gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

çörekotunun faydaları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Hamur işlerinde sıkça kullandığımız çörek otunun bir çok faydası var. Hem poğaça ve böreklerinize güzel bir görünüm sağlıyor, hem de vücudunuz faydalanıyor. Tıbbi tedavilerde de kullanılyor. Eğer alerjiniz yoksa her gün bile tüketebilirsiniz. Çörek Otunun Faydaları: Mikroplara karşı vücut direncini arttırır. Bağışıklık sistemini düzenler.
    Zayıflamaya yardımcı olarak kullanılır.
    İltihap kurutucu özelliğe sahiptir.
    Şeker hastalığında düzenleyici olarak etkisi vardır.
    Mide rahatlatıcı özelliğinden dolayı, reflü, ülser gibi rahatsızlıklarda tedaviye destek olarak kullanılabilir.
    Kolesterolün düşürülmesinde ve tansiyonun düzene sokulmasında etkindir.Ve bunların yanında 50 den fazla hastalığa şifa olduğuda biliniyo

nese355 bunu beğendi.
çörekotunun faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çörekotunun Faydalarını Biliyor musunuz ?

Çörekotunun Faydalarını Biliyor musunuz ?

Çörekotunun Faydaları Nelerdir Çörekotunun Yararları Çörekotu hangi hastalıklara iyi gelir Mutfaklarımızda hamur işleri yaparken bolca kullandığımız çörekotu, alternatif tıp tedavilerinde de kullanılıyor melekler :) Peki bu şifalı bitkinin sağlığımıza faydalarını biliyor musunuz ? :tik: Çörek otunda bulunan nigellon ve alfa-pinen gibi eterli yağlar, solunum borusunun genişleyip krampların...
  2. Biberiyenin Faydaları

Biberiyenin Faydaları

Biberiyenin Yararları Nedir Biberiye ve Faydaları Mutfağımızda et yemeklerinde olduğu kadar alternatif tıp tedavilerinde de kullanılan biberiyenin faydalarını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Latincede deniz nemi anlamına gelen “Rosmarinus Officinalis” olarak adlandırılan biberiye hem çok kolay yetişen hem de pek çok rahatsızlığa şifa olan bir bitkidir. Biberiye özellikle...
  3. Zikrin Faydaları

Zikrin Faydaları

Zikrin Faydaları nelerdir lütfen biliyorsanız konmusunu açın bilgi verin.
  4. Adet Düzensizliğine Karşı Çörekotunun Faydaları

Adet Düzensizliğine Karşı Çörekotunun Faydaları

Adet Düzensizliği Ve Çörek Otu Çörek Otu Adet Düzensizliğine İyi Gelirmi Sevgili melekler, pek çok kadının sorunlarının başında gelen regl gecikmesi pek çok rahatsızlığın yanısıra gebeliğin de habercisi olabilir. Genelde hormonal düzensizlikler nedeniyle ortaya çıkan adet gecikmesine karşı çörekotunun faydalı olduğu ortaya çıktı. Çörek Otu Adet Düzensizliğine İyi Gelirmi diye merak...
  5. Bal+çörekotu+tarçın

Bal+çörekotu+tarçın

Melekler ben bu karışımı cok yerde okudum ve 2 ay once denedim ama adetim düzensiz olduğu icin bu ay tekrar deniyorum adetimin ikinci günü başladım gerçekten işe yararmbilmiyorum ama umut dünyası iste nerdeyse bi kilo bala 200gr tarcin 200 gr da çörekotu kattım kendim öğüttum çörekotunu toz halinde bulamadım eger siz oyle bulursanız daha iyi diyorlar ve benim merakettigim pco su olup veya...

Sayfayı Paylaş