gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Coşkun Sabah - Enduliste Raks

Konu, 'C-D Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Zil, şal ve gül Bu bahçede raksın bütün hızı Şevk akşamında Endülüs
    Üç defa kırmızı

Aşkın sihirli şarkısı
    Yüzlerce dildedir
    İspanya neşesiyle
    Bu akşam bu zildedir

Yelpaze çevrilir gibi
    Birden dönüşleri
    İşveyle devriliş, saçılış örtünüşleri
    Her rengi istemez
    Gözümüz şimdi aldadır

İspanya dalga dalga
    Bu akşam bu şaldadır
    Göğsünde yosma gırnatanın
    En güzel gülü

Altın kadeh her elde
    Güneş her gönüldedir
    İspanya varlığıyla bu akşam
    Bu güldedir

Raks ortasında bir durup oynar
    Yürür gibi
    Bir baş çevirmesiyle bakar
    Öldürür gibi

Gül renkli kor dudaklı
    Kömür gözlü sürmeli
    Şeytan diyor ki
    Sarmalı yüz kere öpmeli

Gözler kamaştıran sana
    Meftun eden güle
    Her kalbi dolduran zile
    Her siynede oley!

Söz : Yahya Kemal Beyatlı
    Müzik : M. Nurettin Selçuk

Coşkun Sabah - Enduliste Raks konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Coşkun Sabah - Manolya

Coşkun Sabah - Manolya

manolyam nota Uzun yıllar bekledim Hakikat oldu rüya Koklamaya kıyamam Benim güzel manolyam Nazlı çiçeğimsin sen Sevdana dayanamam Koklamaya kıyamam Benim güzel manolyam Söz-Müzik: Zeki Müren
  2. Coşkun Sabah - Kırık Ud

Coşkun Sabah - Kırık Ud

Batık bir gemiyim aşk limanında Kader bu deyipte avutma beni Hasret kapımızı çaldı sonunda Kadere kahredip söyletme beni Kırık bir ut gibi inletme beni Ayrılık çıktı bak sevda falında Ümit çiçeklerim soldu dalında Artık başkası var senin kolunda Kadere kahredip söyletme beni Kırık bir ut gibi inletme beni Çaresiz bıraktın umutlarımı Sabahsız bıraktın yarınlarımı Göz yaşı doldurdun...
  3. Coşkun Sabah - Kalp Kalbe

Coşkun Sabah - Kalp Kalbe

Kalp kalbe karşı derler Onun için sormadım O dalgın bakışların Ben mi yanlış anladım Söyle nedir nasıldır Gönlümü çalışları Bir sır gibi içimde Simsiyah bakışları Neler geçti gönlümden Anlat azıcık bana En içten duygularımla Bağlıyım şimdi sana Dalıp gitti gözlerim Gözünde uzaklara Fırsat bildin gönlümü Düşürdün tuzaklara
  4. Coşkun Sabah - Aşığım Sana

Coşkun Sabah - Aşığım Sana

Dün gece seni düşündüm durdum Hatıralarla avundum durdum Seni yaşadım seni aradım Sen benim için vazgeçilmezsin Aşığım sana doyamıyorum Ne de güzelsin bakamıyorum Seni sevmeye kıyamıyorum Bu ne büyük aşk anlamıyorum Sel olsa yıllar kan olsa yaşlar Sensiz soframda taş olsa aşlar Unutmam seni yine severim Alın yazımsın yemin ederim Aşığım sana doyamıyorum Ne de güzelsin bakamıyorum Seni...
  5. Coşkun Sabah - Anılar

Coşkun Sabah - Anılar

anılar notası coşkun sabah anılar akor nota akor notaları bu akşam içimde hüzün var gözümde canlandı anılar ağlamak istiyorum, haykırmak istiyorum bu akşam içimde hüzün var sensiz geçmiyor bu akşamlar gönlümde dinmiyor arzular kavuşmak istiyorum, sarılmak istiyorum bak bizi bekliyor anılar anılar, anılar, şimdi gözümde canlandılar anılar, anılar, beni bu akşam ağlattılar benden...

Sayfayı Paylaş