gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Cuma Gününün Hayrı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Cuma Gününün Hayrı nedir arkadaşlar sizden Cuma Gününün Hayrı hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Cuma Gününün Hayrı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cuma Gününün Önemi nedir

Cuma Gününün Önemi nedir

Cuma Gününün Önemi cuma gününün önemi dinimizde cuma gününün önemi islam dininde Dinimizde Cuma gününün önemi ve Cuma gününün sünnetleri ile sevapları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için gereken islami bilgileri paylaşıyor, herkese hayırlı cumalar diliyorum. Cuma gününün sünnet ve edebleri şunlardır; * Cumâyi Persembe'den karsilamalidir. Örneğin; yeni ve temiz kıyafetler...
  2. Cuma Gününün Adabı

Cuma Gününün Adabı

Cuma Gününün Adabı hakkında lütfen bilgi verin bu konuya da yer verin sitenizde hanımlar.
  3. Cuma Gününün Dilek Duası

Cuma Gününün Dilek Duası

Cuma Gününün Dilek Duası nedir lütfen benim için Cuma Gününün Dilek Duasını yazın bu sayfaysa kızlar.
  4. Hadislerle Cuma Gününün Fazileti

Hadislerle Cuma Gününün Fazileti

Cuma Gününün Hayrı Cuma Gününün Fazileti Cuma Gününün Önemi Sevgili melekler, bu yazımzıda Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) 'in hadisleri doğrultusunda cumna gününün faziletleri hakkında sizleri kısaca bilgilendireceğiz.. :) Bir hadis-i şerif meali şöyledir: 1-(Allah katında günlerin efendisi Cuma’dır. O kurban ve Ramazan bayramı günlerinden de faziletlidir. Cuma gününde...
  5. Cuma gününün sünnetleri

Cuma gününün sünnetleri

Cuma günü, Müslümanlar için çok önemli bir gündür. Bu günde Müslümanlar camide toplanıp birlikte Cuma namazını kılarlar. Topluca yapılan bu ibâdet, o günü bayram günü değerine yükseltir. Bu sebeble Cuma gününe Seyyidü'l-eyyam, yani, günlerin itibarlısı,efendisi de denir. Bütün hayırlı işlerin Cuma günü meydana geldiği; tarih boyunca pek çok kudsî hâdiselerin hep Cuma günü zuhûr ettiği...

Sayfayı Paylaş