Dark Funeral

Konu, 'Yabancı sanatcı BiyoqrafiLeri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  34.094
  Beğenilen Mesajlar:
  2.188
  Ödül Puanları:
  113
  Dark Funeral olarak bildiğimiz bu savaş makinesi Lord Ahriman ve Blackmoon (David Parland) tarafından kurulduğunda tarih 1993’tü.. Draugen ve Themgoroth gruba daha sonra katıldılar..
  1994

  Grubun kendi adını taşıyan, finansmanını kendisi üstlendiği efsanevi mini-cd, Ocak ayında Dan Swanö’nün Uni-Sound stüdyosunda kaydedildi.. 4 Mayıs’ta, dünya hiçbir şeyden habersiz öylece yaşamaya devam ederken, mini-cd piyasaya çıktı.. Grup ilk canlı performansını Oslo’da bulunan Luse Lottes adlı klüpte gerçekleşitirirken kayıttan hemen sonra Draugen gruptan ayrıldı ve yerine Equimanthorn geldi..


  1995

  Grup, No Fashion Records ile anlaşma imzalarken bunun büyük bir hata olduğunu bilmiyordu tabi. Çıkış albümü, “The Secrets Of The Black Arts” hazırlıkları tamamlandıktan sonra albümü kaydetmek için tekrar Uni-Sound stüdyosuna giden grup, daha sonra buradan vazgeçip Abyss Studio’ya yerleşip albümü tekrar kaydetti. Stüdyodaki çalışmalar sırasında “When Angels Forever Die” şarkısı kaydedildi ve albüme eklendi. Grup, Peter Tagtgren’in prodüktörlüğü ile aradığını bulmuştu. Grup kısa süre sonra Berlin’de gerçekleştirilen Under The Black Sun festivaliyle ilk festival konserini de vermiş oldu. “The Secrets Of The Black Arts” şarkısına bir de video çeken grup, kaseti dünyadaki tüm müzik kanallarına yolladı..

  1996

  28 Ocak’ta grubun ilk albümü “The Secrets Of The Black Arts” l Blade etiketiyle piyasaya çıktı. Kadroda bir takım sallantılar yaşayan Dark Funeral’de, vokalist Themgoroth ve baterist Equimanthorn’un yanı sıra grubun kurucu üyelerinden Blackmoon’un da ayrılması grubu çaresiz bir durumda gösterse de kısa sürede kadro tekrar tamamlandı.. Baterist Alzazmon, gitarist Typhos ve Emperor Magus Caligula’nın gruba katılmasıyla grup ayağa kalktı..Necromas ile beraber “Satanic War Tour I”i gerçekleştiren grup, aynı sene içerisinde bir de Bathory’e saygı albümünde “Call From The Grave” ve “Equimanthorn” şarkılarını tekrar yorumladılar..

  1997

  Satanic War Tour’un ikinci ayağı Ancient ve Bal Sagoth’un desteğiyle tamamlandı.. Bunun yanı sıra Dark Funeral, Amerika’daki ilk konserini de Chicago’da gerçekleştirilen Expo If The Extreme festivalinde gerçekleştirdi. Dark Funeral, Amerikan seyircisini adeta dumura uğratmıştı.. Kazığa geçirilmiş domuz kafaları, ters haçlar ile dekore edilen sahneyle zaten seyircinin ilgisini tavana vurdurmuş olan Dark Funeral, şovun finalinde Emperor Magus Caligula’nın ateş şovuyla kalabalığı mest ediyordu..Grup satanik turnelerine devam ediyor “The American Satanic Crusade Tour”u Usurper ile gerçekleştiriyordu. Aslında turdaki diğer gruplar Acheron ve Destroyer 666 idi fakat yaşanan bir çok aksilik sonucu iki grup da katılamadı.. Dark Funeral; Eylül ayında, “Vobiscum Satanas”ı kaydetmek için tekrar Abyss Studio’nun yolunu tuttu. Ahriman/Caligula ortaklığıyla inanılmaz sürati ve vahşiliğiyle dehşete düşüren bir albüme imza atan Dark Funeral, Marduk’la beraber İsveç black lini dimdik ayakta tutuyordu..

  1998

  Enthroned ve Liar Of Golgotha ile çıkılan The Ineffable Kings Of Darkness turunda, gruba bas gitarist olarak Dominion eşlik ediyordu. İkinci büyük festivali Swedish Hultsfreds’in ardından Thyphos gruptan kovuldu ve Dominion’un (ki kendisi gitaristtir aslen) ikinci gitarist olarak gruba dahil olmasıyla Caligula sadece vokalist olarak devam etti..

  1999

  Grup yine yollara düşüyor ve “Black Plague Across The West” mini-turunda, California’da sahneye çıkmadan hemen önce Meksika’yı dağıtıyordu.. Amerika dönüşü grup tarihinin en başarılı Avrupa turnesi, Dimmu Borgir’la beraber çıkılan “The Satanic Inquistion” oluyordu..

  2000

  Dark Funeral, yine Abyss stüdyosunda, mühendis Tommy Tagtgren’le beraber “Teach The Children To Worship Satan” adlı EP’yi hazırladı.. Hatta grup, “An Apprentice Of Satan” adlı şarkıya bir de video çekti.. Hayatını yollarda geçiren grup Dark Funeral, tekrar yollara düştü ve bu sefer Deicide, Immortal ve Cannibal Corpse ile No Mercy festivaline katıldı.. Gaahnfaust’un gruptan ayrılmasının ardından yerine Matte Modin gruba daimi eleman olarak dahil oldu ve seyirci karşısına ilk kez With Full Force festivalinde çıktı.. Matte’nin gruba dahil olmasıyla grup daha da sıkılaşmıştı.. Wacken Open Air, grubun en büyük konserlerinden biri olurken, Kanada/Amerika turnesi de grup tarihindeki en başarılı turlardan biri oluyordu.. Bu sırada Lord Ahriman, Acheron, Incantation ve The Electric Hellfire Club üyeleriyle çalışmalarını sürdürürken Dominion ve Caligula da Dominion Caligula adını verdikleri yan projeleri üzerinde çalışıyordu. Grubun ilk EP’sine olan yoğun talep üzerine, EP makyajlandı ve tekrar piyasaya sürüldü.. Yeni kapağı, daha önce yayınlanmamış resimleri ile grup hayranlarına büyük jest yapıyordu.

  2001

  Ocak/Şubat aylarında tekrar Abyss’e kapanan Dark Funeral, üçüncü albümünün kayıtlarına başladı. Yine Peter Tagtgren imzası taşıyan “Diabolis Interium”, Dark Funeral için bir başyapıt olmasının yanı sıra black l için de bir dönüm noktasıydı.. Alışılmış çok süratli şarkıların yanı sıra Dark Funeral, “Goddess Of Sodomy”, “An Apprentice Of Satan” gibi şarkılarla tempoyu düşürüyordu. “Diabolis Interium” sadece black l fanatiklerinin değil, l dinleyen herkesin arşivinde olması gereken bir albümdü..
  “Diabolis Interium”un son derece olumlu tepkiler alması, grubu bir takım önlemler almaya itti ve grup, Rusya, Bulgaristan, Japonya, Tayland vb. gibi bir çok ülkeden firmalarla dağıtım anlaşması imzaladı..
  “Diabolis Interium” raflardaki yerini alır almaz Dark Funeral alışıldığı üzere yine yollara düştü. Tidfall, Anorexia Nervosa ve Ragnarok ile beraber çıkılan Avrupa turnesinin kadrosunda bas gitarist olarak Hypocrisy’den Mikael Hedlund vardı. Turneden sonra kendi grubuna dönen Hedlund’un yerine Richard Cabeza geçici olarak gruba dahil oldu..

  2002

  Ekim ayında Dark Funeral, Japonya, Tayvan ve Singapur’u kapsayan ilk Uzakdoğu turnesine çıktı. Her ne kadar seyirci Dark Funeral’in bu karanlık ve muhteşem müziğini pek anlamış görünmüyorsa da grubu oldukça sıcak karşıladılar.. Asya turnesinin ardından gitarist Dominion gruba tam faydalı olamadığını söyleyerek, grup arkadaşlarından pozisyonunun tekrar değerlendirilmesini istedi.. Sürekli yollarda olmayı kaldıramamasının yanı sıra, müzikte başka mecralara akmak istiyordu.. Dominion gruptan ayrılsa da ilişkileri her zaman iyi oldu ve grubun kapısı Dominion’a her zaman açıktı..

  2003

  Asya turunun ardında grup, yeni gitarist için seçmelere başladı. Oldukça uzun bir l geçmişi olan Chaq Mol gurubun yeni gitaristiydi.. Chaq Mol’un aynı zamanda “Mordichrist” adında iki kişilik Doom/Black projesi de vardı.. Chaq Mol, Dark Funeral seyircisiyle ilk kez Wacken’da tanıştı..
  Wacken’da gerçekleştirilen başarılı performans sonrası grup, Brezilya, Şili ve Kolombiya’yı kapsayan bir Güney Amerika turuna çıkarken, en başarılı turlardan biri oldu.. Tur sırasında birkaç konseri kaydeden grup bir konser albümü çıkarmak için hazırlıklara başladı ve sonucunda “De Profundis Clamavi Ad Te Domine” doğmuş oldu..

  2004

  Dark Funeral, yıla No Fashion Records’la olan sözleşmesini feshederek başladı.. Regain Records ile anlaşma imzaladıktan sonra bu muhteşem konser albümü bu firmadan çıktı.. Ocak ayında, Goatwhore ve Zyklon ile çıkılan tur sonrası tekrar Meksika günleri başladı.. Aralarında Piorno rock, Tuksa, X-Mass gibi bir çok festivalde konserler veren Dark Funeral, yılı İsrail, Rusya ve Ukrayna konserleriyle kapatıyordu..

  2005

  Dark Funeral 20 Ocak’ta Regain Records ile sözleşme yenilerken yeni albümün hazırlıklarına başlamıştı bile.. Lakin grup kendini yollardan alamıyordu bir türlü.. Six Feet Under, Nile, Dying Fetus gibi gruplarla çıktığı No Mercy turundan hemen önce Polonya’daki l Mind Festival’e de iştirak etti..

  Grup, 23 Mayıs’ta nihayet stüdyoya girebildi. Dug Out Studios’ta prodüktör Daniel Bergstrand ve Örjan Örnkloo ile çalışan Dark Funeral, uzun süredir beklenen albümünü kaydetmeye başlamıştı. Dark Funeral’in dördüncü stüdyo albümü, aynı zamanda grubun da en istekli yaptığı albüm oldu.. Meshuggah’ın eski bas gitaristi Gustaf Hielm’den yardım isteyen Dark Funeral 18 Ağustos’ta, başyapıt, “Attera Totus Sanctus”u tamamlamış oldu.. Vahşi, öfkeli ve şeytani!


   
 2. Melekler Mekanı

  Melekler Mekanı Tavsiye İçerikler Üye

  Benzer İçeriklerimiz:
   
Dark Funeral konusuna benzer içeriklerimiz
 1. A Bark in the Dark

  İlgilenenler için kaliteli bir "room escape" yani kaçış oyunu... Buradan
 2. Dark WaLLpaper

  dark wallpaper
 3. Ölüm Kapanı (Dark Floors)

  Otistik küçük kızının hastanede yeterince iyi bakılmadığına inanan babası onu eve götürmeye karar vermiştir. Yapılan hiç bir tedavi artık cevap vermemekte ve durumu kötüye gitmektedir. Taburcu olmayı bekleyemeyen baba, kızıyla hastaneden çıkmaya çalışırken aksilikler ve korkunç tuzaklar yakalarını bırakmaz. Asansör bozulur ve hastaneden bir kaç kişi ile birlikte kilitli kalırlar. Kapılar...
 4. dark Kadir abii

  Türk sinemasında biçok filime imza atan ünlü oyuncu Kadir İnanır Yeni bir proje ile karşımızda kendisine ünlü türkücü Zara eşlik etmektedir.... KADİR İNANIR'DAN KORKMUŞ! TRT1'DEKİ 'İPSİZ RECEP' FİLMİNDE KADİR İNANIR İLE OYNAYAN ZARA, BAŞLANGIÇTA ÇOK KORKMUŞ.... Kadir İnanır'ın Rizeli karısı rolüyle kısa bir süre önce 'İpsiz Recep'in kadrosuna dahil olan Zara, İnanır ile kamera karşısına...
 5. Karanlik Deniz ( The Dark Sea )

  83 dk.lik Fransiz yapimi filmi izlemeye ne dersiniz?? Fragmanini izledim ama alt yazi olmadigi icin pek birsey anlamadim :D o yüzden pek birsey anlatamicam film hakinda ;) Dedektif Luca ve Veronica ciddi bir ilişki yaşamaya başlar. Telefonda aldığı bir cinayet haberi Luca’yı etkilemeye başlar. Kurbanın hayatı, bir şekilde Luca’nın erotik arzularını ateşler ve Veronica’ya olan...

Sayfayı Paylaş