gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Cuma Gününün Fazileti İle İlgili Hadisler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Cuma Gününün Fazileti İle İlgili Hadisler de paylaşır mısıbnız acaba rica etsem arkadaşlar.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Cuma Gününün Fazileti İle İlgili Hadisler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beş Vakit Namazin Fazileti İle İlgili Hadisler

Beş Vakit Namazin Fazileti İle İlgili Hadisler

namazın faziletleri namaz faziletleri namazin namazın fazileti ile ilgili hadisler fazileti Alah'ın resülu sahabelere hitaben:''Sizden birinizin evinin önünden bir nehir aksa,ve günde beş kere yıkansa,bedeninde kir kalırmı?''diye sordu sahabelerde hayır kalmaz dediler. Resülulah devamla''Beş vakitte bunun gibidir.Beş vakit namaz kılanı da Allah günahlarından temizler''buyurdu. Bir başka...
  2. Bazı Peygamberlerin Fazileti İle İlgili Hadisler

Bazı Peygamberlerin Fazileti İle İlgili Hadisler

peygamberlere iman ile ilgili hadisler peygamberlerle ilgili hadisler HZ. İBRAHİM ALEYHİSSELÂM VE OĞLU 4305 - Hz. Enes radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a bir adam gelip: "Ey Hayru'l-Beriyye (yaratılmışların en hayırlısı)" diye hitabetmişti. Aleyhissalatu vesselam hemen müdahale etti: "Bu söylediğin İbrahim aleyhisselâm(ın vasfı)dır."...
  3. Bazı Mekanların Fazileti İle İlgili Hadisler

Bazı Mekanların Fazileti İle İlgili Hadisler

MEKKE'NİN FAZİLETİ 4542 - Hz. Ebu Zerr radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm: "Şurası muhakkak ki, (yeryüzündeki) ilk ev, mübarek olsun ve içinde namaz kılınsın diye Mekke'de inşa edilen Kâ'be'dir" buyurdular. Ben: ^Sonra hangisi?" diye sordum. "Mescid-i Aksa" buyurdular. Ben: "İkisi arasında ne kadar fark var?" dedim....
  4. Cuma Gününün Önemi İle İlgili Hadisler

Cuma Gününün Önemi İle İlgili Hadisler

Cuma Gününün Fazileti İle İlgili Hadisler Cuma Gününün Fazileti İle İlgili Hadis-i Şerifler Müslümanların mübarek günü olan Cuma günün faziletleri hakkında daha önce sizlere bilgiler vermiştik melekler :) Bu makalemizde ise Cuma gününü önemini anlatan hadislere yer vereceğiz.. :) Cuma günü gusül abdesti almak sünnettir.(Taberani, el-Mu’cemu’l-Kebir) Melekler Cuma günü câmi...
  5. Hadislerle Cuma Gününün Fazileti

Hadislerle Cuma Gününün Fazileti

Cuma Gününün Hayrı Cuma Gününün Fazileti Cuma Gününün Önemi Sevgili melekler, bu yazımzıda Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) 'in hadisleri doğrultusunda cumna gününün faziletleri hakkında sizleri kısaca bilgilendireceğiz.. :) Bir hadis-i şerif meali şöyledir: 1-(Allah katında günlerin efendisi Cuma’dır. O kurban ve Ramazan bayramı günlerinden de faziletlidir. Cuma gününde...

Sayfayı Paylaş