gebe
  1. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113

cuma günü ve gecesi yapılması gerekenler

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında CeMoŞ tarafından paylaşıldı.

cuma günü cuma gecesi nasıl ibadet etmeliyiz nasıl dua etmeliyiz neler yapmalıyız hakkında genel bilgiler burda melekler sevgili melekler az önce nihat hatipoğlunun iftar programında cuma günü ve gecesi yapılması gerekenleri gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim

cuma günü ve gecesi yapılması gereken dua ve ibadetler

cuma gecesi duhan suresini okuyana cenneten bir köşk verilir [İsfehani]

cuma gecesi yasini şerif okuyanın günahları af olur [Taberani]

Cuma gecesi Kehf suresi okuyan, Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur. [Tergib]

Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur.[Dare Kutni]

Cuma gecesi gusledenin günahları affolur.[Taberani]

cuma günü ve gecesi yapılması gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cuma günü yapılması gerekenler

Cuma günü yapılması gerekenler

cuma günü yapılması gereken dualar cuma günü yapılacak dualar günlük yapılması gereken yapılmaması gerekenler gerekenler Cuma günü yapılması gerekenler Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdular: "üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı."Müslim, Cum`a 17, 18, "Cuma gününde...
  2. cuma günü yapılması gerekenler

cuma günü yapılması gerekenler

Arkadaşlar bugün cuma hepimizin cuması mübarek olsun..aminnn Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdular: "Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı."Müslim, Cum`a 17, 18, "Cuma gününde bir zaman vardır ki, şayet bir müslüman namaz kılarken o vakte rastlar da Allah'tan bir şey...
  3. cuma gecesi ve günü okunan dualar

cuma gecesi ve günü okunan dualar

sevgili melekler nihat hocada gördüm cuma gecesi ve günü okunan dualra ve faziletlerini ama okadar hızlı aktıki yazamadım soru cevap bölümünüzü takip ediyorum her sorunun cevabı sizde mutlaka var benim sorumun da cevabını verin hayrınızaa allah razı olsun
  4. cuma günü yapilmasi gerekenler

cuma günü yapilmasi gerekenler

cuma günü neler yapilmali cuma günü ne yapilmali cuma günü ne yapilmali. Sevgili melekler cuma günü tüm yapilan dualarimiz kabul olur insallah...cuma gününde neler yapilir bu bilgiler sayesinde ufkumuzu genisletelim ve defterimizi bol sevaplarla dolduralim :) Cuma namazı için gusletmek, güzel koku sürünmek, yeni, temiz giyinmek, saç, tırnak kesmek sünnettir. Tırnakları Cuma namazından...
  5. Gerdek gecesi yapılması gerekenler nelerdir ?

Gerdek gecesi yapılması gerekenler nelerdir ?

Merhabalar arkadaşları, yakında evlenecek olan bayanlara gerdek gecesi yapılması gerekenleri vs yazabilir misiniz. Tam olarak neler yapılacak. Yani yapılacak olanı biliyorum da rahatlamak için dini olarak neler yapmam gerekiyor. Bu hususta bana bilgisi olanlar bilgiler verebilirse sevinirim arkadaşlarım. Kayıtlı kullanıcıyım ama yinede yeni açılmış görünce dayanamadım sorayım dedim bana...

Sayfayı Paylaş