gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Dane dane benleri var - Orta Anadolu yöresi

Konu, 'türkülerimiz ve hikayeleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

dane dane benleri var yüzünde hikayesi dünyada yardan tatlı varmola dünyada yardan tatlı varmı ola bu varmola dinle
    Dane dane benleri var yüzünde
    Can alıcı bakışları gözünde
    Bin bir tat var edasında nazında
    Dünyada yardan tatlı var m’ola
    Sallanı sallanı gelen yar m’ola

Küpeleri ağır düşer kulaktan
    Zülüfleri tel tel olmuş yanaktan
    Ağzı şeker bal akıyor dudaktan

Ağır barhanası vardır elinde
    Tatlı kelam gelir yarin dilinde
    Kemer olsam sevdiğimin belinde

Söz-Müzik: Neş'et Ertaş

Dane dane benleri var - Orta Anadolu yöresi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ben giderim adım kalır - Şarkışla yöresi.

Ben giderim adım kalır - Şarkışla yöresi.

Ben giderim adım kalır Dostlar beni hatırlasın Düğün olur bayram gelir Dostlar beni hatırlasın Can kafeste durmaz uçar Dünya bir han, konan göçer Ay dolanır yıllar geçer Dostlar beni hatırlasın Can bedenden ayrılacak Tütmez baca, yanmaz ocak Selam olsun kucak kucak Dostlar beni hatırlasın... Aşık Veysel Aşık Veysel, hayatini anlattığı bir siirinde "Ücyüz-onda gelmisidim...
  2. Great Dane (Danua) Cinsi

Great Dane (Danua) Cinsi

danua bakımı danua cinsleri video .Ö. 36 yılına ait bir Grek parasının üzerinde, günümüzde yaşayan Great Dane'ye çok benzeyen bir köpek resmi yer alır. Eğer bu köpeğin Grek kökenli olduğunu düşünüyorsanız, ona neden "köpeklerin Apollosu" dendiğini anlamanız kolaylaşır. Ne var ki, bu cins hakkında çok daha kesin ve çürütülemeyecek ve yüzyıllar sonra yaşanan bir dönemden gelen bir...
  3. Ben Seni Sevdikce Varım!

Ben Seni Sevdikce Varım!

Ben Seni Sevdikce Varım! Hep ertelenen bir an hiç yaşanmamaya mahkumdur. Düşlerin bekleyişini yalnızca bir hüsran karşılayacaktır. Mevsimleri sayarsak ömür baharsız tükenir gider. Sevdiğinizi bulmak ya da bulduğumuzu sevmek tercihi en zor olan iki seçenektir bu sınavda... Boşuna akan ırmaklar mı var yüreğimizde sebepsiz mi coşkun bir denizde maviye hasretliğimiz? Ufukta görünen o ki...
  4. benimde itirazım var kardeşim..

benimde itirazım var kardeşim..

neden insanlar verdiği sözde durmuyorlar yaaaaaaaaa..yada yapamayacakları şeyler hakkında neden söz veriyorlar....bak asabileştim en sonunda...

Sayfayı Paylaş