gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Daha iyi zayıflamak için: Suda egzersiz

Konu, 'Egzersizle Zayıflama' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

su egzersizleri, suda egzersiz, su sporu, suda spor yapmak, daha iyi zayıflamak için, çabuk zayıflamak için,
    Zayıflamak için hem diyet, hem de egzersiz mi yapıyor sunuz? Peki size daha çabuk zayıflamanız için, suda egzersiz yapmanızı söylesek Melek'ler:A:A

Yüzme; zihinsel ve fiziksel faydalarının yanında, bazı kara sporlarını yapmayı kısıtlayıcı fiziksel sınırlamaları olan kişiler için de uygundur. Uygun bir çalışma programı ve bazı temel teknikleri öğrenerek; vücut dayanıklılığınızı; kaslarınızın kuvvetini ve esnekliğini artırabilirsiniz.

Yüzme vücudun tüm kaslarını çalıştıran bir spor, üstelik yüzerken karada yaptığımız egzersizlerden 1,5 kat daha fazla enerji yakıyoruz. Su jimnastiğine, ilk günler birkaç dakika, sonraları yarım ve 1 saat olmak üzere artırarak devam edebilirsiniz. Egzersizler sırasında hem ağzınızdan hem de burnunuzdan nefes alıp verin, yapabileceğiniz en basit su egzersizleri, havuzun içerisinde bisiklet çevirmek veya yan galoptur. Ayrıca havuzun kenarına tutunarak bacaklarınızı makas şeklinde açıp kapayabilirsiniz.

Karın hareketleri
    Havuzun kenarına tutunarak sırt üstü suya yatın, her iki bacağınızı da karnınıza yaklaştırarak dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı havaya kaldırın, bacaklarınızı öne doğru uzatın. Hareketi 5 defa yavaş, 5 defa hızlı olmak üzere 10 kez tekrarlayın. Hareketi tamamladıktan sonra karnınızın üzerine yatın ve dizlerinizi önce duvara doğru çekerek, sonra geriye doğru iterek hareketi tekrarlayın.

Kalça ve basen egzersizi
    Yüzünüz duvara dönük olacak şekilde havuzun kenarına tutunun ve kollarınızı uzatın, sol bacağınızın üzerinde durarak, sağ bacağınızı kaldırıp indirin. Bu hareketi yaparken vücudunuzun üst kısmını dik tutmaya özen gösterin. Hareketi her iki bacak için 5′er kez tekrarlayın. Bu hareketleri ilk günler birkaç dakika, her geçen gün süreyi artırarak devam edin.

Daha iyi zayıflamak için: Suda egzersiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Uyku sorununuz varsa daha çok su için!

Uyku sorununuz varsa daha çok su için!

Saatlerin ileri alındığı bugünlerde, birçok insan uyku sorunu yaşıyor. Dr. Abdullah Özkardeş, yatmadan önce duş almanın ve bol sıvı tüketmenin uyku sorununu çözeceğini dile getiriyor.. Memorial Hastanesi'nden Nöroloji Uzmanı Dr. Abdullah Özkardeş bahar yorgunluğu ve uyku bozuklukları ile ilgili sorularımızı yanıtladı: * Saat farkı nedeniyle uykusuz kalanların, ne yapmalarını önerirsiniz?...
  2. Zayıflamak için en iyi yöntem

Zayıflamak için en iyi yöntem

zayıflamak için en iyi yöntem "Kilo aldım, zayıflamam lazım" diyen o kadar çok kadın var ki... Sizde bunu diyen o kadınların içersindeyseniz şayet, size uzmanından muhteşem bilgiler sunuyoruz Melek'ler:) İşte Dr. Nicola Lowe’un önerileri... Kilo almak özellikle kadınlar için büyük bir kâbus. İngiliz Daily Mail Gazetesi’nin görüşüne başvurduğu Dr. Nicola Lowe’e göre, ince bir...
  3. Suda Egzersiz ..

Suda Egzersiz ..

Su Egzersizleri zayıflama nasılmış detayları ile bakalım bayanlar.. Su egsersizleri ile kolay zayıflayın ! Hem eğlenceli dakikalar yaşamak hem de forma girmek ister misiniz? 1 hafta boyunca her gün yapacağınız 7 su egzersiziyle tatil dönüşündeki farkı fotoğraflarda bile göreceksiniz. Çünkü bu egzersizleri, diyetle destekleyerek, 7 günde tam 1 beden incelmeniz mümkün. KOL EGZERSİZİ İki...
  4. zayıflamak için egzersiz hareketleri

zayıflamak için egzersiz hareketleri

Sevgili melişler bu zayıflam a kousunda çok bi hırslıyım şu sırlar ama hırlarımda işe yaradı yani :) 40 güde 7 kilo verdim bunu nasıl başardığımı anlatmak istiyorum tabiki öce diyetle yediğime içtiğime dikkate diyorum ve en önemlisi bol spor ve yürüyüş günlül 1 saat yürüyüş yapıyorum ve evde 1 saat egzersiz bu sayede hem kilo verdim hemde kilo veriken sarkma olmadı tam tersi vucudum kendii...
  5. İnce Ayak Bileği İçin Egzersiz Hareketleri

İnce Ayak Bileği İçin Egzersiz Hareketleri

ince ayak bileği, incecik ayak bileği için, ayak bileğini inceltmek için İncecik ayak bileğine sahip olmanız için yapmanız gereken bazı egsersiz hareketleri ile sizde istediğiniz gibi artık ince ayak bileklerine sahip olabilirsiniz. Düzenli bir şekil de sizde bu egzersiz hareketlerini yaptığınız zaman her bayanın arzusu olan ince ayak bileklerinize kavuşacak ve kendinize olan özgüveninizi...

Sayfayı Paylaş