gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Cumhuriyet Altınının Üzerinde Ne Yazar?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

cumhuriyet altını cumhuriyet altınının üstünde ne yazıyor cumhuriyet altınının üstünde yazan yazılar

Sevgili melekler, uzun bir süredir artan altın fiyatları sebebiyle bırakın Cumhuriyet altınını, çeyrek altının yüzüne hasret kaldık ama biz yine de merak edenler ya da daha önce hiç dikkat etmemiş olanlar için cumhuriyet altınının üstünde neler yazıyor söyleyelim. Cumhuriyet altınlarının (Meskük) kalın türlerinin ön yüzünde Atatürk’ ün portresi ve etrafında ‘HAKİMİYET MİLLETİNDİR-ANKARA’ yazılıdır. Arka yüzünde ise; ‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ onun altında Cumhuriyetin ilan tarihi (1923) ve altında düz bir çizgi ve bu çizginin altında Cumhuriyetin ilanının yıldönümü yazılır.

2. aysen*

aysen* Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    144
    Ödül Puanları:
    43
    bende kardesime aldirdim ilkkez muserref olucam turkiyrye gidince cumhuriyet altiniyla.anadan kalma yotem cocuklar buyuyor biseyler koyalim yavas yavas dedim allah dugun yapacaklara kolaylik versin .

Cumhuriyet Altınının Üzerinde Ne Yazar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rober Hatemo - Ne Yazar

Rober Hatemo - Ne Yazar

Gitsemde bir dönsemde bir Yarından bir umut kalmayınca Ölsemde bir kalsamda bir Ardında umrunda yar olmazsa Ne yazar Yar bu gece seni görsem rüyamda Hayal olsa rüya olsa yeterdi bana Yar bu gece bizi görsem rüyamda Günüm sondur günüm son bul Varamamki sabaha ah yar Gülsende bir ağlasanda bir Geç kaldın artık yokum bak ben yanında Kahretsende bir etmesende bir Göçtüysem gittiysem artık oradan...
  2. NEDEN ""Cumhuriyet savcısı"" ?

NEDEN ""Cumhuriyet savcısı"" ?

""Cumhuriyet savcısı"" Mahmut Esat Bozkurt, Ataturk'un adalet bakanıydı. Doktorasını isvicre'de yapmıştı. Cumhuriyet'in başta Medeni Kanun olmak uzere adalet reformunu gerceklestiren bakandır. Bu reformların taslaklari tartısılırken, "savcı" yerine, "Cumhuriyet savcısı" deyiminin kullanılması, Bakanlar Kurulu'nda ve Ataturk'ün yakın cevresinde...
  3. Cumhuriyet Nedir

Cumhuriyet Nedir

Cumhuriyet nedir, kısaca ne demektir, anlamı nedir gibi sorularınıza bu yazımızdan mümkün mertebe cevaplar alabileceksiniz. Cumhuriyet, başta devlet başkanı olmak üzere, devletin başlıca temel organlarının belli aralıklarla yinelenen seçimlerle göreve getirildiği bir yönetim biçimidir Cumhuriyet adı verilen yönetim biçimleri, yöneticilerin göreve getirilmesinde veraset yöntemini reddetmiştir...
  4. Kongo cumhuriyetinin  yeme ve içme özelliklerini yazar mısınız

Kongo cumhuriyetinin yeme ve içme özelliklerini yazar mısınız

Kongo cumhuriyetinin yeme içme özelliklerinin neler olduğunu öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.
  5. cumhuriyet bayramını neden kutluyoruz

cumhuriyet bayramını neden kutluyoruz

Ödev konum şu ; cumhuriyet bayramını neden kutluyoruz, iyi bir kompozisyon lazım, help meeee :)

Sayfayı Paylaş