gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Danıştay,Tüpraş’ta hisse satışına ‘dur’ dedi

Konu, 'Hukuk Tartışma Köşesi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Danıştay 13. Dairesi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB), TÜPRAŞ'ın yüzde 14.76'lık hissesinin İMKB Toptan Satışlar Pazarında satışına ilişkin kararını iptal eden Ankara 12. İdare Mahkemesinin kararını onadı. [​IMG]
    Ankara 12. İdare Mahkemesi, Petrol-İş Sendikasının açtığı davada, ÖİB'nin söz konusu kararını iptal etmişti.

Mahkeme, ÖİB'nin satışa yetkili kılınmasına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararının kamuoyuna duyurulmadığı, aleniyet ilkesine ve rekabetin sağlanması esasına uygun davranılmadığı ve hisselerin satış fiyatında kamu yararına uygun davranılmadığı gerekçeleriyle iptal kararı vermişti.

ÖİB, Ankara 12. İdare Mahkemesinin kararını temyiz ederek, öncelikle yürütmenin durdurulmasına karar verilmesini talep etmişti.

Danıştay 13. Dairesi daha önce ÖİB'in yürütmenin durdurulması istemini reddetmişti.

Daire, temyiz istemini esastan sonuçlandırdı. Daire, Ankara 12. İdare Mahkemesinin iptal kararını ek gerekçeyle onadı.

Danıştay 13. Dairesi, yerel mahkemenin iptale ilişkin gerekçelerine katılırken TÜPRAŞ'ın yüzde 14.76'lık hissesinin İMKB'de satış suretiyle özelleştirilmesine ilişkin ÖYK'nın karar vermesi gerektiğine işaret etti.

13. Daire kararında, ÖYK kararı olmaksızın ÖİB tarafından tesis edilen satış işleminde, yetki yönünden de hukuka uyarlık bulunmadığı belirtildi.

Danıştay 13. Dairesi'nin bu kararından sonra, ÖİB'nin, "olağanüstü kanun yolu" olarak bilinen karar düzeltme isteminde bulunma hakkı var.

Danıştay,Tüpraş’ta hisse satışına ‘dur’ dedi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ceza Buna Dur Dedi General

Ceza Buna Dur Dedi General

Pop denilen hep mini mini mini mini Rock ve rap liberal binin binin binin binin Gerisi hep kapital inin inin Buna dur dedi ceza general Hadi gel sen bana pasını ver Ve bana soru soracak olan o pis metropol kölesi, babi-ali yalaması Tertemiz raplerime cevap ver ama sorularsa pis Şu penisimi tut bana bak hadi gör beni Benim yaptığım işe saygı hiç ölmedi Ben başa hiç kazak örmedim hiç...
  2. Ceza Bana Dur Dedi General

Ceza Bana Dur Dedi General

Pop denilen hep mini mini mini mini Rock ve rap liberal binin binin binin binin Gerisi hep kapital inin inin Buna dur dedi ceza general Hadi gel sen bana pasini ver Ve bana soru soracak olan o pis metropol kölesi, babi-ali yalamasi Tertemiz raplerime cevap ver ama sorularsa pis Su penisimi tut bana bak hadi gör beni Benim yaptigim ise saygi hiç ölmedi Ben basa hiç kazak örmedim hiç...
  3. Yabancılara ev satışı durdu...

Yabancılara ev satışı durdu...

Taşınmazlarını Türk vatandaşlarına satabilecekler Önce türban ve AKP’ye karşı açılan kapatma davasıyla yoğunlaşan siyasi gündeme, ardından da AB reformlarına odaklanan hükümet, yabancıya taşınmaz satışına ilişkin yeni düzenleme yapmayı unuttu. Anayasa Mahkemesi’nin yabancılara taşınmaz satışını iptal eden kararının ardından yeni düzenleme yapılmadığı için bugünden itibaren tüm Türkiye’de...
  4. Pınar Aydın - Dur Dedim (2011)

Pınar Aydın - Dur Dedim (2011)

Pınar Aydın - Dur Dedim, albümü, 2011 şarkıları, resmi hakkında detylı bilgi alalım arkadaşlar. Pınar Aydın'ı sizler belki daha önceden dinliyordunuz ama ben arka sokaklar dizisiyle tanıdım. Şarkıları bana itici gelmedi hoşuma gitti bazı şarkılarını dinlerim. İşte size 2011 melekler :) Sanatçi: Pınar Aydın Albüm Adi: Dur Dedim Türü: Türkçe Pop & Rock Yayin Tarihi:...

Sayfayı Paylaş