Dar Gelen Ayakkabı Nasıl Genişletilir?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Dar Gelen Ayakkabı Nasıl Genişletilir?
dar ayakkabı nasıl açılır, dar ayakkabı nasıl genişler, dar ayakkabı nasıl genişletilir

Sevgili melekler, ayakkabı mağazasından o an dar gelip gelmediğine iyice dikkat etmediğiniz bayıldığınız ayakkabınız eve gelince sıkmaya mı başladı? Eee, öncelikle dikkat etmeniz gereken daha almadan rahat olup olmadığıydı. Artık iş işten geçti ama yine de dar ayakkabılarınızı genişletebilmek için bazı yöntemler de mevcut :)

dar-ayakkabi.jpg

Doğal ev yöntemi
Bir ayakkabıyı esnetmenin en kolay yolu onları önce evde giyip dolaşmanızdır. İlk giydiğinizde rahat olmasalar bile ev işi, bilgisayar başında çalışmak gibi işleri yaparken onları giymeniz esnemelerini sağlayacaktır. Bu sırada kalın bir çift çorap ya da birkaç çorap giymeyi unutmayın!

Donan ayakkabılar
Ağzı kapanan bir poşet alın ve yarısına kadar su ile doldurun. Poşetin akıtmadığından emin olduktan sonra ayakkabınızın içine bu poşetleri sokun, ayakkabınızın neresi dar geliyorsa oraya yerleştirmenizi öneririz, daha sonra ayakkabılarınızı içindeki poşetlerle buzluğa atın. Suyun buz olmasını bekleyin. Ayakkabının içindeki su, buz olurken genişleyecek ve böylece ayakkabınız da genişleyecektir. Daha sonra ayakkabıları buzluktan çıkartın ve evin içinde biraz giyin. Ama size önerimiz içlerine çorap giymeniz, buzluktan çıktıkları için soğuk olabilirler.

Spreyle genişletme
Ayakkabı satan mağazalarda bulabileceğiniz esnetici spreyleri şişenin arkasındaki talimatlara göre kullanabilirsiniz.

Fön makinası mucizesi
Ayağınıza kalın çoraplar giyin ve ayakkabılarınızı giyin. Daha sonra fön makinanızı ayakkabılarınıza (direkt olmayacak şekilde) tutun ve ayakkabılar ısındıkça parmaklarınızı içinde oynatın. Soğuduktan sonra ayakkabıları tekrar deneyin, hala acıtıyorlarsa işlemi tekrarlayın.

Patatesler
1-2 adet patatesin kabuklarını soyun, eğer ayakkabının uçları canınızı acıtıyorsa patatesleri itebildiğiniz kadar ayakuçlarına itin. Patatesleri ayakkabınızın içinde gece boyunca bekletin.

Ayakkabı kalıplarını unutmamalı
Ayağınızla aynı numarada bir ayakkabı kalıbı alın ve küçük gelen ayakkabılarınızın içine koyun. Fakat işe yaraması için birkaç gün beklemeniz gerekmekte.

Arabanızla üzerlerinden geçin
Evet kulağa korkunç geliyor ama bu yöntem bazen gerçekten de işe yarıyor. Tabii ayakkabınızın biraz yıpranmış görünmesini sorun etmeyecekseniz. Mesela bu yöntem, botlar için iyi bir alternatif olabilir.

benim i aykkabım vardı yeni aldım ama da geldi hiç giyemedim bende ayakkabıyı zeytin yağı ile yağlaıdm sonra içine gazete kağıtlarını sıkıştırdım 2 gün balkonda güneşte beklettim ve şimdi rahatlıkla giyebiliyorum :) bude benim usulum hahahah

Geri