gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

''Çok Yaşayan Bilmez, Çok Gezen Bilir'' Atasözünün Açıklaması

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

çok yaşayan bilmez çok gezen bilir, atasözü, ne demek, ne anlama geliyor, açıklaması, ile ilgili bilgiler burada melekler

Yapılan araştırmalar görerek ve izleyerek öğrenmenin okuyarak öğrenmeye oranla çok daha etkili olduğunu ortaya çıkarmıştır melekler :)

Atalarımız bizlere her konuda olduğu gibi bu konuda da çok güzel bir atasözü bırakmışlar ''Çok yaşayan bilmez,çok gezen bilir''.İnsanların bilgileri yaşlarıyla ölçülmez.Ömrü boyunca bir yerde kalıp sürekli okuyan bir insanın bilgisi,ömrü boyunca gezmiş,görmüş,gördüklerini yeri geldiğinde uygulamış birinden daha azdır.Sadece okuyarak bilgi sahibi olan kişinin bildiklerini unutabilmesi daha mümkündür.Oysa görerek öğrenen kolay kolay öğrendiğini unutmaz.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bence de çok gezen bilir macellan dünyanın yuyarlak olduğunu okuyarak mı öğrendi gezerek öğrendi

''Çok Yaşayan Bilmez, Çok Gezen Bilir'' Atasözünün Açıklaması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Allah Bİlİr Sİz Bİlmezsİnİz

Allah Bİlİr Sİz Bİlmezsİnİz

allah bilir siz bilmezsiniz Allah'u Teala Neden Hz. Adem Ve Havva'nin Çocuklarinin Bİrbİrlerİ İle Evlenmesİne- Bİr KerelİĞİne Bİle Olsa- İzİn VermİŞtİr...? Allah ( C.c.) İstese İdİ Bİrden Fazla Adem Ve Havva Yaratamaz Mi İdİ ?yerlerİ Ve GÖklerİ Yoktan Var Edİp Onlari En Son Teknolojİ Harİkasi Olarak Yaratan Allah (c.c.) - MÜracaact Allah'in VarliĞinin İspati Dosyasi -elbette İstese İdİ İkİ...
  2. Çok yaşayan bilmez, çok gezen bilir atasözünün anlamı ve manası var mı

Çok yaşayan bilmez, çok gezen bilir atasözünün anlamı ve manası var mı

Çok yaşayan bilmez çok gezen bilir atasözünün manası ve anlamı, tam olarak nedir aydınlatın lütfen.
  3. Palamut Çok Biterse Kış Erken Olur Atasözü ve açıklaması

Palamut Çok Biterse Kış Erken Olur Atasözü ve açıklaması

Palamut Çok Biterse Kış Erken Olur Atasözünün Anlamı Palamut Çok Biterse Kış Erken Olur Atasözünün Açıklaması Daha önce hiç duydunuz mu bilmiyorum ama ben yeni duydum Palamut Çok Biterse Kış Erken Olur atasözünü... Ve merakta ettim tabi ki birde araştırdım ne demekmiş diye:) Ee hadi sizinlerde paylaşayım Palamut Çok Biterse Kış Erken Olur açıklamasını :) Buyrun Melek'lerim. Daha önceki...
  4. Resimli Atasözleri Çok Komik

Resimli Atasözleri Çok Komik

Komik Resimli Atasözleri Resimli Atasözleri Komik Sevgili Melek'ler, öncelikle sizlere koca bir merhaba diyor ve biraz gülmeniz için resimli ve çok komik atasözlerini paylaşıma açıyoruz. Eğlenmek isteyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz :)
  5. Çok güzel Enteresan İlginç Atasözleri

Çok güzel Enteresan İlginç Atasözleri

Enteresan Güzel Atasözleri, Enteresan İlginç Atasözleri, Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda bizden ilginç yani enteresan atasözleri isteyen misafirimiz için ve elbette ki siz sevgili üyelerimiz için de birbirinden ilginç ve güzel olan enteresan atasözlerini paylaşıyoruz. Dünyada kusursuz iki insan vardır. Biri ölmüştür, öteki ise doğmamıştır. Dostunun alnındaki sineği baltayla...

Sayfayı Paylaş