiş olsun diye ve neyin var dedi bende anlattı oda bana tuzlu suyu önerdi... ama birde şuunu tarif etii.. azcık miğde bulandırıcı amaa belki sizlerinde başına gelir ve bu yöntemle benim şuan rahatladığım gibi rahatlarsınız...

önceliklee tuzlu su çekiliyor ve hıkırılıyor... ardından sanki küçk çocuklar burunları aktıgında içlerine çkerleryaa o şekiiiiil çekeceksin ama kuvvetli bir şekildee ve burnunuzun arkasından genzinize orda birkenler gelecektir... iiyykk genelde sünitizi olanlarda bu şekilde rahatlayabilirlermiş... ilkinde gelmeye bilirmiş fakat bir kaç denemede gelir dedi bende denedm ve benim gördüklerimi kimsenin görmesini istemezdim... Meğerseeo yüzden nefes alamazmısım.. haaa tamamen temizlendimi hayı amaaa çoğu gttii.. arkdasımın yorumu pappatya orayı yumusattııı... ilk burnuma çektiğim tuzlu su orayı dahada kabarıp yumusamasını sağladı ve en son tarifte yaptığım orda biriken iltihabı geniz yoluyla dışarı attım... Nezle vya grip olmadıgımdan burnumda akıntı yokmus.. sorun tamamenn burun delikleriimin arkasında biriken iltihapmış...

13. asi&mavi

asi&mavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    inş daha ii olursun cnm:D

14. AuSSie-AnGeL

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Tşkler canım.. Allah razı olsun....

15. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Canım geçmiş olsun .Ne zordur bilirim..Burun deliklerine vicks sürmeni tavsiye ederim canım..Nefes almanı kolaylaştırır..Ayrıca tahin helvası ye.Boğaz iltihabının bire bir ilacı..Damakla dilin arasında hafifçe ez mümkün olduğunca bütün yutmaya çalış helvayı..Gör bak bişiciğin kalmıycak..

Çok kötüyüm yardımınıza ihtiyacım var meleklerim :( acil !! imdaaaatt !! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meleklerim ÇOK ACİL! Fikir ve Yardımınıza ihtiyacım var

Meleklerim ÇOK ACİL! Fikir ve Yardımınıza ihtiyacım var

dez diyet kullananlar dez zayiflama tozu kullananlar zayıflama tozu ne diyor Merhabalar.Bilenler bilir ben ne zamandır kilo vermeye çalışıyorum.Ama bir türlü veremiyorum meleklerim.Özellikle düşük yaptıktan sonra hamileyken aldığım kilolar sanki yapıştı bana. İçinizden boğazını tut verirsin kilonu diyenler çıkabilir ama baştan söyleyim boğazımı tutmak mesele değil.İnanın canımın...
  2. yardımınıza ihtiyacım var melekler

yardımınıza ihtiyacım var melekler

ben netten bulduğum güzel yazıları gönderemiyorum.resimleri imageshackten gönderiyorum ama diyelimki güzel bir yazı buldum onu bilgisayarıma ekleyip sonrada foruma göndermeyi bilmiyorum.:grev:
  3. Yardımınıza ihtiyacım var melekler

Yardımınıza ihtiyacım var melekler

KIZLARRR::d015: GEÇENLERDE EŞİMİ RAZI EDİP KUYUMCUDAN Bİ ALYANS ALDIM.(BI ONCEKINI KAYBETMISTIMDE).ÇOK HOSUMA GITMISTI ŞU YENİ ELİŞİ ALYANSLARDAN.BIRZ KULLANDIM.SOGUDUM SİMDİ.HIC HOSUMA GITMIO.HATTA TAKMIORUM BILE.KUYUMCU ABLA BEGENDIGIN BI MODEL VARSA GETIR ONDAN YAPALIM SANA DEDI.AMA BEN ADAM GIBI ALYANS BULAMADIM DAHA UZERINDEN 1 AY GECTI.SIZIN HOSUNUZA GIDEN BI ALYANS VARRRMMII..
  4. yardımınıza ihtiyacım var melekler

yardımınıza ihtiyacım var melekler

sevgili melekler;bir kaç günlüğüne tatile gitmek istiyorum.izmir tarafına ama oraları hiç bilmiyorum.biraz yanlız kalıp düşünmeye ihitiyacım var.evliliğim hakkında.ancak bi r yer bulamadım bir türlü.bileniniz varsa bana yardımcı olabilirmi.bir pansiyon otel adı verebilirmi. yanlız sakin ve güzel bir yer olmalı.sadece deniz ve patırtı aramıyorum..ne olur yardım melekler.bu tatil benim için çok...
  5. Yardımınıza ihtiyacım var melekler

Yardımınıza ihtiyacım var melekler

Melekler pazartesi komşular sabah kahvaltısına gelecekler bana onlara neler hazırlasam düşünüp duruyorum bana bu konuda yardım edrseniz çok memnun kalırım

Sayfayı Paylaş