gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Daha önce işten çıkartılan işçinin işe alınma daveti

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

DAHA EVVEL ÎŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİNİN TEKRAR İŞE ALINMA DAVETİ

İSE DAVET BİLDİRİMİDİR

Sayın................................ :.........................................................
    SSK Sigorta Sicil Numarası :..........................................................
    Adresi............................... :..........................................................
    İŞVEREN ;
    Adı Soyadı-Unvanı.............. :..........................................................
    SSK İşyeri Sicil Numarası... :..........................................................

Yukarıda Adı Soyadı/Unvanı adresi yazılı işyerimizde çalışmakta iken....... /...... /......... tarihinde İş Kanununu 17. maddesine göre işten çıkartılmıştınız. Bu tarihten itibaren altı aylık süre içinde aynı nitelikte personele ihtiyaç duymakta olduğumuzdan; 4857 Sayılı İş Kanununun 29. maddesi gereğince bu tebligatı aldığınız tarihten itibaren 15 gün içerisinde işyerimize müracaat ettiğiniz takdirde tekrar işe alınacaksınız.
    Bu süre içerisinde müracaat etmez ve işe başlamaz iseniz yada işe başlamayacağınızı bildirirseniz, yerinize başka işçi alınacaktır.

Bilgilerinize arz ve rica ederiz.

İşveren /vekili
    İmza-Kaşe
    Tarih

Daha önce işten çıkartılan işçinin işe alınma daveti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaşar - İşte Öyle Birşey

Yaşar - İşte Öyle Birşey

Hani bir yağmur yağar da bazen Hani gök gürler ya arkasından Hani şimşekler çakar peşinden İşte öyle birşey Seni düşündüm dün akşam yine Sonsuz bir umut doldu içime Birde kendimi düşündüm sonra Bir garip duygu çöktü omzuma Hani ıssız bir yoldan geçerken Hani bir korku duyar da insan Hani bir şarkı söyler içinden İşte öyle birşey Hani eski bir resme bakarken Hani yılları sayarda insan Hani...
  2. İşten ayrılan işçi işverene tazminat öder!!

İşten ayrılan işçi işverene tazminat öder!!

işçi işten ayrılan işçi işveren sözleşmesi işçinin işten ayrılması ihbar tazminatı öder mi çalışanın ayrılması Arkadaşlar İşinizden kendi isteğiniz ile ayrılacaksanız aşağıdaki bildirim sürelerini dikkate almanızda fayda var. Bu bildirim süreleri hem işçi hemde işveren için geçerlidir. Bu sürelere uymayan taraf tazminat ödemek zorunda kalır.. İş Kanunu işçinin çalışmış olduğu sürelere...
  3. öyLe Bİr aşk işte...

öyLe Bİr aşk işte...

öyle bir aşk işte bazen öyle biri gelir ki hayatınıza tam da yıkılmışlığın ortasına olsa da uzak diyarlar da gözyaşlarınıza dokunacak kadar yakındır aslında dondurduğunuz hislerinize tercüman olup dokunuverir yüreğinize onunlayken konuşmalara sınır koymak zorunda değilsinizdir yanlızlığı kucaklamanın bir anlamı yoktur gelip sarıverir sevgisi tüm hücrelerinize ben diye birşey...
  4. İşte Öyleyim...

İşte Öyleyim...

Sorma bana sensizliği...sorma bana sessizliği... Anlatamam kii...Yaşamadın ki sen ...anlayamazsın ki... Seni görmediğim günler bir çakır diken büyüyor göz bebeklerimde Bir çocuk ağlaması başlıyor, kulaklarımda uzun uzun Ellerim bir yerlere yapışıyor, kurtaramıyorum Ya ayaklarım, o benim zavallı ayaklarım Öyle şaşkın, öyle kararsız, öyle çaresiz ki Seni görmediğim günler...
  5. İş Veren Gerekçe göstermeden işçiyi Çıkarabilir mi ?

İş Veren Gerekçe göstermeden işçiyi Çıkarabilir mi ?

Sevgili melekler 1475 sayılı kanun zamanında kanunun 13. maddesi gereğince işveren herhangi bir sebep veya gerekçe göstermeden dilediği işçiyi dilediği zaman, istediği şekilde işten çıkarma hakkına sahipti fakat artık değil :) İş güvencesi sayesinde işverenin işten çıkarma hakkına bazı sınırlamalar getirildi ve prosedür yenilendi. Buna göre 4857 sayılı İşçi Kanunu'nun 17. maddesi...

Sayfayı Paylaş