gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Cuma Suresinin Fazileti

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Bu konu;Cuma suresinin fazileti hakkında bilgi vermektedir.

Bu mübarek sure, göklerde ve yerde bulunan herşeyin Allahu Tealayı tenzili ve teşbih ettiklerini beyan ederek başlıyor.Melekler cuma suresini okumanın fazileti çoktur kısaca cuma suresi ve fazileti hakkında bilgi tüm islami bilgiler bölümümüzde.

Cuma Suresinin Fazileti

Abdullah b. Abbas diyor ki:

“Resulullah, cuma günü sabah namazında Secde suresini ve Dehr (İnsan) suresini okurdu. Cuma namazında ise Cuma suresini ve Münafıkûn suresini okurdu.

CUMA SURESİNİ OKUMANIN FAZİLETİ

"Sure-i Cuma'yı okumayı adet haline getiren kimseye, müslüman memleketlerinde Cuma namazına gelen ve gelmeyen kimselerin adedi karşılığındaki onar sevap verilir."

Bir kimse, Cuma Suresini fırsat buldukça okumaya devam ederse, şeytanın vesvesesinden kurtulur. Bir kimse aşağıda gelecek ayeti kerimeyi bir sadef üzerine yazdırıp, yazım işini herhangi bir Cuma gününe rastlatsa ve aynı gün zahire ambarı veya eşya deposu gibi servetinin yığılı olduğu yere koysa, o mal veya servet her türlü tehlikeye karşı korunduğu gibi, bereketlenmesine ve hayırlı sonuçlar alınmasına vesile olur.

Ayet şudur: Zâlike fadlüllâhi yü'tîhi men yeşâ', vellâhü zül fadlil azıym

nurrrr bunu beğendi.
  2. LOLİPOP*

LOLİPOP* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    RABBİM razı olsun canım ... çok güzel bir paylaşım...:)narcım benden rica ettiğin uzun zaman önce bir süre vardı baban için fırsatım olmadı -unuttum ben onu okuyamadım hakkını helal et canım...RABBİM inş. mekanını cennet eyler...

narçiçeğimm ve AYŞEDEN bunu beğendi.
Cuma Suresinin Fazileti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. meryem suresinin faziletleri

meryem suresinin faziletleri

arkadaşlar ben 15 gün oldu başlayalı her gün okuyorum içimden bir his faydası olacak diyor çünkü okumaya başladığın zaman içimden ağlamak geliyor kendimi zor tutuyorum ben interneetten okuyorum yanlışsız olsun diye okuyan hoca da o kadar güzel okuyor ki hissettiriyor yani....Allahım kabul eder inşallah
  2. Yasin suresinin faziletleri...

Yasin suresinin faziletleri...

yasin suresi arapca, yasin suresi türkce, yasin'i şerif okuyanlar, Meleklerim Yasin suresini okumanin faziletleri saymakla bitmiyor.... Resulu Ekrem S.A.V buyurdu: Her gece Sureyi Yasini okuyan kimse muhakkak surette sehit olarak ölür. Allah C.C. Tealanin rizasi icin geceleyin Yasini okuyan kimse aff olunur. Yasin suresini okuyan kimseye kiyamet günü sefaat eder Yasin Suresini: AC...
  3. Sure-i Cuma´yi Okumanin Fazileti

Sure-i Cuma´yi Okumanin Fazileti

Cuma Suresi, dua çeşitleri, Meleklerim büyük hazinemiz Kuran´dan Cuma Suresinin Faziletleri nelerder, sizinle paylasmak istiyorum. Sure-i Cumayi okumaya adet haline getiren kimseye, müslüman memlektelerinde Cuma namazina gelen ve gelmeyen kimselerin adedi karsiligindaki onar sevap verilir. Bir kimse Cuma Suresini firsat buldukca okumaya devam ederse, Seytanin vesvesesinden kurtulur....
  4. İhlas suresinin faziletleri nelerdir

İhlas suresinin faziletleri nelerdir

Selamlar.İhlas suresinin faziletleri hakkında bilgi almak, İhlas suresinin sırrını öğrenmek istiyorum ben.Teşekkür ederim.
  5. Surelerin faziletleri nelerdir?

Surelerin faziletleri nelerdir?

Kur’an’ın fazileti ve esrarı anlamına gelen “Havassu’l-Kur’an” konusunu işleyen önemli kaynaklardan biri, Nesaî ve İbn Kesir’in “Fedailu’l-Kur’an” adlı eserleridir. Bir bölüm olarak konuyu işleyen kaynaklardan biri de Suyutî’nin el-Itkan adlı eseridir. Konuyla ilgili olarak Bediüzzaman Said Nursi’nin şu uyarısını -özetle- hatırlatmakta fayda mülahaza etmekteyiz: “Kulluk ve ibadetin sebebi...

Sayfayı Paylaş