gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

dedikodunun bile yararı varmış

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

New York Eyalet Üniversitesi’nden bir ekip dedikoduyu sosyal etkileşimin önemli bir parçası olarak yorumluyor. Üniversitede görevli biyoloji ve antropoloji profesörü David Sloan, “Dedikoduyu özensizlik ve güvenilmezlik göstergesi olarak karalayıp durduk. Ama araştırmamız bunun çok temel bir uyum sağlama yolu olduğunu gösteriyor” diyor.

Uzmanlara göre bireyin içini döküp rahatlamasını sağlamasının yanı sıra dedikodu aynı zamanda düzenleyici bir sosyal işlev de görüyor. Profesör Sloan “Dedikodu bilgiyi paylaşmanın bir yolu, üstelik başkalarını kontrol etmeye imkan veriyor” diyor. Yanlış davrandığı düşünülen bir kişi hakkında dedikoduya başlanıp o kişinin adının kötüye çıkarılması -Profesör Solan’a göre- yanlış davranışı engellemenin bir yolu olabilir.

Peki, ya haksız ve mesnetsiz dedikodu?
    Profesör Sloan “Biri kalkıp kendi çıkarları doğrultusunda dedikodu yaparsa, dedikoduya hedef olan kişiyle birlikte kendi adı da kötüye çıkar. Ama bir grubun çıkarları doğrultusunda ise dedikodu, o zaman diğerleri de bundan karlı çıkar ve kimsenin itibarına zarar gelmez” diye yanıtlıyor bu soruyu.

dedikodunun bile yararı varmış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dedikodu

dedikodu

Rüyada dedikodu edildiğini görmek, utanç duyabileceğiniz bir duruma düşebileceğinizi bildirir. Sahte arkadaşlar yüzünden aşağılanacak ve birçok sorun yaşayacaksınız.Rüyasında dedikodu yapan kimse iyi niyeti fakat düşüncesizliği yüzünden bir sorumluluk alır.Bir kimseyi rüyada giybet etmek, iyilikleri iptal etmeye isaret eder. Bir kimse rüyada bir insani giybet ettigini görse, ve o kimsenin...
  2. Yogurdu yemenin bile kurali var

Yogurdu yemenin bile kurali var

Yoğurdun suyunun faydalı olduğunu biliyor musunuz? Üstelik yoğurt suyunda bulunan B2 vitamini, Türkiye’de eksikliği en çok görülen vitamin. Çorba yapın, ayran yapın ama mutlaka kullanın! Yoğurdun suyunda bulunan ve Türkiye’de eksikliği en fazla görülen vitaminlerden biri olan B2 vitamininin, sağlık açısından son derece faydalı olduğu belirtiliyor. Yoğurdun kalitesini ve lezzetini artıracağı...
  3. Kaktüs Sandalye (İğnesi bile var)

Kaktüs Sandalye (İğnesi bile var)

Kaktüs sandalyelere artık kaynanalar yerine gelinler oturmak isteyecek rahat ve gayet şirin birşeye benziyor.Ben odama istiyorum birtane :D
  4. Bilimin yararları ve önemleri nelerdir ?

Bilimin yararları ve önemleri nelerdir ?

bilimin yararları nelerdir bilimin yararları bilim ilginç ile ilgili ilginç bilgiler bilimin yararları, teknolojinin yararları, bilimin faydaları, bilimin yararları, teknolojinin faydaları, teknolojinin zararları, bilimin yarar ve zararları Lütfen bilimin en çok nerede yararlı olduğunu anlatan bir mesaj atar mısınız ?
  5. Çocukların Bilgisayar Kullanmasının Yararları Varmış

Çocukların Bilgisayar Kullanmasının Yararları Varmış

bilgisayarın yararları Çocuklarda bilgisayar kullanımı, çocukların bilgisayar kullanmasının yararı nedir ? Hepimiz çocuklarımızın bilgisayar kullanmasından dolayı dertli olduğunu biliyorum. Biliyorum amma araştırmalar aslında çocukların bilgisayar kullanırken bir takım meziyetler edindiğini ortaya koymuş. " Haa bilgisayar olunca yaparsın dimi " cümlesini kaç kere kullanmışızdır....

Sayfayı Paylaş