Cuma Suresinin Fazileti

narçiçeğimm

Daimi Üye
Üye
Cuma Suresinin Fazileti
Bu konu;Cuma suresinin fazileti hakkında bilgi vermektedir.

Bu mübarek sure, göklerde ve yerde bulunan herşeyin Allahu Tealayı tenzili ve teşbih ettiklerini beyan ederek başlıyor.Melekler cuma suresini okumanın fazileti çoktur kısaca cuma suresi ve fazileti hakkında bilgi tüm islami bilgiler bölümümüzde.

cuma-suresi-76.jpg

Cuma Suresinin Fazileti

Abdullah b. Abbas diyor ki:

“Resulullah, cuma günü sabah namazında Secde suresini ve Dehr (İnsan) suresini okurdu. Cuma namazında ise Cuma suresini ve Münafıkûn suresini okurdu.

CUMA SURESİNİ OKUMANIN FAZİLETİ

"Sure-i Cuma'yı okumayı adet haline getiren kimseye, müslüman memleketlerinde Cuma namazına gelen ve gelmeyen kimselerin adedi karşılığındaki onar sevap verilir."

Bir kimse, Cuma Suresini fırsat buldukça okumaya devam ederse, şeytanın vesvesesinden kurtulur. Bir kimse aşağıda gelecek ayeti kerimeyi bir sadef üzerine yazdırıp, yazım işini herhangi bir Cuma gününe rastlatsa ve aynı gün zahire ambarı veya eşya deposu gibi servetinin yığılı olduğu yere koysa, o mal veya servet her türlü tehlikeye karşı korunduğu gibi, bereketlenmesine ve hayırlı sonuçlar alınmasına vesile olur.

Ayet şudur: Zâlike fadlüllâhi yü'tîhi men yeşâ', vellâhü zül fadlil azıym

RABBİM razı olsun canım ... çok güzel bir paylaşım...:)narcım benden rica ettiğin uzun zaman önce bir süre vardı baban için fırsatım olmadı -unuttum ben onu okuyamadım hakkını helal et canım...RABBİM inş. mekanını cennet eyler...

Geri