gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

davul sesi

Konu, 'C-D' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Davul sesi cimri ve tutucu ve halkin gözüne çarpan birtakim zenginlere isarettir. Her türlü ses. samata ve gürültü çikaran seyler rüyada, cimri bir takim zenginlere isarettir.

davul sesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. SeS.....

SeS.....

Kar yağıyordu.Şehir biran da-şehiri sehir yapan objeler bir kar kütlesiyle örtüldüğü için-bir dağa benzemişti.Mutluydum.Hep gitmek istediğim yer birden bire bahçeme gelmişti.Sorunsuz geçen bir gecenin ardından bahçeye çıkıp kara doya doya dokunuşum şimdi bile çok net bir şekilde aklımda.Hafızam beni yanıltmıyor ise,başımdan şöyle bir olay geçmişti o gün... Aslında pek ilginç bir olay...
  2. Davul

Davul

Boş habere, gürültücü kimselere ve ayak takımına, Rehberlik görevi yapan ya da gaza için çalınan davul hayırlı iş ve habere delalet eder.Davul görmek, insanlarla iyi ilişkiler kurup birçok arkadaş sahibi olacağınız anlamındadır. Uzaktaki bir akrabanızdan mutluluk veren haber geleceğine ve yaşamınızı değiştirecek beklenmedik bir olayla karşılaşacaksınız demektir işarettir.Davul sesi duymak,...
  3. Taiko davulları

Taiko davulları

Taiko, Geleneksel Japon savaş davullarına verilen isimdir. Savaşlarda askerlerin moralini yüksek tutmak ve aynı zamanda ordu safları arasindaki iletişimi sağlamak için kullanılırlardı. Davulların günümüzdeki işlevi tümüyle sanatsaldır. Davulların çalınma biçimi çok büyük oranda mukavemet ve atletizm gerektirir. Turne öncesi her taiko grup üyesinin günlük çalişmasına ek olarak yarım maraton (22...
  4. davulun yapılışı

davulun yapılışı

müzik aletlerinden davulun yapılışı nasıl yapıldığının araştırmasını yapıyorum varmı sitemizde acaba teşekkür ediyorum.
  5. Davulun İcadı

Davulun İcadı

davul nasıl bulundu davulun icadı davulun bulunuşu ''Vur davulcu vur davula güm güm inlesin..'' diye sürer gider bir sürü türkümüzde davul lafzı melekler :) Davul düğünlerde sıklıkla kullanılan bir müzik aleti. Dostu ise tabi ki zurna :D:D Peki Anadolu kültüründe büyük önemi olan davulun icadı hakkında bir fikriniz var mı ? Hemen anlatalım :) Davul, belkide insanoğlunun en eski müzik...

Sayfayı Paylaş