gebe
  1. ..αѕi_мєℓєk..

..αѕi_мєℓєk.. Banned

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

çook şirinn ELMALI MUFFİN KEK

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında ..αѕi_мєℓєk.. tarafından paylaşıldı.

muffin kek muffin kekler kek tarifleri tarifi cocuklar icin [​IMG]
    Malzemeler:
    1 su bardağı toz şeker
    1/2 su bardağı zeytinyağı veya sıvıyağ
    1,5-2su bardağı un
    3 yumurta
    yarım çay bardağı süt
    1 çay bardağı portakal suyu
    1 paket kabartma tozu
    1 paket vanilya
    2 elma rendesi
    1 çay kaşığı tarçın
    Üzeri için 1 paket kremşanti,gıda boyası
    Yapılışı:
    1.Kabımızın içerisine yumurta ve şekerimizi koyup köpük köpük olana kadar çırpıyoruz.
    2.Yağımızı,sütümüzü,portakal suyumuzu da ilave edip tekrar biraz daha karıştırıyoruz.
    3.Unumuza kabartma tozunu,vanilyayı,tarçınımızı ilave edip karıştırıyoruz.unlu karışımımızı sıvı karışımımıza ilave edip tekrar karıştırıyoruz.Elma rendemizide ilave ettikten sonra yağladığımız muffin kalıplarımıza kaşık yardımıyla kek karışımımızda koyuyoruz. önceden ısıttığımız 175 C fırınımızda muffinlerimizi pişiriyoruz.
    4.muffinlerimiz pişerken kremşantimizi hazırlıyoruz.hazırladığımız krem şantiye isterseniz benim gibi renkli gıda boyalarından koyup renklendirebilirsiniz.
    muffinlerimiz piştikten ve soğuduktan sonra sıkma torbamıza koyduğumuz krem şantimizi muffinlerimizin üzerine istediğimiz şekilde sıkıyoruz.hepinize afiyet olsun.

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    ay cok $eker bunLar ya yupis
    tskLer tatLim payLasim icin :):)

3. ..αѕi_мєℓєk..

..αѕi_мєℓєk.. Banned

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet çok sekerler :)

rica ederim gülüm ne demek :)

çook şirinn ELMALI MUFFİN KEK konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kakaolu ve elmalı kek!

kakaolu ve elmalı kek!

yumurtasız kek tarifi yumurtasız kek yumurtasiz tatlilar elmalı kakaolu elmalı Malzemeler: 3 yumurta 1 su bardag?ı s¸eker 1 su bardag?ı süt 1 su bardag?ı sıvıyag? 3 su bardag?ı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1 adet elma 1 çay bardag?ı ceviz 1 çay bardag?ı üzüm 1 tatlı kas¸ıg?ı tarçın 2 corba kas¸ıg?ı kakao Yapılıs¸ı: Yumurtaları s¸ekerle boza kıv----- gelesiye kadar çırpın....
  2. Bademli Kayısılı elmalı muffin

Bademli Kayısılı elmalı muffin

Klasik kek tarifimize malzemeler ekleyerek uydurma bir muffin :) ama inanılmaz lezzetliler. Özellikle pişerken mutfaktan gelen koku harikaydı. Malzemeler: 3 adet yumurta 2 su bardağı toz şeker 3 su bardağı un 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvıyağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilin 1 adet elma ( küp kesilmiş) 8-10 adet kuru kayısı ( küp kesilmiş) 80-100gr. badem ( blender ile toz haline...
  3. Elmalı Fındıklı Kek

Elmalı Fındıklı Kek

Malzemeler : 4 yumurta 1.5 su bardağı toz şeker 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvıyağ 1 adet irice elma 1 paket kabartma tozu 1 tatlı kaşığı vanilyalı şeker 1 tatlı kaşığı tarçın 1 su bardağı file fındık ve Yeteri kadar un...
  4. Elmalı Muffin Tarifim

Elmalı Muffin Tarifim

kek tarifi, nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir, elmalı muffin hakkında , merak ettikleriniz burada Özellikle piştiğinin ertesi günü tadı daha iyi oturuyor, yemeye doyum olmuyor. Benim gibi elma ve tarçın birleşiminden hoşlanıyorsanız denemenizi tavsiye ederim Gerekli Malzemeler : (12 Ad. Muffin için) • 100 gr tereyağı (oda ısısında yumuşatılmış) • 100 gr toz şeker ( 1 su bardağı) •...
  5. Sodalı Muffin & Kek ( resimli)

Sodalı Muffin & Kek ( resimli)

sodalı muffin nasıl yapılır sodalı muffin tarifi aslında bu sodalı muffinimin bir anısı var.yemek yapmayı seven biri olarak gündüz ne yapıcağımı planladım ve tuzlu keki muffin kalıplarına koymaya karar verdim. eve geldim bütün malz. hazırladım yoğurt yok eyvahlar olsun ne yapmalı ne yapmalı dışarı çıkıp alsam hava buz gidicek gibi değilim hemen aklıma dolaptaki sodalar geldi süt olsa süt...

Sayfayı Paylaş