gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

damat bohçasını nasıl hazırlayacağız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kısmetse yaza düğün planlıyoruz sözlümle ama damat bohçası olayı var, gelenk işte, uyacaz mecbur :D Nasıl hazırlanır bu bohça, annemler biliyor gerçi ama ben sizlere de sormak istedim..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Damat bohçasını süslemek ve görünüş itibariyle güzel göründürmek kız tarafının yapması gereken bir adettir.
    Damat bohçasını süsleme işlemini iğne oyası ile yapabileceğimiz gibi dantel ile de yapabiliriz.

Damat Bohçası Nasıl Hazırlanır

Damat bohçasını süslemek ve görünüş itibariyle güzel göründürmek kız tarafının yapması gereken bir adettir. Damat bohçasını süsleme işlemini iğne oyası ile yapabileceğimiz gibi dantel ile de yapabiliriz.

Örnek olarak verecek olursak damat bohçasını dantel yaparsanız, bohçanın alt kısmına ve uygun renkte olan bir kurdele ile güzel bir görünüme sokabilirsiniz.

Bohçanızı daha değişik süslerle süslemek tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlı bir olaydır.

Mesela bohçanın üzerine çeşitli süs eşyaları ekleyebilirsiniz. Bu süs eşyaları örme çiçekler veya nazar boncukları gibi süs dekorasyon eşyaları olabilir. Çeşitli tül örnekleri de damat bohçalarını süslemek için kullanılmaktadır.

Tüm bu süsleme işlemleri size zor geliyorsa ve ben günümüzün teknolojisine ayak uydurmak istiyorum diyorsanız da hazır satılan damat sepetlerini alabilirsiniz veya yine hazır sandıkları kullanabilirsiniz.

Zaten gelenek ve göreneklerimiz yavaş yavaş kayboluyor ve her gün yeni bir icat çıkıyor.

Ancak bu duruma damat tarafı da pek itiraz etmez. Sonuç olarak hazır satılan ürünler de görsellik açısından hoş ve modern gözüküyor.

Damat Bohçasına Konulması Gerekenler

Gelin adaylarının nişan bohçalarını nasıl hazırlayacaklarını ve görünümlerini nasıl hoş bir şekle sokabileceklerini yazdık, şimdi de gelelim bu damat bohçalarının içine neler koyacağımıza.

Öncelikle dikkat etmemiz gereken evlendiğimiz kişinin neleri sevdiği ve hobilerinin neler olduğunu bilmek. Mesela futbol ile ilgileniyorsa eşofman takımı koyabiliriz.

Adidas firmasının çok güzle eşofman takımları var. Bunun dışında genel ihtiyaçlar konulur. Bunlar; Parfüm, traş seti, cüzdan, kemer, iç çamaşırı, terlik, ayakkabı, pijama takımı ve çorap gibi eşyalardır.

Tekrarlıyorum evleneceğiniz erkeğin zevklerine uygun eşyaları da ekstradan ekleyebilirsiniz.

damat bohçasını nasıl hazırlayacağız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kurdela Nakışı Damat Bohçaları

Kurdela Nakışı Damat Bohçaları

damat bohçası damat bohçaları kurdela nakışı bohçası kurdele nakışı bohça Çeyiz hazırlığında olan tüm gelin adayları için çok zarif ve bir o kadar güzel kurdela nakışı tekniğiyle yapılmış damat bohçası modellerini sunuyorum.Hadi bakalım hamarat hanımlar iş başına:D
  2. Damat Bohçasında Olması Gerekenler

Damat Bohçasında Olması Gerekenler

Damat Bohçasında Olması Gerekenler Damat Bohçası İçinde Neler Olmalı Merhaba Sevgili Melek'ler, dün sizlere dantel damat bohçası modelleri sunmuştuk. Lakin bu gün misafirlerimizden biri modeller tamam da ya içinde ne oalcak diye soru sordu bize. Ve elbette ki biz de bu konumuzda damat bohçası hazırlama konusunda bilgiler sunuyoruz sizlere:) Damat Bohçası İçindekiler Gelin adaylarının...
  3. Damat Bohçasında neler bulunur

Damat Bohçasında neler bulunur

Damat Bohçasında neler bulunur Damat Bohçası Nasıl hazırlanır Merhaba Sevgili Melek'ler ve düğün hazırlıkları yapan tüm misafirler, bu yazımızda bilmeyenler için damat bohçası nasıl hazırlanır anlatıyoruz :) Nişandan önce kız ve erkek tarafı diğer tarafa süslenmiş birer bohça gönderir. Kız tarafının hazırladığı bohçada neler bulunur: pijama, iç çamaşır takımı, tıraş seti, terlik,...
  4. Damat bohçasına neler konulur

Damat bohçasına neler konulur

Daha bir evlilik kararımız yok ama bilmem gerek diye düşünüyorum :D Acaba damat bohçasına neler konulur ?
  5. Damat Bohçasına Neler Konulur ?

Damat Bohçasına Neler Konulur ?

Bu konu; damat bohçasina neler konulur hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, eğer gelin adayıysanız ya da yakınlarınızdan biri gelin olacaksa mutlaka bu yazıyı okuyun. Zira ufaktan ufaktan kaybetmeye başladığımız bir gelenekten bahsedecek, bu gelenek hakkında bilgiler vereceğiz. Eskilerin olmazsa olmazı şimdi ki gençlerin ne gerek var dedikleri damat bohçası bu sayfamızın konusu....

Sayfayı Paylaş