gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok uykusuzluk çekiyorum bunun için bir dua varmı?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar. Son haftalarda müthiş uykusuzluk çekiyorum.Bir derdim de yok ama uyuyamıyorum. Acaba bu derdim için bir dua var mı edebileceğim?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Zeyd bin Sâbit -radiyallahu anh- uykusuzluğa tutulmuştu. Bu durumunu arzedince Resul-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz kendisine şu duâyı okumasını tavsiye ettmiştir.
    Okunuşu

Allahümme ğâretin-nücûmü ve hedeetil-uyûnü ve ente Hayyün Kayyûm. Lâ te'huzühü sinetün ve lâ nevm. Yâ Hayyu yâ Kayyûm. Ehdi' leylî ve enim aynî

Manası

Ey Allah'ım! Yıldızlar battı, gözler uykuya daldı. Sen ise Hayy ve Kayyûm'sun. Seni uyuklama ve uyku tutmaz. Ey Hayy ve Kayyûm olan Rabb'im! Gecemi sakinleştir, gözüme uyku ver.

çok uykusuzluk çekiyorum bunun için bir dua varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mühim dilekleriniz için yapılacak çok güzel bir dua

Mühim dilekleriniz için yapılacak çok güzel bir dua

mühim dualar en kuvvetli dilek duası çok kuvvetli dilek duası kapısını açan dua duaları Namazlardan sonra okuyun ve dileyin ertesi aynı o vakte kadar yetmiş defa dilek kapınız açık oluyor Bu yüzden bu duayı okuduktan sonra 24 saat boyunca dileğinizi elinizden geldiği kadar tekrar edin ki bu 70 kez açılan dilek kapınızın bir tanesine denk gelsin kendiniz bile inanamayacaksınız bu...
  2. Uykusuzluk için okunabilecek dua

Uykusuzluk için okunabilecek dua

Şu aralar uyku uyuma konusunda çeşitli sıkıntılar yaşıyorum, bu sıkıntıları yenebilmem anlamında dualar etmek istiyorum, bana dua önerilerinde bulunur musunuz?
  3. sabah namazına kalkamıyorum bir dua varmı bunun için ?

sabah namazına kalkamıyorum bir dua varmı bunun için ?

O kadar istediğim halde sabah namazına kalkamıyorum.Acaba kolayca kalkabilmem için bir dua var mı ?
  4. uykusuzluk çekiyorum bitkisel çözümü olan varmı?

uykusuzluk çekiyorum bitkisel çözümü olan varmı?

Arkadaşlar ben çok fena uykusuzluk çekiyorum.Uykum var fakat uyuyamıyorum, benim gibi olan ve çare bulan varmı aranızda?Ama ben bitkisel çözümler arıyorum ilaç değil ..:(
  5. Unutkanlık için dua varmıdır?

Unutkanlık için dua varmıdır?

unutkanlık için dualar,hafıza kuvvetlendirici dualar,zihin açıcı dualar,unutkanlığa iyi gelen dualar,zeka açıcı dualar hakkında bilgiler Unutkanlıktan kurtulmak ve zekanın açılması için sıra ile aşağıdaki dualar okunur ; “Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün(1). İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în.(2) İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” (3) Dokuz defa...

Sayfayı Paylaş