gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Dağınık evinize düzenli çözümler

Konu, 'Evim ve BEn & Ev Genel Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ev düzeni evim çok dağınık düzenli evim Bu konuda inanılmaz hatta abartılı hassasımdır ben :D Yaşadığım mekan her daim düzenli olacak ve hatta misafirlik için gittiğim evlerde bile küçük çaplı dağınık olduğunda aşırı huzursuz olurum :D Dedim ya aşırı ve abartılı diye belkide takıntı:D:D
    Sevgili Melek'ler, evimizin düzenine ne kadar önem verirsek verelim, mutlak süretle dağınıklık oluyor. İşte size dağınıklık için düzen sağlayacak fıstıklara eş değerde pratik çözümler:ar4fd:

Günlük dağınıklık, birikerek gözünüzü korkutacak bir hale gelebilir. Bunun önüne geçmek için:

Odadan çıkmadan önce bir dönüp bakın. Birkaç saniyenizi ayırın ve yerinde olmayan her şeyi kaldırıp eski yerine koyun. Odaya ait olmayan eşyaları alın ve yerlerine götürün. Böylece dağınıklığın önüne geçebilirsiniz.

Kurallar koyun. Tüm ev sakinlerinin görebileceği kurallar tablosu oluşturun ve asın. Örneğin: “Yemek masasının üstüne okul çantaları bırakılmaz!” Kurallara uymayanlara, kendinizce belirlediğiniz cezalar uygulayın. Akşam yemeğini hazırlamak, hafta sonu bilgisayar oynamayı yasaklamak gibi..

Eve ne zaman yeni bir eşya alırsanız, eski olanı atmak veya ihtiyacı olana vermek alışkanlığını benimseyin. Böylece zaman içinde evinizdeki döküntüler ortadan kalkmış olacaktır.

Gruplamak, dağınıklığı önlemek için başarılı yöntemlerden biridir:

Mutfak dolaplarını, süper marketlerdeki gibi bir sistem kullanarak gruplayabilirsiniz. Benzer kategorilerdeki erzakları veya mutfak gereçlerini bir arada tutmak, daha düzenli görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca aradığınızı hemen bulmanızı sağlar.

Bir gün mutlaka lazım olur düşüncesinden kurtulun. Bir eşyayı uzun zamandır kullanmadıysanız, sizin için elzem değildir. Eşyalarınıza bir göz atın ve 1 yıldır hiç kullanmadıklarınızı atın.

Giysi dolabınızı elden geçirin. Zayıflayınca giyeceklerinizi, içine giremediklerinizi elden çıkarın. Size olmayan kıyafetler hem moralinizi bozar, hem yer işgal eder. Onun içine girecek kadar zayıflarsanız, ödül olarak kendinize yenisini alırsınız.

Kullanmadığınız eşyaları geri dönüşüme göndererek hem çevreye, hem evinize iyilik yapmış olursunuz. Bu konuda internette yeterince bilgi bulabilirsiniz.

Arzu 18 ve hürremsultan bunu beğendi.
  2. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    bende sana çekmişim adminemm :D paylaşımın için teşekkürlerr :kiss:

3. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Valla süper bi paylaşım benim odam hep dağınık olur nedense bu bilgileri odamda denemeyi düşünüyorum :hhh::hhh:

4. hürremsultan

hürremsultan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu tam benli kvalla ben hiç eski bişeyi kullanılmayan eşyyayı evde tutmam hemen birilerine veririm

bebetoo bunu beğendi.
  5. Emine12.

Emine12. Forum Okuru

Bekârken annemle çok didişirdik. Annem nerde gereksiz bir şey varsa onları evde tutmaya bayılırdı; ben de ısrarla atmasını söylerdim. Hatta annemin evde olmadığı günlerde sağda, solda, dipte, köşede ne varsa atardım. Sade ortama bayılırım ben. Özellikle, en çok vakit geçirdiğim oda da fazla eşya olamamasını tercih ederim.

Televizyon ünitesine, sehpa ve masa üzerlerine bir yığın obje, aksesuar yığmanın bir anlamı yok bence. Bazı hanımlar bu durumu gerçekten abartıyorlar. Fazla eşya, daha yoğun daha sık temizlik ister. Ben üşenmem yaparım temizliğe bolca vaktim var diyorsanız tamam ama hem çalışıyor hem çocuk büyütüyorsanız bence dağınıklıktan uzak kalabilmenin en etkili formülü, az eşya!

Dağınık evinize düzenli çözümler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. eviniz daha düzenli nasıl olur ?

eviniz daha düzenli nasıl olur ?

nasıl düzenli olunur düzenli dolaplar eski eşyaları nasıl değerlendirebiliriz ev düzeni olmalı ev olur Her eve lazım depolama önerileri Tam bir düzen tutkunuysanız sorun yok ama bunun için yeterince zamanınız yoksa, evdeki karmaşaya bir türlü çözüm bulamıyorsanız ya da tüm çözümler ekstra maliyet gerektiriyorsa, kendi çözümlerinizi üretmelisiniz. Üstelik hiç ummadığınız kadar şık olabilir....
  2. e$iniz evde dağınık mı ? düzenLi Mi hadi kızLar payLa$alım..

e$iniz evde dağınık mı ? düzenLi Mi hadi kızLar payLa$alım..

açıLışı ßen yapayım ßenim eşim evde çOk düzenLidir.ßu Konuda çok şansLı olduĞumu düşünüyorum geneLde erkeKler önemsemezler Çünkü.ßana ßi yararı yok ama herşeyi düzenLi kullanması ho$uma gidiyor.. ya siziN Kızlar yorumlarınızı ßekliyorum
  3. Sivilcelere Evde Pratik Çözümler...

Sivilcelere Evde Pratik Çözümler...

Bir çok kişinin sorunudur sivilceler. Kimi iz yapar, kimi cilde demir atar… Sivilceler; hem ergenlik hem de yetişkin döneminde güzelliğimizi gölgeler. Özellikle yağlı cilde sahip olanların alın, yanak, burun ve çene bölgesinde sıklıkla karşılaştığı bir sorundur.Kil Maskesi ve Buz Yüzünüzde sivilce çıkacağını fark ettiğiniz anda sivilceye dönüşmeden iyileşmesini sağlamak için buzla...
  4. Hasır sepetler ile düzenli evler

Hasır sepetler ile düzenli evler

Hasır sepet kullanımı Hasır sepet modelleri Hasır sepetleri evinizi düzenlemek amacıyla banyo dekorasyonuda, mutfak dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Çamaşır sepeti, ekmek kutusu, havlu sepeti gibi bir çok forma dönüşebilir hasır sepet modelleri. Böylece eşyaalrınız derli toplu bir arada olurlar.
  5. Evde Düzenli Olmanın Püf Noktaları!

Evde Düzenli Olmanın Püf Noktaları!

evi düzenli tutmak için, düzenli bir ev için, evde düzen nasıl sağlanır Sevgili melekler, hayatınızın daha derli toplu ve düzenli olmasını istiyorsanız, doğru organize olmanız ve işleri bekletmemeniz gerekiyor. Bir yerden saonra rayına oturan işler sayesibde daha düzenli olacak ve üstelik yorulmayacaksınız... 1. Yatak düzeninden başlayın Hayat biz daha yorganın altından çıkmadan...

Sayfayı Paylaş