gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Cuma Gününün Özellikleri

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Cuma Gününün Özellikleri hakkında bilgi verin bana arkadaşalr bekliyorum sizden bilgileri

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Cuma Gününün Özellikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cuma Gününün Fazileti

Cuma Gününün Fazileti

Cuma Gününün Fazileti nedir lütfen Cuma Gününün Fazileti hakkında bilgi verin.
  2. Cuma Gününün Dilek Duası

Cuma Gününün Dilek Duası

Cuma Gününün Dilek Duası nedir lütfen benim için Cuma Gününün Dilek Duasını yazın bu sayfaysa kızlar.
  3. Cuma Gününün Özelliği

Cuma Gününün Özelliği

Cuma Gününün Özellikleri Cuma Günü Özellikleri İslam aleminin kutsal günü olan Cuma gününün özelliklerini aşağıda ki yazıda sıralıyoruz melekler :) Cuma mübarek bir gün olduğu için, müminlerin bayramıdır Ogünde , öyle bir an var ki, o anda yapılan dualar reddedilmez. Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir. Bugün işlenen günahlar da iki kat yazılır. Bilhassa Cuma...
  4. Hadislerle Cuma Gününün Fazileti

Hadislerle Cuma Gününün Fazileti

Cuma Gününün Hayrı Cuma Gününün Fazileti Cuma Gününün Önemi Sevgili melekler, bu yazımzıda Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) 'in hadisleri doğrultusunda cumna gününün faziletleri hakkında sizleri kısaca bilgilendireceğiz.. :) Bir hadis-i şerif meali şöyledir: 1-(Allah katında günlerin efendisi Cuma’dır. O kurban ve Ramazan bayramı günlerinden de faziletlidir. Cuma gününde...
  5. Cuma gününün sünnetleri

Cuma gününün sünnetleri

Cuma günü, Müslümanlar için çok önemli bir gündür. Bu günde Müslümanlar camide toplanıp birlikte Cuma namazını kılarlar. Topluca yapılan bu ibâdet, o günü bayram günü değerine yükseltir. Bu sebeble Cuma gününe Seyyidü'l-eyyam, yani, günlerin itibarlısı,efendisi de denir. Bütün hayırlı işlerin Cuma günü meydana geldiği; tarih boyunca pek çok kudsî hâdiselerin hep Cuma günü zuhûr ettiği...

Sayfayı Paylaş