gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Dağ keçisi

Konu, 'C-D' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Dağkeçisini görmek zarara uğramaya, onu avlamak yahut etinden yemek bir vesileyle gelecek mala delalet eder.Amansız, sonu olmayan bir aşka tutulmaya ya da sevdiklerinizden ayrılmaya işarettir. Bedeninizde çürük olması daha önce yaşadığınız aşkları hatırlamak size sağlamayacak demektir. Çürük yumurta ise hayatınız boyunca elinizi attığınız her işte başarılı olacağınız anlamındadır. Çürük domates görmek eğer siyasetle uğraşıyorsanız önemli seviyelere gelecek ve başarı sağlayacaksınız anlamındadır. Şahsiyetten yoksun ve ahlaksız bir kişiyi temsil eder.Etinden yemek devletten haber alacaksınız anlamına gelir. Rüyada dag keçisi görmek, haddi tecavüz eden bir adamdir. Bir kimse bir dag keçisine, keçiye yahut koca rastgeldigini görse, ganimet alir. Vahsi hayvanlari avlamak ise, ganimettir. Dag keçisine rastladigini gören kimse, bir zarara ugrar. Onun etini yedigini görse, eline mal geçer.

Dağ keçisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yavuz Bingöl - Dağlar Dağlar

Yavuz Bingöl - Dağlar Dağlar

ses verin sesime dağlar nota ses verin sesime dağlar notası notaları notaları yavuz bingöl Ses verin sesime dağlar Benim kuzum ordamıdır Hiç haberin alamadım Yoksa başı dardamıdır Hiç haberin alamadım Yoksa başı dardamıdır 2x Dağlar dağlar, uzun dağlar Yüreğimde sızın dağlar Kurdu kuşu sen sakladın Nerde benim kuzum dağlar Kurdu kuşu sen sakladın Nerde benim kuzum dağlar Ateş düştü yakar...
  2. Günah keçisi nerden geldi ???

Günah keçisi nerden geldi ???

günah keçisi çıktımı ............ GÜNAH KEÇİSİ ............... Günah keçisi aslında Yahudilerin eskiden her yıl günahlarını yükledikleri inancıyla çöle,vahşi tabiata saldıkları veya çöle götürülmek üzere başıboş bıraktıkları,tüm toplumun günahlarını sırtında taşıyan keçiye verilen addır. "Günah keçisi"deyimi ,iyi gitmeyen her türlü işten sorumlu tutulan,başkalarının...
  3. Ankara keçisi

Ankara keçisi

zelanda keçisi zellanda keçisi ankara video kıl videoları Ankara keçisi bazı araştırıcılara göre Capra prisca isimli vahşi keçiden kök almıştır [Antoniusi1922, Adametz, 1926a ve 1928]. Ancak Schreiner [1898], Ankara keçisinin atasının İran vahşi keçisi Capra aegagrus olduğunu kabul etmektedir. Ankara keçisi veya bu keçinin yakın bir varyetesi, Orta Asya orjinli bir kavim olan Sümerler...
  4. Dağ Keçisi (Caprinae)

Dağ Keçisi (Caprinae)

Bilimsel sınıflandırma Alem: Animalia (Hayvanlar) Şube: Chordata (Kordalılar) Sınıf: Mammalia (Memeliler) Takım: Artiodactyla Familya: Bovidae Cins: Capra Dağkeçileri Afrika' nın kuze­yinde, Asya'nın güneybatısında ve Avrupa' nın güneyindeki yüksek dağlarda başıboş sürüler halinde yaşayan iri yabankeçileridir. Genellikle 10–15 kadar dişiden ve oğlak de­nen yavrularından...
  5. Dağ reimleri

Dağ reimleri

alıntı

Sayfayı Paylaş