gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Daemon Tools Programı Nasıl Kurulur ve Kullanılır? (resimli anlatım)

Konu, 'Donanım Haberleri İnceleme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

daemon tools, programı, nedir, nasıl kurulur, resimli anlatımı, ile ilgili bilgiler burada melekler
    Şimdi size anlatacağımız program ile, harddiskinize kayit etmis oldugunuz cd`leri programin kendi olusturdugu sanal cd sürücülerin içine yerlestirip sanki cd den çalistirir gibi kullana biliyorsunuz melekler :)

Programin en büyük avantaji bir çok imaj(.img,.iso vb) dosyasini destekliyor olup ücretsiz olmasi.

Sözlesmeyi kabul ettikten sonra standart kismini seçip next tusuna tikliyoruz ve kurulum yapmak için yol soruyor ve bu adımlarida next tusu ile geçtikten sonra nihayet program yükleniyor.Finish tusuna tikladıktan sonra systam tray kisminaprogramin ikonu geliyor.

saatin yanına en soldaki simgenin aynısı yerleşecek

system trayda programin ikonuna(simge) sag tusla tiklayip "Virtual CD/DVD-ROM" seçeneginin üstüne tikliyoruz oradan karsimiza gelen menüden "Set Number Of Devices" kismina tikliyoruz ve karsimiza 1 den 4 e kadar sürücü olusturabilecegimiz menü çikiyor elbette 1 sanal sürücü isimizi fazlasiyla görecektir."1 drive" tikliyoruz ve sanal sürücümüz olusmus oluyor.

Daemon tools nasıl kullanılır? Nasıl çalışır?

[​IMG][​IMG]

Daha Sonra Tekrar system traydaki programin ikonuna sag tusla tiklayip "Virtual CD/DVD-ROM" seçeneginden "Device 0:[J:] Nomedia" seçenegine tikliyoruz (ufak birhatirlatma J: sürücüsü benim bilgisayarimdaki sürücü sizin bilgisayarinizda fiziksel sürücü sayisina bagli olarak baska bir harf ile temsil edilecektir) ve karsimiza çikan yeni menüden "Mount image" `e tikliyoruz.

[​IMG][​IMG]

Bize daha önceden sabit diskimize kayit etmis oldugumuz imaj dosyasinin yerini göstermemizi istiyor imaj dosyasini seçip tamam dedikten sonra kendisi otomatik olarak yaratmis oldugu sanal cd-dvd sürücü- sünün içine yerlestirip çalistiriyor.

[​IMG][​IMG]

Mevcut cd ile isiniz bittigi zaman yada yeni bir dosyayi sanal sürücüye yerlestireceginiz zaman tekrar "Mount image" seçenegini kulla
    nabilirsiniz.Yada sanal sürücüyü tamamen bosaltmak istiyorsaniz busefer yine ayni menüdeki "Unmount image" seçenegi ile sanal sürücüyü bosaltabilirsiniz.

Daemon Tools Programı Nasıl Kurulur ve Kullanılır? (resimli anlatım) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Excel Resimli Anlatım

Excel Resimli Anlatım

Microsoft Excel XP Nedir? Bir hesap tablosu (spreadsheet) programıdır. Excel, her türlü veriyi (özellikle sayısal verileri) tablolar ya da listeler halinde tutma ve bu verilerle ilgili ihtiyaç duyacağınız tüm hesaplamaları ve analizleri yapma imkanı sunan bir uygulama programıdır. Excel ile, verilerle ilgili grafikler çizebilir, kolay ve hızlı bir şekilde raporlar, özetler hazırlayabilir,...
  2. isim ve soyisim şeklinde msn adresi nasıl alınır?Resimli anlatım

isim ve soyisim şeklinde msn adresi nasıl alınır?Resimli anlatım

msn adresi nasıl alınır emesen nasıl alınır burdan
  3. İğne Oyası Gelincik Nasıl Yapılır?(resimli anlatım)

İğne Oyası Gelincik Nasıl Yapılır?(resimli anlatım)

iğne oyası gelincik nasıl yapılır iğne oyası gelincik yapılışı İğne oyasına yeni başlayanlar ya da iğne oyasında gelincik motifi nasıl yapılır bilmeyenler için, işte resimli, anlatımlı gelincik motifi yapımı melekler :) Buyrun.. :tik: Öncelikle parmak üzerinde 5 zürafa yapıyoruz. Ters düğümle başa geliyoruz baştan , ortadan ve sondan artırıyoruz 3 artırma yapmış oluyoruz 4 sıra...
  4. Hızlı ve Pratik Lahana Turşusu Nasıl Kurulur ?

Hızlı ve Pratik Lahana Turşusu Nasıl Kurulur ?

Çabuk Lahana Turşusu pratik lahana turşusu Sevgili melekler, turşu yemeyi seviyor ve kurduğunuz turşunun bir an önce olmasını istiyor, bekleyemiyorsanız şimdi sizlerle paylaşacığımız çabuk lahana turşusu çok hoşunuza gidecektir. Bu arada çabuk biber turşusu konumuzu da inceleyebilirsiniz :) Çabuk Lahana Turşusu Malzemeler 1 adet lahana 1 baş sarımsak(sarımsak sevmeyenler...
  5. Saça krepe nasıl yapılır? (resimli anlatım)

Saça krepe nasıl yapılır? (resimli anlatım)

Bukonu; saça krepe yapımı hakkında bilgivermektedir. Meleklerim evde yapılan saç modellerine ekleyebileceğiniz güzel bir bilgisunuyoruz sizlere. Beğenerek yapacağınız saçlarla artık her zaman kuafördençıkmış gibi görünmenin de keyif verici olduğunu düşünüyorum. Saçlarınız uzunsakesinlikle resimdeki modeli denemenizi öneririm. Bu modelle düğüne bilegidebilirsiniz hatta topuzunuzu evde...

Sayfayı Paylaş