gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Dağ yolu (patika)

Konu, 'C-D' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Sıkıntılardan ve üzüntülerden kurtulacağınıza ya da başkalarına karşı düzenbazlığa işarettir. Dag yolu görmek sikinti ve gurbetle yorumla-nir. Rüyasinda bir patikadan yürüdügünü görmek gurbete çikaca-gina, bir patikadan asagi inmek, gurbetteki bir yolcusunun gelecegine, bir patikada yol ortasinda durup uzaklara baktigini görmek, sikintidan kurtulacagina, bir dag yolunda yürürken yoruldugunu görüp bir kenara çöktügünü görmek, rakipleri tarafindan aldatilacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada dag yolu görmek, sikintilardan kurtulmaya veya yolculuga isarettir. Rüyada görülen dag yolu hile yapmaya ve aldatmayada isarettir.

Dağ yolu (patika) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arif Sağ - Yol Ver Dağlar

Arif Sağ - Yol Ver Dağlar

Arif Sağ - Yol Ver Dağlar başı duman pare pare yol ver dağlar yol ver bana gönlüm gitmek ister yara yol ver dağlar yol ver bana ömrümün uzun yolu geçip gitsem yare doğru gözlerim yaş dolu dolu yol ver dağlar yol ver bana aşık olmak benim karım çok aradım nazlı yarım düdü dillim sitemkarım yol ver dağlar yol ver bana karlı dağından esmedim ben o yare hiç küsmedim yol ver...
  2. Haluk Levent - Dağlar mı Yollar mı

Haluk Levent - Dağlar mı Yollar mı

Gecem soğuk odam sensiz ümitler bitmiş kadehimde şarap bitmiş hayalin gitmiş Dağlar mı yollar mı denizler mi engel neden neden gelmez oldun eller mi diller mi sözlerim mi engel neden neden gelmez oldun Zaman durdu gökyüzünden yıldırımlar düşerken içimdeki yağmur dindi yoruldum beklemekten Gecem soğuk odam sensiz ümitler bitmiş kadehimde şarap bitmiş hayalin gitmiş Gecem soğuk...
  3. Yavuz Bingöl - Dağlar Dağlar

Yavuz Bingöl - Dağlar Dağlar

ses verin sesime dağlar nota ses verin sesime dağlar notası notaları notaları yavuz bingöl Ses verin sesime dağlar Benim kuzum ordamıdır Hiç haberin alamadım Yoksa başı dardamıdır Hiç haberin alamadım Yoksa başı dardamıdır 2x Dağlar dağlar, uzun dağlar Yüreğimde sızın dağlar Kurdu kuşu sen sakladın Nerde benim kuzum dağlar Kurdu kuşu sen sakladın Nerde benim kuzum dağlar Ateş düştü yakar...
  4. Hakan Altun - Yol Verin Bana Dağlar

Hakan Altun - Yol Verin Bana Dağlar

İçimdeki duygumu değil Hatalarımı ararlar Gönlümdeki masalı Sormazlar bile Hep böyle midir bu çarkın dönüşü? Karanlık mıdır ilerdeki aydınlıklar? Yol verin bana dağlar Yüreğim kan ağlar Sevdiğimden ayrı düştüm Kimler anlar Derdimi sormazlar Sorar ağlamazlar Derd-i aşka düştüm a canım Kimler anlar.
  5. Dağ reimleri

Dağ reimleri

alıntı

Sayfayı Paylaş