gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Çuha Çiçeği Yağı 'nın Faydaları ve Kullanım Alanları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

çuha çiçeği yağı benjamin çiçeğinin faydaları çuha çiçeği yağı faydaları kullanımı
    Çuha çiçeğini görmüştüm ama adının çuha olduğunu bilmiyordum tabi:DGörünümü çok güzel ama görünümü kadar faydalarıda çok güzel.Buyrunuz meleklerim.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.
    Bayanların özel günlerindeki baş ve karın ağrılarının (PMS ağrıları ve mensturel kramplar) giderilmesine yardım eder.
    Hanımlardaki adet düzensizliklerinin giderilmesinde faydalı olabilir.
    Menopoz semptomlarını azaltıcı etkisi vardır.
    Egzema ve sedef hastalarının ciltlerini sağlıklı bir görünüme kavuşturmaya yardımcı olabilir. (Günde:3x2 softgel)
    Çinko (mineral) ile birlikte alındığında ergenlik sivilcelerini (Akne) iyileştirebilir.
    Aşırı alkol ve sigara kullanımı sonucu oluşan toksik (zehirli) etkileri azaltır.([Linkleri görebilmeniz için 1 kaç saniyenizi ayırıp üye olmanız gerekiyor. Hemen Üye Olmak için TIKLAYIN...])
    Yaşlılık etkilerinin geciktirilmesine faydalıdır. (Anti-aging etki)
    Romatizma ve mafsal (eklem) iltihabı ağrılarının azaltılmasına yardımcı olabilir.
    Kireçlenme sonucu meydana gelen bel, sırt, diz, omuz ve boyun ağrılarına karşı faydalı olabilir.
    Yorgunluğu azaltmak ve çalışma isteğinizi artırmak için yararlıdır.
    Güçsüz ve kırılgan tırnakları güçlendirir.
    MS (Multiple Sclerosis) hastalığının ilerlemesini yavaşlatmaya faydalıdır

Çuha Çiçeği Yağı 'nın Faydaları ve Kullanım Alanları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yeşil çayın faydaları ve kullanım alanları

Yeşil çayın faydaları ve kullanım alanları

hamilelikte yeşil çayın faydaları poşet yeşil çayın faydaları poşet çay faydalı mı kullanım alanları çay yağı Yeşil çay dendim mi aklınıza ilk zayıflamak gelir.Çünkü yeşil çayı hepimiz zayıflatıcı özelliğiye biliriz.Acaba gerçektende zayıflatıyor mu? Siyah çaydan vazgeçemem ama yeşil çaysız da olmaz diyorsanız mutlaka okuyun diyorum.Buyrun yeşil çayın faydaları ve farklı kullanım alanlarına...
  2. Ardıç Yağı Faydaları ve Kullanım Şekli

Ardıç Yağı Faydaları ve Kullanım Şekli

Ardıç Yağının Yararları Ardıç yağının kullanımı Ardıç yağının yararları nelerdir Şifalı bitkilerden biri olan ardıç yağının faydaları ve kullanım şekli ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşıyoruz melekler :) İdrar söktürücü, iştah açıcıdır. Mide ağrısına iyi gelmesi, boğaz iltihabının giderilmesi, saç dökülmesinde ve kandaki şeker miktarının düşürülmesinde yardımcı olamsı nedeniyle...
  3. Tarçın Faydaları ve Kullanım Alanları

Tarçın Faydaları ve Kullanım Alanları

Tarçın nedir Tarçın Faydaları Tarçının yararları Mutfaklarımızda özellikle tatlılarımızda sıklıkla kullandığımız tarçın, şifalı bir bitki melekler :) Alternatif tıp tedavilerinde de faydalanılan tarçın hakkında sizleri kısaca bilgilendiriyoruz :tik: Tarçın; Asya kökenli yaprak dökmeyen, hoş kokulu bir ağacın kabuklarından elde edilen bir baharattır. Tarçının Faydaları Tarçın ferahlık...
  4. Söğüt ve Kullanım Alanları

Söğüt ve Kullanım Alanları

Söğütün Vücudumuza Faydaları Söğüt Hangi Hastalığa İyi Gelir Söğütün Kullanım Şekli ve Miktarı Sevgili melekler, bu yazımızda su kenarlarında yetişen bir ağaç olan söğütten ve faydalarından bahsedeceğiz sizlere :) Söğütgiller familyasındandır; genellikle su kenarlarında yetişen boylu ya da bodur bir ağaçtır. Kışın yaprak döker. Yaprak dökmeyenlerine nadir rastlanır. Meyveleri kapsül...
  5. Argan Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Argan Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

Son yıllar da argan yağı kullanan birçok kişiyi duymuşsunuzdur. Bu kadar faydalı olan argan yağı saç ve cilt bakımına oldukça büyük fayda sağlamaktadır. Peki argan yağının faydaları nelerdir? Argan yağının cilt ve saç için kullanımı nasıldır? Merak ettiğiniz bilgileri sizler için bu yazım da paylaşıyorum. Argan yağı, argan ağacı meyvelerinden elde edilen bir yağdır ve bu yağı elde etmesi de...

Sayfayı Paylaş