Dedikodu Sevenlerden misin?

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Dedikodu Sevenlerden misin?
Ay en iyi dedikodu yeri gerçekten iş yeri :) hemde zaman geçiyor ya bayılıyorum diyenlerdenmisiniz ozaman bu yazımız tam size göre..
dedikodu-72.jpg

Dedikodu yapılmayan işyeri olmaz ama belki daha az dedikodunun olduğu ofisler vardır. Peki en iyi dedikodu ofisin neresinde yapılır?

Dedikodu yapılmayan işyeri olmaz ama belki daha az dedikodunun olduğu ofisler vardır. Peki en iyi dedikodu ofisin neresinde yapılır? En çok kim çekiştirilir?

Çalışırken mola verdiğimizde en çok ne konuşuyoruz? Serinleyen havayı mı, iyice çekilmez olan trafiği mi, yoksa kabaran kredi kartı borçlarını mı? Belki de hepsini. Ama en çok da işteki insanları konuşmayı seviyoruz. Türkçesi, bal gibi dedikodu yapıyoruz işte.

Fısıltı gazetesinde yöneticiliğe terfi ettirilmesini hazmedemediğimiz kişiden tutun da, torpille gelen o “kendini beğenmiş” müdüre, iş üstüne iş veren “insafsız” şefe kadar herkes yer alır. Bazılarının doğru dürüst çalışmadığı halde nasıl olup da herkesten çok maaş aldığı üzerine sosyolojik yorumlar yaparız. Kim ne kadar para alıyor muhabbetinin en güzeli zam döneminde olur. Dedikodu çarkına kapılır bazen kendi maaşımızı bile biraz fazla söyleyiveririz. Kızlar arasında ise en popüler konulardan biri imaj konusudur. Çünkü bu çalışan grubunun hepsi birer imaj danışmanıdır, pardon eleştirmenidir. Kadınlar en çok öbür kadınların dekoltesiyle ilgilenir. Kimin neresi görünüyor, bu konu bazen memleket meselesi haline bile gelebilir. Zaten giyim kurallarına kafayı en fazla takmış olan kadın yöneticiler değil midir?

Peki bu muhabbetler en çok nerede yapılır? Kızlar tuvaletinde mi? Şirketin girişinde mi? Ya da serviste mi? Hiçbiri. Ofiste ideal dedikodu zamanı öğlen arası, ideal mekan da şirket yemekhanesidir. Yenibiris.com anketiyle de bunu öğrenmiş olduk. Ofiste dedikodu en çok nerede yapılır diye sorduğumuzda 11 bin kişinin 3500’ü yemekhane dedi. Serviste ve telefonda diyenlerin sayısı 1700’ü geçmedi. Tuvalette dedikodu yapıldığını söyleyenlerin sayısı ise beklenen oyu alamayarak 1100’de kaldı. O, lisedeydi…

Demek bir yandan karnımızı doyururken bir yandan da dedikodu ihtiyacımızı gideriyoruz. Bana “ama en çok kadınlar bunu yapıyor” klişesiyle gelmeyin, kadını en çok hemcinsi çekiştiriyor dedik ama erkeklerin de en az kadınlar kadar dedikodu yaptığı ortada. Zaten içlerinde mi vardı, yoksa onları kendimize mi benzettik? İşte onu bilemiyorum…

Belen cim ellerine sağlık öncelikleee...şimdi tüm bu yazdıklarını bir parça muhakkkak ki yapan vardır amaaa hani deikodu adını veremiorusss işte cnm bizimki eleştiriiiiii adını veriorusss..muhakkkak erkekler ve kadınlar olarakk meraklı bir millet oluorus her yerde her ortamda kaynatıyoruz ben sevmemmm diyene inanmıyorum.illaki birilerini çekiştiriyorusdurrr..:):)

Haklısın artık iş yerinde illa oluyor bu tarz şeyler aslında kötülük amacı da değil ama..

Geri