gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

ÇUKURCA’ nın dağlarından Merhaba

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Sevgili Anneciğim babacım nasılsınız iyimisiniz. …………………………. İki tane PKK denilen ...lerle uğraşıyoruz biliyorsunuz ama sonunda acı günlerimiz bitecek yeniden değişik bir hayata kavuşacağım ve yerden Türkyılmaz ailesi toplanacak Annem senin yüzün her zaman gülecek, Annem bizi bu yaşa kadar çok destekle yetiştirdin. Allah’ın izniyle bundan sonra dertler bitecek tatlı ve mutlu günler gelecek.
    Anne artık bana ailemize yakışır gelinini hazırlamaya başla karakaşlı kara gözlü olsun. Neyse canım güzel olsun kızmadın değimli. Annem şafak çok yakın sizleri çok özledim. Sizi seven asker oğlunuz.
    ESKİ GÜNLER BURNUNDA TÜTÜYOR SADIK’ IN (TÜRKYILMAZ). ÇUKURCA’ DAN YAZMIŞTI BU MEKTUBUNU;

“Teskereyi alınca, Türkyılmaz ailesi yeniden toplanacak. Annem, senin yüzün yeniden gülecek. Bizi büyütene kadar neler çektin. Ama bundan sonra mutlu günler gelecek.”
    Mutlu günler umuduyla Sadık’ ın bir de dileği vardı anasından:
    “Anne artık ailemize yakışır gelin kızını hazırlamaya başla. Karakaşlı, kara gözlü olsun. Şaka bir yana şafak çok yakın. Beni bekleyin.”

Sadık TÜRKYILMAZ

Bekledi TÜRKYILMAZ Ailesi… Ama bir daha geri gelmedi mutlu günler..

Askerlik bitimine 2 ay kala, Çukurca basılacak duyumu üzerine düzenlenen operasyonda, Gölgelibeş üst bölgesindeki, arkadaşının yanına gelerek; “Canım çok sıkılıyor. Annemi ve kız kardeşimi sürekli rüyamda görüyorum. Herhalde burada şehit olacağım, bir daha onları göremeyeceğim” dedi ve o akşam çıkan çatışmada aynı yerde ve aynı mevzide şehit oldu. 10.07.1995

ÇUKURCA’ nın dağlarından Merhaba konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Göz Çukuru

Göz Çukuru

Göz Çukuru Halinden yoksul olduğu anlaşılan bir adam, deniz kenarında oltayla balık tutuyordu Tesadüfen oradan geçmekte olan ülkenin padişahı bu gariban adamla ilgilendi ve ona, "Oltana ben burada iken ilk takılan şey ne olursa sana onun ağırlığınca altın vereceğim" dedi Biraz sonra oltaya takıla takıla ortası delik bir kemik takıldı Hükümdar balıkçıya, "Ne yapalım, şansın...
  2. ŞEHİT Asker - Çukurca'nın dağlarından merhaba

ŞEHİT Asker - Çukurca'nın dağlarından merhaba

Sevgili Anneciğim babacım nasılsınız iyimisiniz iyi olmanızı yüce Allahtan dilerim. O pamuk ellerinizden öperim. Abimin ellerinden kardeşimin ve yeğenimin gözlerinden öperim. Eğer beni soracak olursanız ben çok iyiyim. Az kalan günlerimizi saymakla uğraşıyorum ve ayakta kalmakla uğraşıyorum. İki tane Terör Örgütü denilen piçlerle uğraşıyoruz biliyorsunuz ama sonunda acı günlerimiz bitecek...
  3. Çukur

Çukur

Çukur kazmak, insanların dilinden sıkıntıya düşmeye; Kazılmış yahut doğal olarak bulunan çukurun içine girdiğini görmek, başa gelecek bir sıkıntıdan sonra düze çıkmaya, güzel bir duruma gelmeye delalet eder.Rüyada çukur görmek dikkatli olmanız gerektiğine, işlerinizin kötüye gidebileceğine işarettir . İş yaşamınızda temkinli olmanız gerektiği anlamına gelir. Hayatın sonunun geldiğine,...
  4. Çukur kazmak

Çukur kazmak

rüyada temel kazmak ruyadatemelkazmak Rüyasinda birini içine atmak için bir çukur veya kuyu kazan, bir hile yapar ve o hilesi tekrar kendisine döner. Bir suyolu kazdigini gören, geçimi için hükümete basvurur. Bir gölün suyunu oraya akitmak için baska bir göl kazildigini görmek, bir devlet büyügünü isinden alarak yerine bir baskasini tayin etmege delalet eder. Bir duvarin dibini kazdigini...
  5. Hakkari Çukurca Resimleri, Çukurca Görüntüleri

Hakkari Çukurca Resimleri, Çukurca Görüntüleri

hakkari çukurca haritası hakkari çukurca resimleri cukurca resimleri fotoğrafları fotoğrafları Hakkari Çukurca ...Birçok askerimize mezar olan Hakkari'nin bir ilçesi..Ne yazıkki terörün en çok boy gösterdiği yerlerden birisi ..Çukurca yı anlatacak tanıtacak söz bulamıyorum dilerim en kısa zamanda buralara barış gelmesi ve insanların insan gibi yaşamalarının sağlanması...

Sayfayı Paylaş