gebe
  1. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Dedim-Dedin...

Konu, 'Kuran'ın Mucizeleri' kısmında destina_ tarafından paylaşıldı.

Dedim; Çok yalnızım. Dedin; " Ben ki sana çok yakınım(Bakara Süresi-186)
    Dedim; Evet biliyorum Sen bana yakınsın ama ben Senden uzağım, keşke ben de Sana yakın olabilseydim.
    Dedin; " Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret " (Araf süresi-205)

Dedim; Bu da Senin yardımını ister.
    Dedin; "Allah'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz?" (Nur süresi-22)

Dedim; Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
    Dedin; "(Öyleyse) Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim Rabbim, esirgeyen, sevendir" (Hud süresi-90)

Dedim; Çok günahkarım, bu kadar günahla ben ne yaparım?
    Dedin; " Allah'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini ve Allah'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâla bilmezler mi?" (Tevbe süresi-104)

Dedim; Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.
    Dedin; "Allah aziz ve bilendir, O günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir" (Ğafir süresi-2/3)

Dedim; Bunca günahım var hangisinin tövbesini yapayım?
    Dedin; " Allah bütün günahları bağışlayandır" (Zümer süresi-53)

Dedim; Yani yine gelsem yine bağışlar mısın?
    Dedin; " Allah'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur" (Al-i imran süresi-135)

Dedim; Ne kadar güzelsin Allah'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, Seni çok seviyorum.
    Dedin; "Şüphesiz ki Allah tövbe edenleri ve temizlenenleri sever" Birden "İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var" dedim. Sen de;"Allah kuluna yetmez mi?" (Zümer süresi-36)dedin.

Dedim; Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?
    Dedin; " Ey iman edenler! Allah'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmet gönderen Odur. Melekleri de sizi istiğfar eder. Allah, müminlere karşı çok merhametlidir" (Ahzap süresi-41/43)

Kendi kendime dedim; Allah'ım Seni çok seviyorum...

_alıntı

büşra.shid bunu beğendi.
  2. LAMİYA

LAMİYA Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    gerçekten süper
    canımmm
    gerçekten çok güzel etkilendim alıntı yapmak istedim ki onun üzerine konuşucaktım ama seçemedim hepsi harika kıyamadım
    çok duygulandım ne kadarda körüz allahım hepimizi affet
    gerçekten mevlam bende seni çok seviyorumm.......

ELLERİN DERT GÖRMESİN:hail:

3. xeco

xeco Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
Dedim-Dedin... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dediler....

dediler....

Söze başlarken dostu an dediler Onu anan söze mercan dediler Gül yüzün görüp hüsn ü ân dediler Korkma dur yolunda ver can dediler Söze dökmüşsün içi boş pazarın Hayal hakikat seçemez nazarın Nefsine geçmez zayıftır azarın Hakka kul olamaz her can dediler Dilden kalbine indir gel sözünü Hakka can ile döndür gel yüzünü Keremden üste yandır gel özünü Hakikat yoluna gir can dediler Gir...
  2. Zara - Elif Dedim Be Dedim

Zara - Elif Dedim Be Dedim

Elif dedim be dedim aman Yar ben sana ne dedim? Kuş kanedi kalem olsa aman Ah yazılmaz benim derdim Elifim noktalandı aman Az derdim çoklandı Yetiş anam yetiş bubam aman Ah çeyizim bohçalandı Yetiş anam yetiş bubam aman Ah mezarım tahtalandı
  3. Şeyyyy dedim

Şeyyyy dedim

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. ''...'' dedim,''...'' dedi!!!

''...'' dedim,''...'' dedi!!!

Sevmek dedim. ''Yoluna ölmek'' dedi. Yol dedim. ''Alıp başını gitmek'' dedi. Gitmek dedim. ''Bir ahh çekip dostlardan ayrılmak'' dedi. Dost dedim. ''Durdu bana baktı dost diye mırıldandı. Yüreğime nasıl koysam bilemediğim'' dedi. Yürek dedim. ''Dünyaları içine sığdıramadığım'' dedi. Dünya dedim. ''Hayatın bir yüzü'' dedi. Yüz dedim. ''Ardında ne gizli bilemediğim'' dedi. Giz dedim. ''Hep...

Sayfayı Paylaş