gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

''Cömer ile Nekesin Harcı Birdir'' Anlamı nedir ne demektir burada

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

cömert ile nekesin harcı birdir, ne demek, anlamı, manası, açıklaması, ile ilgili bilgiler burada melekler

Birbirinden değişik deyimlerin bulunduğu Türkçemizden bir deyim açıklaması daha öğrenelim melekler :)

''Cömert ile nekesin harcı birdir.''

Parayı kullanma biçimi,onun niteliğini değiştirmez anlamında bir sözdür.cömert malın iyisini alarak uzun süre kullanır; cimri ise malın ucuzunu alır ve kullanamaz tekrar almak zorunda kalır. böylece cömertle cimrinin harcadıkları para aynı olur

''Cömer ile Nekesin Harcı Birdir'' Anlamı nedir ne demektir burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Genotip ne demek anlamı nedir ?

Genotip ne demek anlamı nedir ?

Genopitip nedir ne demektir bunu daha önce hiç duydunuz mu araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım yardım lütfeeeeeen.
  2. bir kütüphane bin hapishane kapatır anlamı ne demek ?

bir kütüphane bin hapishane kapatır anlamı ne demek ?

Kızlar bir atasözü var şöyle diyor bir kütüphane bin hapishane kapatır diye bu sözün anlamı nedir ne demek istniyor burada ? Teşekkürler.
  3. allaha bir can borcu olmak deyiminin anlamı ne demektir

allaha bir can borcu olmak deyiminin anlamı ne demektir

arkadaşlarım Allah'a bir can borcum var diye bir deyim var bu deyimin anlamı nedir tam olarak teşekkür ediyorum.
  4. Hümanist ne demek hümanist anlamı

Hümanist ne demek hümanist anlamı

hümanist ne demek hümanist anlamı hümansit nedir hümanist yaklaşım hümanizm nedir hümanist hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Ayrımcılığın bol keseden yapıldığı günümüzde, Pkk Kürt -Türk ayrımları, Sağ -Sol gruplaşmaları ayaklandı gidiyor malesef. Bu ayrımcılıklara inat, ben Hümanist düşüncelere sahip olan biri olarak, insanları ayırt etmeden, insani tüm değerlere önem veren biri olarak, bu...
  5. Gam ne demek ne anlama geliyor gam

Gam ne demek ne anlama geliyor gam

gam nedir gam ne demek Misafirimiz sormuş; Gam Ne demek? diye. Biz de bu yazımızda misafirperverliğimizi sergiliyor ve Gam kelimesinin anlamını sunuyoruz. Gam: üzüntü, kaygı, tasa demektir Melek'ler:)

Sayfayı Paylaş