gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Dedikodu Sevenlerden misin?

Konu, 'Melekler Cafe' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

Ay en iyi dedikodu yeri gerçekten iş yeri :) hemde zaman geçiyor ya bayılıyorum diyenlerdenmisiniz ozaman bu yazımız tam size göre.. [​IMG]
    Dedikodu yapılmayan işyeri olmaz ama belki daha az dedikodunun olduğu ofisler vardır. Peki en iyi dedikodu ofisin neresinde yapılır?

Dedikodu yapılmayan işyeri olmaz ama belki daha az dedikodunun olduğu ofisler vardır. Peki en iyi dedikodu ofisin neresinde yapılır? En çok kim çekiştirilir?

Çalışırken mola verdiğimizde en çok ne konuşuyoruz? Serinleyen havayı mı, iyice çekilmez olan trafiği mi, yoksa kabaran kredi kartı borçlarını mı? Belki de hepsini. Ama en çok da işteki insanları konuşmayı seviyoruz. Türkçesi, bal gibi dedikodu yapıyoruz işte.

Fısıltı gazetesinde yöneticiliğe terfi ettirilmesini hazmedemediğimiz kişiden tutun da, torpille gelen o “kendini beğenmiş” müdüre, iş üstüne iş veren “insafsız” şefe kadar herkes yer alır. Bazılarının doğru dürüst çalışmadığı halde nasıl olup da herkesten çok maaş aldığı üzerine sosyolojik yorumlar yaparız. Kim ne kadar para alıyor muhabbetinin en güzeli zam döneminde olur. Dedikodu çarkına kapılır bazen kendi maaşımızı bile biraz fazla söyleyiveririz. Kızlar arasında ise en popüler konulardan biri imaj konusudur. Çünkü bu çalışan grubunun hepsi birer imaj danışmanıdır, pardon eleştirmenidir. Kadınlar en çok öbür kadınların dekoltesiyle ilgilenir. Kimin neresi görünüyor, bu konu bazen memleket meselesi haline bile gelebilir. Zaten giyim kurallarına kafayı en fazla takmış olan kadın yöneticiler değil midir?

Peki bu muhabbetler en çok nerede yapılır? Kızlar tuvaletinde mi? Şirketin girişinde mi? Ya da serviste mi? Hiçbiri. Ofiste ideal dedikodu zamanı öğlen arası, ideal mekan da şirket yemekhanesidir. Yenibiris.com anketiyle de bunu öğrenmiş olduk. Ofiste dedikodu en çok nerede yapılır diye sorduğumuzda 11 bin kişinin 3500’ü yemekhane dedi. Serviste ve telefonda diyenlerin sayısı 1700’ü geçmedi. Tuvalette dedikodu yapıldığını söyleyenlerin sayısı ise beklenen oyu alamayarak 1100’de kaldı. O, lisedeydi…

Demek bir yandan karnımızı doyururken bir yandan da dedikodu ihtiyacımızı gideriyoruz. Bana “ama en çok kadınlar bunu yapıyor” klişesiyle gelmeyin, kadını en çok hemcinsi çekiştiriyor dedik ama erkeklerin de en az kadınlar kadar dedikodu yaptığı ortada. Zaten içlerinde mi vardı, yoksa onları kendimize mi benzettik? İşte onu bilemiyorum…

nese355 bunu beğendi.
  2. nese355

nese355 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    183
    Ödül Puanları:
    43
    Belen cim ellerine sağlık öncelikleee...şimdi tüm bu yazdıklarını bir parça muhakkkak ki yapan vardır amaaa hani deikodu adını veremiorusss işte cnm bizimki eleştiriiiiii adını veriorusss..muhakkkak erkekler ve kadınlar olarakk meraklı bir millet oluorus her yerde her ortamda kaynatıyoruz ben sevmemmm diyene inanmıyorum.illaki birilerini çekiştiriyorusdurrr..:):)

ßeLeN bunu beğendi.
  3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Haklısın artık iş yerinde illa oluyor bu tarz şeyler aslında kötülük amacı da değil ama..

Dedikodu Sevenlerden misin? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dedikodu köşesi

dedikodu köşesi

:gossip:Burasıda benim dedikodu köşem olsun.Dedikodu adına ne varsa birlikte paylaşalım.Dedikodunun her türlüsüne açıktır.Ama lütfen saygısızlık yapmayalım.Hepinizi bekliyorum.:gathering:
  2. dedikodu

dedikodu

Rüyada dedikodu edildiğini görmek, utanç duyabileceğiniz bir duruma düşebileceğinizi bildirir. Sahte arkadaşlar yüzünden aşağılanacak ve birçok sorun yaşayacaksınız.Rüyasında dedikodu yapan kimse iyi niyeti fakat düşüncesizliği yüzünden bir sorumluluk alır.Bir kimseyi rüyada giybet etmek, iyilikleri iptal etmeye isaret eder. Bir kimse rüyada bir insani giybet ettigini görse, ve o kimsenin...
  3. Dedikodu etmek

Dedikodu etmek

Rüyada dedikodu yapan bir kim-seyi görmek ve onun yaptigi dedikodulari dinlemek, fesat huylu kimselerden uzaklasmanin sizin faydaniza olacagina, böyle kim-selerle is yapmamaniz gerektigine isarettir.
  4. Dedikodu mekanı :)

Dedikodu mekanı :)

dedikoduya ne dersiniz yada merak ettiginiz bişeyi sormak tan utandıysanız gelin paylasalım hem cekirdek aldım cıtlarız oh ne guzel cayda var kim başlayacak merak ediyomm
  5. Çikolata sevenlerden misiniz?

Çikolata sevenlerden misiniz?

Evettt işte o benim:deli: Çikolata çok yemem ama yedimmide belli özellikleri olan çikolataları arar bulurum.Meleklerim çikolata müptelası olanlar var mı aramızda? Çikolata sevenlerden misiniz? Birçok kişi için çikolata kalori değeri yada vücuda etkileri düşünülmeden tüketilen, tüketilirken büyük bir keyif veren ama sonrasında pişmanlık da duymanıza neden olan vazgeçilmesi zor bir...

Sayfayı Paylaş