gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.628
  Beğenilen Mesajlar:
  1.524
  Ödül Puanları:
  113

  Cytotec in Yan Etkileri Nelerdir?

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Cytotec misosprostol olarak da bilinen ve ticari reçete ile satılan bir ilaçtır. Bütün reçeteli ilaçlar gibi bu ilacından yan etkileri vardır. Bir tüketici olarak Cytotec kullanmadan önce faydalarının yanı sıra, yan etkileri konusunda da bilgi sahibi olmalısınız.Cytotec misoprostol Türkiyede VE AVRUPA DA eczanelerde bulunmamaktadır.
  Sipariş hattını aramadan önce mutlaka test yaptırıp gebeliğinizi kesinleştiriniz.
  Cytotec düşük ilacı rahim ağzının açılmasını ve kramp girmesini sağlayan bir ilaçtır böylece gebelik tutunamaz ve düşük işlemi gerçekleşir bu işlem yaklaşık 7-12 saat kişinin bünyesine göre değişmektedir.
  8.jpg
  GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR BU LİNKTE  Cytotec’in Kullanıldığı Durumlar

  Cytotec midenizi koruyan sentetik bir prostaglandin olduğundan mide asit üretiminizi azaltır. Aynı zaman da mide ülserini önlemek için iltihap sökücü ilaçlarla birlikte de kullanılabilir. Cytotec piyasada 100 miligram veya 200 miligramlık tabletler şeklinde satılır. Her iki tabletin üzerinde de Searle yazar ve renkleri beyazdır.

  Cytotec’in Kullanımları

  Eğer hamileyseniz veya çocuğunuzu emziriyorsanız Cytotec kullanımına başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız. Bu ilaç rahim kasmalarına neden olduğundan hamileliğinizde düşük yapmanıza neden olabilir. Ayrıca bu ilacın menopoz öncesi kullanımı da önerilmez. Cytotec ishale neden olabilir. Eğer herhangi bir bağırsak hastalığınız varsa, bu ilacı ihtiyatlı bir şekilde kullanmalısınız.

  Dozaj

  Cytotec hekim tarafından verilen reçeteli bir ilaçtır. Doktorunuz tarafından size verilenden daha fazla dozajda veya daha uzun süreli olarak bu ilaç kullanılmamalıdır. Cytotec’i bir bardak su ile alın.

  Uyarılar

  Tüm reçeteli ilaçlar gibi bu ilacı kullanmadan önce farkında olmanız gereken yan etkileri vardır. Cytotec kullanımı sırasında gaz, hazımsızlık, kabızlık, baş ağrısı, yoğun adet (regl) kanaması, adet ağrısı ve kasılmalar, kusma, mide veya bağırsak kanamaları gibi yan etkilerinden bir tanesi ile karşılaşırsanız, hemen doktorunuza başvurun.


  SIKÇA SORULAN SORULAR

  Gebeliğimin kaçıncı haftasına kadar medikal kürtaj uygulayabilirim?

  Gebeliğinizin 12. haftasına kadar rahatlıkla kendi kendinize uygulayabilirsiniz .12.haftadan sonraki gebeliklerde ekstra farklı ürünler kullanarak düşük yapabilirsiniz.
  Bilimsel Olarak :Medikal kürtaj ilk olarak gebeliğin ilk üç ayı içerisinde önerildi. Medikal kürtajın ilk üç ay (12 Hafta) içerisinde daha etkili olduğu gösterilmektedir.2004 yılında, “The Royal College of Obstetricians and Gynaecologists kanıtlara dayandırdıgı rehberinde Mifepriston`un Misoprostol ile tıbbi yöntemlerle kulanımının gebeliğin 1-13′ üncü haftalarında Tıbbı Kürtaj dan daha güvenli ve etkili olduğu belirtildi.13’uncu haftadan sonraki tıbbi düşüklerdeki komplikasyon riski daha yüksektir. 13′ uncu hafta dünyadaki diğer sağlık uzmanları tarafından da bir limit olarak desteklenmektedir.2004 yilindaki uluslararasi bir konferansta yapılan resmi raporda “13 uncu haftaya kadar olan gebeliklerde haplar birinci basamak sağlık hizmetleri tarafından sağlanabilir ve kadınlar kendi tercihleri ve kişisel durumlarına göre evde kendi başlarına veya klinik ortamda bu yöntemi uygulayabilirler.

  Kanamam ne zaman başlayacak ve ne kadar sürecek?

  Cytotec Misoprostol kullandıktan sonra kanama ve krampların başlamasını bekleyebilirsiniz. Kanama genelde ilaçların kullanımından 4 saat sonra başlar; ancak kimi zaman daha geç veya daha erkende başlayabilir.
  Bazı kadınlar için, Misoprostol kullanımından kısa bir süre sonra, kanama, kramplar oluşabilir. Kanama, genelde düşüğün başladığının ilk işaretidir. Kanama çoğunlukla adet kanamasından biraz daha şiddetli olup, dokulu olarak gerçekleşir. Gebelik süresi uzadıkça, krampların ve kanamanın şiddeti de artar.
  Şimdiye kadar görülen vakalarda hayati tehlike oluşturacak bir kanama görülmemiştir.Düşük gerçekleştikten hemen sonra, kanama ve kramplar azalır. Düşüğün gerçekleştiğinin fark edilebileceği an, kanamanın, krampların ve ağrının yükseldiği andır.Normalde kanama, düşük sonrasında 1 hafta 15 gün süresince hafif olarak devam eder; ancak bu süre değişebilir bu süre tıbbi kürtajlardada geçerlidir.. Normal adet döngüsü ise 4 ila 6 hafta içerisinde geri döner.
  En şiddetli kanama çoğunlukla Misoprostol kullanımından 2-5 saat sonra oluşur ve 24 saat içinde hafifler. En ağır kramplar ve kanama genellikle 3-5 saat sürer; ancak bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Misoprostol kullanımından haftalar sonra bile doku atabilir. Bu sık görülmekte olup, 2 saatve daha uzun süre boyunca saat başı 2 maksi pedden daha fazla emilime sebep olacak şiddette bir kanama göstermiyorsanız tehlikeli değildir. Vücudunuzun uterüsü tamamen boşaltmasının zaman alması normaldir. Her kadının vücudu farklıdır.

  Düşük Atıklarını Görebilirmiyim ?

  Birçok kadın pedinde veya tuvalette kan ve doku görebilmektedir. Embriyo(oldukça küçük) çoğunlukla doku ve kanla birlikte atılır ve kadın tarafından fark edilmez. Ancak; bu embriyoyu(oldukça küçük) görmenizde mümkündür. Gebeliğin süresine bağlı olarak, küçük bir gebelik kesesi görünür olabilir. Örneğin, eğer 6 haftalık gebeyseniz görünür bir kese olmayacaktır. 9 haftalık gebelikte, kanın içinde bir kese bulmanız ve embriyoyu görmeniz mümkün olabilir. 8-9 haftalık bir gebelikte, embriyonun boyutu yaklaşık 2.5 cm kadardır. Bu stres verici olabilir.

  Emziriyorum cytotec kullanabilirmiyim?

  Misoprostol aldıktan sonraki ilk 5 saatte emzirmemek daha iyidir. Bu ilk 5 saatte üretilen sürün atılması tavsiye olunur.
  Daha bilimsel bilgi: Misoprostol metabolitinin süte karışması mümkündür; bu sebeple emzirmeye devam eden ve medikal kürtaj gerçekleştiren kadınların bu süreçte üretilen sütü atmaları daha iyidir.

  Cytotec Yan etkileri varmı?

  Cytotec misoprostol kullanımında yan etkiye rastlanılmamıştır.Bir çok kullanıcı ilaç etkileri ve düşüğün etkilerini karıştırmaktadır. Cytotec hiç bir yan etkiye sebep olmamaktadır. Kendiliginden ilaç kullanmadan düşük yapan kişilerde bulantı,kusma, ishal ateş yükselmesi, titreme, kanama,kasıklarda ağrı görülebilir bunlar düşügün sebeb olduğu etkilerdir.İlaç kullanarak gerçekleşen düşüklerdede aynı etkileri göreceksiniz.Bu etkiler görülmeden düşük gerçekleşmez.
  Cytotec kullanırken birşeyler yiyebilirmiyim?
  Sezgi gücünüzü azaltacağından, alkol tüketmemelisiniz. Normalde yapacağınız gibi sıvı maddeler tüketebilir ve yemek yiyebilirsiniz. Ancak bazı kadınlar Misoprostol sebebiyle mide bulantısı yaşayabileceklerinden, hafif şeyler yemeyi tercih edebilirsiniz.

  Cytotec ile düşük yaptıktan sonra tekrar çocuk sahibi olabilirmiyim?

  Kadınlar yaklaşık 40 yıl kadar doğurgandırlar. Bazı kadınlar, korunma yollarının işe yaramaması, ne zaman cinsel ilişkiye gireceğini kestirememesi veya korunma yöntemleriyle ilgili bilginin veya yöntemlerin erişilebilir olmaması gibi sebeplerle birden fazla olarak kürtaj yaptırma gereksinimi duyarlar.Güvenli bir kürtaj yaptırmak, veya bunu birden fazla kez yaptırmak, bir kadının sağlığını veya ileride çocuk yapma kapasitesini etkilemez.

  Ağrı Kesici Kullanabilirmiyim?

  Ibuprofen kramplar için en etkili ağrı kesicidir.Bununla birlikte Naproksen ve Diklofenak gibi başka NSAID’ler de kullanabilirsiniz.Ibuprofen elde edemiyorsanız, parasetemol, tylenol(asetominofen) veya Aspirin(Salisilik Asit) de etkili olacaktır. Bazı kadınlar için ekolarak karna sıcak su kompresi de rahatlık sağlayacaktır. Lütfen, aldığınız ağrı kesicide alabileceğiniz maksimum dozaj için kullanım talimatlarını okuyunuz.

  Medikal Kürtaj Zor mudur?

  Hayir. Misoprostol`i kendi başınıza alabilirsiniz. Misoprostol`u kullanmak diğer ilaçları kullanmaktan daha karisik degil.Tıbbi kürtajin bir hastane ya da ilk yardim kliniginde yapilmasina gerek yoktur. Medikal kürtajin riskleri,normal düsük yapmanin riskleriyle aynidir. Hamileliklerin % 15`i düşük ile sonuclanir. Bu düsükler genellikle hastanede degil evde meydana gelir. kadınların cogu bu tür durumlarda ne yapmalari gerektigini kendileri bilirler ve sadece agir kanamalar veya ates gibi problemli durumlarla hastaneye giderler. Medikal kürtaj düsük yapmaya neden olur. Hamileliginiz 9. haftayi gecmemisse ve yasadığınız yer sağlık hizmetlerine bir saatlik mesafedeyse, bu ilaçları evinizde kendiniz kullanabilirsiniz.

  Medikal Kürtaj Tehlikemi?
  Cytotec misoprostol ile düşük yapmanın hiçbir tehlikesi zararı riski bulunmamaktadır.Evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz güvenilir bir çocuk düşürme medikal kürtaj yöntemidir.

   
 2. melisa melisa

  melisa melisa Forum Okuru

  Cytotec ilacını satıyormusunuz hamileyim ailemin haberi yok .
   
 3. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.628
  Beğenilen Mesajlar:
  1.524
  Ödül Puanları:
  113
  Bu ilacın satışı yasaktır + ilaç piyasan kaldırılmıştır + bu ilacın satışını değil ,kullanımı hakkın da bilgilendirme amaçlı konu açılmış.İstenmeyen gebelik için kadın doğum uzmanına görünün..
   
Cytotec in Yan Etkileri Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Antibiyotik zararları yan etkileri nelerdir

  Antibiyotik zararları yan etkileri nelerdir

  antibiyotiklerin yan etkileri nelerdir antibiyotik yan etkileri nelerdir antibiyotik, nedir, kullanımı, yan etkileri, zararları, alkol, ishal yaparmı, Alkolle alındığında ciddi anlamda zararları olan antibiyotiklerin ne gibi yan etkileri vardır; buyrun bu yazımızda öğrenelim Melek'ler. Standford ve ve Washington üniversiteleri uzmanları uyardı: Antibiyotikler hastalıklarla mücadele...
 2. Depresyon Haplarının Yan Etkileri Nelerdir?

  Depresyon Haplarının Yan Etkileri Nelerdir?

  depresyon hapları, zararları, yan etkileri, var mı, nelerdir, ile ilgili bilgiler burada melekler Ne yazık ki günümüzün bir numaralı hastalığı stres sevgili melekler :) Hayat şartları ağır olduğu sürece de hayatımızdan hiç çıkmayacağa benziyor. Stresle baş edemeten insanlar haliyle doktorların kapısını çalıyor.Onlar da tıbbi olarak haliyle depresyon haplarını öneriyorlar.Kullanıldığı...
 3. D Vitamini Yan Etkileri Nelerdir

  D Vitamini Yan Etkileri Nelerdir

  D Vitamini Yan Etkileri D Vitamini Yan Etkileri Nelerdir Sağlıklı bir yaşam için, sağlıklı beslenmek gerekir. beslenmekten kasıt ise vücudun ihtiyacı olan vitaminleri tüketmektedir. Zira vitaminler hep faydalı olmuyor, bazı durumlarda zararlarıda oluyor. Örneğin birazdan sunacağımız d vitamini zararları gibi Melek'lerim. D Vitamini Yan Etkileri; - D vitamininin zararları arasında ilk...
 4. Orucun Yan Etkileri nelerdir

  Orucun Yan Etkileri nelerdir

  Arkadaşlar merhaba ben bu yıl niyet ettim oruç tutacam inş kısmet olursa tabi ama Orucun Yan Etkileri nelerdir bunları bilmem lazım çünkü sağlık olarak pek uygun değilim oruç tutmaya
 5. Tatlandırıcıların Yan Etkileri Nelerdir?

  Tatlandırıcıların Yan Etkileri Nelerdir?

  tatlandırıcılar hakkında, tatlandırıcının zararları, tatlandırıcı kullanmanın sakıncaları Sevgili mlekler, sırf kilo almamak içim çayı kahveyi tatlandırıcıyla içmeye çalışmak acaba ne derece doğru? Kafamıza göre tatlandırıcı kullanmak sakıncalı mı? Pankreasta insülin salgılanmasına yol açarak vücutta yağ birikmesine neden olan tatlandırıcılar hakkında sizleri bilgilendiriyoruz......

Sayfayı Paylaş