gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

cuma namazı kimlere farzdır ve farz değildir

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

cuma namazı kimlere farz değildir cuma namazı kimlere farzdır

İslam Dini'nde cuma günleri mübarek gün olarak kabul edilmiştir ve her cuma erkekler için Cuma Namazı farz edilmiştir. Peki cuma namazı kimlere fazrdır ya da farz değildir, buyrun öğrenelim Melek'lerim;

Cuma namazının bir kimseye farz olması için, müslüman, akıllı ve erginlik çağına gelmiş olmaktan başka altı şartın daha bulunması gerekir.

Cuma Namazının Farz Olmasının Şartları:
    1) Erkek olmak (Kadınlara farz değildir.)
    2) Hür ve serbest olmak.
    3) Mukîm olmak. (Yani misafir olmamak)
    4) Sağlıklı olmak.
    5) Kör olmamak.
    6) Ayakları sağlam olmak

Bu şartlar kendisinde olmayan kişiye cuma namazı farz değildir. Ancak bu durumda olan bir kimse câmiye gidip cumayı kılarsa o günün öğle namazının yerine geçer.

cuma namazı kimlere farzdır ve farz değildir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cuma namazı kimlere farzdır?

cuma namazı kimlere farzdır?

merhaba melekler az önce nihat hoca cuma namazının kimlere farz olduğunuu söyledi yarısını görebildim içinizden gören duyan varsa yazsın lutfen benim bir ayağım sakat acaba bana farzmı şimdiden teşekkürler melekler
  2. Cuma Namazı Kimlere Farzdır

Cuma Namazı Kimlere Farzdır

cuma namazı farzları cuma namazı kimlere farzdır kimler kılabilir nasıl kılınır hakkında genel bilgiler burda melekler cuma günün fazileti şüpesizki çok büyük melekler cuma namazı her nekadar biz kadınlara farz olmasada bizim de kendimize göre yaptığımız ibadetlerimiz var allah kabul ederse:) peki cuma namazı kimlere farzdır? Cuma namazının bir kimseye farz olması için, müslüman, akıllı...
  3. Namazın farzları

Namazın farzları

Namazın içindeki ve dışındaki farzlarla ilgili birkaç tane değişik tablo namaz kılanların camide çekilmiş fotoğrafları
  4. Cuma namazı kimlere farzdır?

Cuma namazı kimlere farzdır?

Cuma namazı kimlere farzdır? Merhaba arkadaşlarım Cuma namazı kimlere farzdır? Bu konuda dini bilgilere sahip olan arkadaşlarımdan bilgi bekliyorum iyi günler.
  5. Cuma Namazı Farz mı Vacip mi

Cuma Namazı Farz mı Vacip mi

Cuma Namazı Farz mı Vacip mi arkadaşlar bu konuda bilgisi olan varsa yazsın cevabı

Sayfayı Paylaş