gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Çok Şanslısın

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Çok Şanslısın.... Dünya nüfusunun mevcut halkların nispetlerini muhafaza ederek,100 kişilik bir köy kadar küçültebilseydik, bu köy şöyle olacaktı:

57 Asyalı, 21 Avrupalı, 14 Amerikalı (Kuzey, Orta, Güney) ve 8 Afrikalı.

Bunların 52'si kadın, 48'i erkek olacaktı.

30 beyaz, 70 beyaz olmayan, 30 Hristiyan, 70 Hristiyan olmayan, 89 Heteroseksüel, 11 homoseksüel.

6 kişi bütün servetin % 59'una sahip olacaktı ve bunların hepsi ABD kökenli olacaktı.

80 kişi kötü evlerde yaşayacaktı, 70 kişi okuma-yazma bilmeyecekti, 1'i ölmek üzere, 1'i de doğmak üzere olacaktı.

1 kişi bilgisayar sahibi, 1 kişi de (evet, sadece 1 kişi) üniversite mezunu olacaktı.

Şimdi şunları göz önünde bulundurun:

Eğer bu sabah hastalıklı değil de sağlıklı uyanmış iseniz, 1 hafta sonrasını göremeyecek olan 1 milyon insandan daha şanslısınız.

Bir harp tehlikesi ile, işkence görmek ihtimali ile, aç kalma korkusu ile karşı karşıya değilseniz, 500 milyon insandan daha iyisiniz.

Tutuklanmaktan, işkence görmekten yahut öldürülmekten korkmadan ibadethaneye gidebiliyorsanız 3 milyar kişiden daha iyi bir şansa sahipsiniz.

Buzdolabınızda yiyeceğiniz, üzerinizde elbiseniz ve başınızı sokup uyuyabileceğiniz bir eviniz varsa, dünyadaki insanların % 75'inden daha zenginsiniz.

Bankada ve cüzdanınızda para varsa, dünyanın en imtiyazlı % 8'i arasındasınız.

Anneniz, babanız sağ ise, siz bu dünyada nâdir kişilerden birisiniz.

Birisi sizi düşündü ve bunu gönderdi, çünkü okuma yazma bilmeyen 2 milyar kişiden biri değilsiniz....

Alıntı

2. nilsu_23

nilsu_23 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Çok Şanslısın
    çok güzel bir yazı emeğine tşk.

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Çok Şanslısın

Rica ederim beğenmene sevindim...

Çok Şanslısın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. damar sözmü arıyordun çok şanslısın aradığın burda

damar sözmü arıyordun çok şanslısın aradığın burda

türlü türlü notaları notası nota 1) Kiz DiYé oNém VéRénin.. GuZéL DiYé Kaşar SéVénin! PaRa DiYé Dost SaTanin! KraL oLsa TahTini MAfYa oLsa MéKaNini ....... 2)Sana Bu SatırLarı Gurbetten Yazıyorum ! Her Kelimemden Sonra İsminLe Başlıyorum Anlaki Herşeyimsin Unutmak İstemiyorum Kim Kimi Unutursa LeyLadan Mecnundan Beter Olsun 3)Géçici HéVés DéğiL.. Hak éDéNé NéFés oLurum... 4)Sen Gelmezsin...
  2. Rafet El Roman - Bu Gece Çok Şanslıyım

Rafet El Roman - Bu Gece Çok Şanslıyım

Hayat bir mucize Yaşayan bilir bunu Hayat bir bilmece Sorularla dokulu Hayat bir zor yarış Yenilir ya yenersin Bazen bir kumarmış Kazanıp kaybedersin Hayat bir felsefe Karışır beynin döner Delirenler dahiler de Çoktan pes ettiler Labarabbab babaraba Geç bunlar palavra Sen gel keyfine bak Hayat yaşamak Bu gece çok şanslıyım Hem kumarda hem aşkta Bu gece heyecanlıyım Param var hem aşkım Bu...
  3. Şanslı

Şanslı

Herkese Merhaba , adım Nurcan evli 3 kız annesiyim , 27 yaşındayım 10 yıllık evliyim siteyi şans eseri gördüm herşeyiyle bana hitap ediyor umarım herkes için öyledir , Sakaryalıyım istanbulda oturuyorum
  4. Beyaz çok şanslısın

Beyaz çok şanslısın

ünlü showman Beyazıt Öztürk gençkızların sevgilisi sadece Türkiye'de değil dünya çapında bir star o......... EVA, BEYAZ'A KONUK OLUYOR! SEVGİLİLER GÜNÜ ÖZEL PROGRAMINDA DÜNYACA ÜNLÜ TOP MODEL CARMEN ELECTRA’YI KONUK EDEN BEYAZ, ÖZELLİKLE ERKEKLERİ YİNE EKRANA KİLİTLEYECEK... Çünkü ünlü şovmen, bu kez de ünlü model ve oyuncu Eva Mendes’e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 3 Nisan’da...
  5. kalın bacaklılar çok şanslı

kalın bacaklılar çok şanslı

kalın bacaklı kadınlar ideal bacak kalınlığı kalın bacaklılar bacaklı erkek erkeklerde bacak kalınlığı Kalın bacaklılara müjde:) Sağlıkla bacak kalınlığı da ilişkilendirildi. Bacağınız kalınsa sizden iyisi yok . BEYONCE gibi kalın baldırlara sahip olan kadınlar daha uzun yaşıyor. Hollanda’daki Koruyucu Hekimlik Enstitüsü’nün 3 bin kişi üzerinde yaptığı araştırmaya göre kalın bacaklara sahip...

Sayfayı Paylaş