Cuma Günleri Ayetel Kürsi Okumanın Faziletleri Nelerdir ?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. Cuma Günü Ayetel Kürsi Okumak

  Cuma Günü Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti
  Sevgili melekler, İslam dininde önemli bir yere sahip olan Cuma günleri, yapılan ibadetler, edilen dualar Allah'ın izniyle kabul olur. Bu sebeple Cuma günleri boş geçirmemeli, elimizden geldiğince ibadet etmemiz gerekir. Bu yazımızda da Cuma Günü Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz siz meleklerimize ve sayın misafirlerimize .. :)


  [​IMG]  Ayetel Kürsi okunan eve şeytan giremez. Büyücü sokulamaz. Ayetel Kürsi okumaya devam kişi; hem dünyada hemde ahirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya başlar. Huzura erer. Mevki ve makamı artar.

  Ayetel Kürsi durak yerlerinin sayısınca 17 kelimeleri sayısınca 50 harfleri sayısınca 170 resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyan kişinin her arzusu yerine gelir. Cesareti artar. Halk arasında sevgi saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez. Peygamber Efendimiz in S.A.V. isimleri sayısınca 201 defa okursa dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.

  Ayetel Kürsi; yemek buğday pirinç arpa gibi şeylere 313 defa okunarak her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar o şeyde bereketlilik olur.

  Cuma günü sabah namazından önce abdestli olarak tenha bir yerde kıbleye yönelip diz üzerine oturup 313 defa Ayetel Kürsi okuduktan sonra Ya Rabbel Azim bu ayeti kerime hürmetine 313 ehli bedir ve 313 ashabı talut hürmetine muradımı ihsan buyur diye dua edenin maksadı gerçekleşir.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. 171 ayetel kürsi fazileti

  ,
 2. ayetel kürsi fazileti

  ,
 3. 313 ayetel kürsi okumanın fazileti

  ,
 4. 313 ayetel kürsi fazileti,
 5. cuma günü ayetel kürsi okumanin fazileti,
 6. ayetel kürsinin fazileti 313,
 7. ayetel kürsi okumanın fazileti,
 8. 171 ayetel kürsi,
 9. ayetel kürsi okumanın faydaları,
 10. ayetel kürsi faziletleri 313,
 11. 313 ayetel kürsi,
 12. 313 ayetel kürsi faziletleri,
 13. ayetel kürsiyi okumanın fazileti,
 14. ayetel kürsi okumanın sevabı,
 15. ayetel kürsi okumanın faziletleri