gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Cumanın Fazileti Nedir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Cumanın Fazileti Nedir? Arkadaşlar öncelikle hepinizin cuma gününü hayırlıyor ve ibadetleriniz kabul olsun diyorum ve ayrıca sizden Cumanın Fazileti hakkında bir konu rica ediyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cumanın Fazileti Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Besmelenin Faziletleri Nelerdir Biliyormusunuz?

Besmelenin Faziletleri Nelerdir Biliyormusunuz?

besmelenin sırrı besmelenin fazıletleri besmele çekmek bazen dua etmek isteriz, ama nasıl ve ne edeceğimizi bilemeyiz sonrada vaz geçeriz. Yani şeytana uyarız :) öyle deyilmi Meleklerim?!! Şimdi en kolay duanın faziletlerini / faydalarını yazacağım. Hem çok kolay sevap kazanacaksınız hemde içinizi rahatlatacaksınız. Efendimiz S.A.V. ´in dilinden Besmeleyi şerifenin faziletleri O...
  2. İhlas suresinin faziletleri nelerdir

İhlas suresinin faziletleri nelerdir

Selamlar.İhlas suresinin faziletleri hakkında bilgi almak, İhlas suresinin sırrını öğrenmek istiyorum ben.Teşekkür ederim.
  3. Cevşen duasının faziletleri nelerdir?

Cevşen duasının faziletleri nelerdir?

Cevşen, Farsça kökenli bir kelime olup, "bir tür zırh, savaş elbisesi" manasına gelmektedir. Terim manası Şii kaynaklarında Ehl-i Beyt tarikiyle Hz. Peygambere isnat edilip, Cevşen-i Kebir ve Cevşen-i Sagir olarak bilinen, metinleri birbirinden farklı iki duâyı ifade eder. Ancak Cevşen-i Kebir daha meşhurdur ve "Cevşen" denilince ilk akla gelen Cevşen-i Kebir'dir.“Allah...
  4. Cömertliğin fazileti nedir?

Cömertliğin fazileti nedir?

Cömerdin az ibadeti, cimrinin çok ibadetinden üstün olduğu gibi, cömert cahil de, cimri âlimden üstündür. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Allahü teâlâ cömerdi, gece gündüz ibadet eden cimriden daha çok sever.) [Tirmizi] (Allah katında cömert bir cahil, cimri âlimden daha üstündür. Çünkü cimrilik en ağır hastalıktır.) [Dare Kutni] Cömerdin imanı kuvvetli, cimrinin imanı ise zayıftır....
  5. Kadir gecesinin fazileti nedir?

Kadir gecesinin fazileti nedir?

Kadir Gecesi, 24 saat sürer; fazileti sadece gecesi ile sınırlı kalmaz, gündüzünü de kuşatır. Kadir Gecesi'nin gündüzünü diğer günlerden daha çok dua ve ibadetle geçirmek sünnet, bütün Müslümanların sorunları için çare duasında bulunmak ise müstehaptır. Kadir, sadece bir gece midir, yoksa gündüzüyle beraber tam bir gün müdür? "İslam uleması, Kadir Gecesi'nin gündüzünün de gecesi gibi...

Sayfayı Paylaş