gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

çoraptan kukula yapımı

Konu, 'Çöplük' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

kukula yapımı çoraptan hayvan yapımı
    Gerekli Malzemeler:[​IMG]
    • Bir adet çorap,
    • Karton (Herhangi bir kutudan da kesebilirsiniz, karton gibi sert olması yeterli),
    • Pembe ve kırmızı renkte keçe kumaş,
    • İki düğme (bulabilirseniz yapıştırılan gözlerden)
    • Saçı için istediğiniz renkte yün iplik,
    • Makas
    • Silikon tabancası (sağlamlığı açısından tavsiye ederim ama isterseniz başka yapıştırıcı deneyebilirsiniz),

Yapılışı:[​IMG]

• Çorabınızın üstüne elinizi koyarak nereden keseceğinizi ayarlayın. Gördüğünüz üzere topuk kısmı parmaklarınızın bitiminde olacak ve keserken resimdeki kadar mesafe bırakmaya dikkat edin.

• Kartonu resimdeki gibi keserek ağız parçasını hazırlayın. Ben büyüklüğüne deneme-yanılma ile karar verdim. Tahmini boyutu elinize göre ve çorabınızın genişliğine göre ayarlayın. Eğer ağzını sivri yapmak isterseniz, uçlarını sivri kesin.

• Kestiğiniz bu parçayı ikiye katlayarak çorabın üstüne koyun ve 1,5 cm. pay bırakacak şekilde etrafından kesin. Çorabı kesmeden nasıl yerleştiğinize dikkat edin, topuk kısmı resimdeki gibi üste gelmeli.

• Kestiğiniz parçayı açın.

• Tabancayla silikonu kartonun kenarlarına sürün ve çorap kenarlarını içeri kıvırarak yapıştırın.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

• Ağız için kullandığınız kalıpla pembe keçeden parça kesin. Bu parça biraz daha küçük olsun ki ağız içinde kalsın.

[​IMG] [​IMG]

• Kırmızı keçeden dil için parça kesip, bunu da yapıştırın.

[​IMG] [​IMG]

• Ben kuklayı bu aşamada elime geçirerek neresi, neresi göz olacak ona karar verdim.

• Saçları için yünü tığ ile ya da iğneyle çoraba geçirip bağlayarak istediğiniz uzunlukta kesin (mesela eğer hayvan şeklinde yapmak istiyorsanız keçeden kulak kesip saç yerine dikebilirsiniz).

[​IMG] [​IMG]

• Son olarak gözlerini yapıştırın ya da kullanacağınız düğmeleri dikin.

Çoraptan Kuklamızın Son Hali

[​IMG] [​IMG]

2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: çoraptan kukula yapımı

çok şekerrr olmuşş yaaa... :D
    paylaşım için sağol canım

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

emeğine sağlık canım , iyi fikir

4. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

emeğine sağlık arkadaşım çok şirinler bende kızımamı yapsam ne ?

5. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

beğendiğinize sevindim canlarım
    evet hidoşçum yapmak lazım aslındaaa

6. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

resimleri goremedim...yapmam lazim

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

...........

bendeeeee göremedimmmmmm ................

çoraptan kukula yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çorap

Çorap

rüyada yün çorap görmek rüyada örgü görmek kirli corap kirli kokulu oyunları Yeni çorap giymek, malın zekatını vererek onu güvence altına almaya, Güzel çorap övgüye layık şahsiyete, Çorap bazen kadın ve hizmetçiye, Eski çorap şükrü eda edilmeyen ve zekatı verilmediği için zarar görülecek mala, Pis kokulu çorap kötü şöhrete delaleet eder.Rüyada çorap satın almak maddi kazanca işarettir. Hediye...
  2. Tülle yada eskiyen ince çorabınızla yapabileceğiniz çiçek yapımı

Tülle yada eskiyen ince çorabınızla yapabileceğiniz çiçek yapımı

tülden gül yapimi tülden çiçek yapımı gül yapımı polardan çiçek tulden gul Hanımlar sizler için hoş bir çiçek yapımı.Bu çiçekler için gerekli olan malzemeyi evinizden temin edebilrisiniz.Eskiyen tüllerden yada,teli kaçmış ince çoraplarınızdan uygulayabilirsiniz.''Amannn hazırlar var onları alırım'' demeyin.Emek verilen herşey güzel ve değerlidir.Hem kendi evimiz için neden kendi emeğimiz...
  3. Çoraptan bebek yapımı...çok tatlılar...

Çoraptan bebek yapımı...çok tatlılar...

çoraptan bebek yapımı ince çoraptan bebek yapımı çorap video Hadi kızlarrr bebek yapıyoruz.Hem kolay hemde zevkli ben denedim çok güzel oluyo sıra sizde.. işte bukadar;)
  4. Çoraptan köpekcik yapımı :)

Çoraptan köpekcik yapımı :)

artık materyal çalışması eskileri değerlendirme Bakın ne cici şeyler çoraplardan bebeğinizin odasına güzel köpekcikler yapabilirsiniz marifetli hanımlara ; KÖPEK YAPIMI Büyük çorabın içine pamuk doldurulur, ağız kısmı sıkıca dikilir. Çorabın topuğuna gelen kısma her iki tarafa (ağız kısmına) kırmızı bebek çorabı konçlarından yapıştırılır. Düğmeden gözler, dili siyah ponpondan burnu...
  5. Çoraptan Bez Bebek Yapımı Çook Şirinlerrr....

Çoraptan Bez Bebek Yapımı Çook Şirinlerrr....

Çoraptan Bez Bebek Çoraptan Bez Bebek Yapımı Çocuklarınıza aldığınız şu zamanın oyuncakları hem kanserojen maddeler içeriyor hemde 2 günde kırılıyor..Bez bebekleri artık tarihe karıştı derken şimdi yine karşınızda işte....Hem daha pratik hemde sağlık hijyen açısından çocuklarınızın güvenle oynayabilecekleri bebekler....Hadi bakalım melekler yapmak isteyenler varsa buyursun...İşte bunlarda...

Sayfayı Paylaş