gebe
  1. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Dayan yüreğim... buda geçer...!

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Beyazca tarafından paylaşıldı.

Daha nerede durup nerede terkedeceğimize karar veremezken..
    neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmezken..
    hayatı yaşamaya değer kılan duyguların yokluğu hissedilir oldu yüreklerde..
    gönül duymazken dinlemezken, göz görmezken..ama gönül görürken..
    hayat daha mı anlamlıydı?
    başımıza neler gelecek daha..neleri sığdıracağız şu kısacık hayata..
    bir anda olacak her şey..mutluluğu bir yana, başa gelince cefası çekilen dostu özlüyor yürek..sevgiyi özlüyor..
    yalanı aslına tercih edemiyor ya, hep onu arıyor..sımsıkı sarıldığı yalnızlığının himayesinde yetişiyor..kendisini hayata yalnızlığıyla hazırlıyor..
    hayatın akıp gittiğini farketse, yıkılacak..
    yok o istemiyor bunu bilmeyi..yaşamaya başlamak için özleminin bitmesini bekliyor..ne yaşayacaksa o dostla olsun,
    hayatının anlamı o olsun..daha neler neler istiyor yürek..
    bir zaman sonra her şey bitecek, hiçbir şey başlamadan bitecek her şey..
    oysa o kadar çok şey yaşanmış olacak ki..o da farkedecek sonunda ya çok geç olacak..yaşadığı hayal kırıklığını isimlendirmek için kelime bulamadığında, bildiklerinin kaderiyle uyuşmadığını anlayacak..hak verecek tüm gönüllere..
    ama bulana dek arayacak, az şey bulmayacak..bulduklarını birbirine eklediğinde hep bir şeylerin eksik kaldığını görünce anlayacak her şeyitam anlamıyla elde edemeyeceğini.. yaşadıkça öğrenecek..kaybedeceği korkusu değil ondaki,
    kazanamayacağı düşüncesi..kaybetme şansı olsa kendini iyi hissedebilecek belki bir parça..ama hiç kazanamadı ki ne kaybedecek!..
    mahkumdu o belki de kaybetmeye, her zaman olmasa da çoğu zaman..
    hayat ne kadar yaşamaya değerse de daha azına layık gördüğü için mi kendine bunca eziyeti?..

Suskun yüreğim benim..
    kimse arkasına dönüp bakmazken,
    kimse senin neler yaşadığını anlayamazken..
    ve tüm yaşananları senden başka kimsenin
    aynıyla yaşayacağından emin olamazken..
    var mı içine kapanıp ağlamak?..

Susma yüreğim..
    bak akıp gidiyor hayat.. yaşamak sevmekse sen yaşa yaşanabileceklerin en iyisini,özlemekse yaşamak sen en çok özleyen ol..hayatın anlamını yalnızlığa vurulan darbede bir dost arayarak bulmaya çalışmaksa kader..kader bizim yapabildiklerimizse..kalk yüreğim, sen elinden geleni yap..
    gerisi senden sorulmaz, merak etme...değil mi ki O her şeyin asıl sahibi..
    ve tüm sevgilerin..dayan yüreğim, bu da geçecek!..

2. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Dayan yüreğim... buda geçer...!
    Yüreğine sağlık ablacım

Dayan yüreğim... buda geçer...! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu da Geçer

Bu da Geçer

BU DA GEÇER... Yazan: Okay Gönensin Dervişin biri, uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra bir köye varır. Karşılaştığı köylülere kendisine yemek ve yatak verecek biri olup olmadığını sorar. Köylüler dervişe kendilerinin fakir ve evlerinin de küçük olduğunu söyleyip onu Şakir diye birinin çiftliğine gönderirler. Derviş yola koyulur. Yolda rastladığı köylülerin anlattıklarından, Şakir’in...
  2. Yıldız Tilbe - Dayan Yüreğim

Yıldız Tilbe - Dayan Yüreğim

Hedef olup vursan da Özenli sözlerin oklarıyla Süslemedim harfleri Adını oluşturanların dışında Dökmedim yüreğimi Kimsenin gözlerine Ey aşk beni yağmala Ateş et arka arkaya aşk Beni tara Bitsin hiç bir şey umrumda deil Dağlarım yaralarımı çabuk geçsin Öğrenirken hasretinle sevişmeyi Göz yaşlarım akabilirler özgürce İçimde öyle güzelsin ki Onu kirletmeyeceğim seninle Bağlasan durmaz göndersen...
  3. Müslüm Gürses - Dayan Yüreğim

Müslüm Gürses - Dayan Yüreğim

Dayan yüreğim dayan dayan Dayan yüreğim dayan dayan dayan Dayan yüreğim yüreğim dayan Bitecek bu acılar dayan dayan Dayan yüreğim yüreğim dayan Bitecek bu acılar dayan dayan Göğsünü ger acılara Umutla bak yarınlara Sık dişini biraz daha Dayan dayan dayaan Güzel günler çok yakında dayan Dayan yüreğim yüreğim dayan Tükenmek yok pes etmek yok dayan dayan Göğsünü ger acılara umutla bak...
  4. Susmayı öğreniyor bu yürek

Susmayı öğreniyor bu yürek

Yine bir gece ve yine baş başayım kendimle, işte yine seni bulup kaybettiğim yerdeyim. İnsanın bir şeylere karar vermesi ne kadar zor; ya seni içime gömmeli ya da artık içimden söküp atmalıyım. Ama her ne olursa olsun susmalıyım. Hangisi daha zor, hangisi daha acı? Gerçekten gitmeli miydin, yoksa yanımda kalıp savaşmalı mıydın?... Bir yol arıyorum kendime, bulduğum tüm yollarsa sana...
  5. Demet Akalın - Dayan Yüreğim Şarkı Sözü

Demet Akalın - Dayan Yüreğim Şarkı Sözü

Yıldız Tilbe'nin mükemmel şarkısını Demet de baya bi hoş söylemiş.... Hedef vursanda özenli sözlerin oklarıyla Süslemedim harfleri Adını oluşturanların dışında Dökmedim yüreğimi kimsenin gözlerine İçimde öyle güzelsinki onu kirletmeyeceğim seninle Bağlasan durmaz göndersen gitmez Laftan anlamaz sözümü dinlemez Başına buyruk duyguları savruk Beni bana kırdıran Bu gönül canıma düşman...

Sayfayı Paylaş