Çokokremli Dondurma Pastası

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
Çokokremli Dondurma Pastası
dondurma_cilek_3.jpg

Bu tarif Epicurious sitesinde, Southern Living dergisinde ve Bake and Freeze Chocolate Desserts kitabında gördüğüm 3 farklı tarifin birleşimi ile ortaya çıktı. Epicurious'da acıbadem tabanlı dondurma katlı bir pasta yapılıyor, s.living'de acıbadem yerine taban için brownie pişiriliyor, son kitapta ise bunların arasına kaşıkla nutella konuluyordu. İki hafta önce karaorman keki ile yaptığım ay çöreklerinin içi artınca derin dondurucuya koymuştum. Ben pastanın tabanı için bu içi kullandım. Siz isterseniz brownie (en güzel brownie'yi yarım ölçü yapabilirsiniz mesela), normal bir cheesecake tabanı (ufalanmış bir paket burçak bisküvi + 2-3 yemek kaşığı erimiş tereyağı) veya ince bir kat pandispanya (üç katlı pandispanyanın en alt katı) kullanabilirsiniz.
Malzemeler:

• 1 ince pasta tabanı/ cheesecake tabanı/ brownie
  • 1lt vanilyalı dondurma
  • 2 çay bardağı damla çikolata
  • 1lt çilekli dondurma
  • 5-10 adet çilek, doğranmış
  • 1lt antep fıstıklı dondurma
  • 1 portakalın kabuğu, rendelenmiş
  • 100gr çokokrem
Hazırlanması:

1. Kelepçeli kalıbın tabanına yağlı kağıt serin. Kullanacağınız tabanı kalıba bastırarak yayın. Vanilyalı dondurmayı 15 dakika oda sıcaklığında bekletin. Dondurmayı damla çikolata ile karıştırıp tabanın üzerine yayın. Bir çay kaşığı ile üzerine ara ara çokokrem dökün.
  2. Kalıbı dondurucuya kaldırıp çilekli dondurmayı çıkartın. Çilekli dondurmayı biraz bekletip doğradığınız çileklerle karıştırın. Kalıbı dolaptan çıkartıp dondurmayı yayın. Üzerine tekrar çokokrem döküp dolaba kaldırın.
  3. Fıstıklı dondurmayı bekletip sürülebilir kıvama gelince portakal kabukları ile karıştırın. En son bu karışımı kalıba yaın ve dondurucuda en az 4 saat bekletip servis yapın.

kaynak:portakalagaci.com

Son düzenleme:
Cevap: Çokokremli Dondurma Pastası

ayy süper görünüyor
böğürtlen yapta yiyelim:D

Geri