gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Deepfreeze böreği

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

difrize neler konur deep freeze böreği MALZEMELER 3 yufka
    margarin
    peynir
    maydanoz
    1 yumurta sarısı
    susam

HAZIRLANIŞI
    Margarini eritin. Yaydığınız yufkayı margarini gezdirerek yağlayın.Bir yufkayı 16'ya bölün. Peynir ve maydanozlu içi koyup, sigara böreği gibi sarın. Bir kaba su doldurup içine atın. Diğer 2 yufkayı da aynı şekilde hazırlayıp suya atın. Hafif sıktırarak sudan çıkarın.deep fereez de dondurun. İstediğiniz zaman çıkarıp çözülmesini beklemeden üzerine yumurta sarısı ve susam koyup fırına sürün.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Ce: Deepfreeze böreği
    emeğin sağlık

Deepfreeze böreği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Börek

Börek

Bir söylenti duyacaksınız demektir. Börek almak iyi parası kazanabileceğiniz işe gireceğiniz anlamındadır. Börek satmak insanlara faydalı bir iş yapmaya işarettir. Börek yapmak güzel ve karlı bir işe girmeye haber verir. Bir söylenti duyacaksınız demektir. Börek almak iyi parası kazanabileceğiniz işe gireceğiniz anlamındadır. Börek satmak insanlara faydalı bir iş yapmaya işarettir. Börek...
  2. deepfreezde kış için yiyecekler

deepfreezde kış için yiyecekler

Arkadaşlar malum sonbahardayız..Yazın bolca tükettiğimiz gıdaları kışın bulmak mümkün değil!Ben bazı gıdaları yazdan hazırlayıp, dondurucuda muhafaza ediyorum,kışında tüketiyorum.. Bu konuda fikirlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum..Bende de işinize yarayacak ve yerken sağolasın Pelinsu diyeceğiniz fikirler var emin olun!! Amaç birebir yaptığımız şeyleri paylaşmak Duydunuz...
  3. Kürdan Böreği :))

Kürdan Böreği :))

MALZEMELER Yufka (1 adet), Parmak sosis (7 adet), Çarliston biber (2 adet), Kırmızı biber (1 adet) Kızartmak için: Sıvıyağ (1 bardak) 1. 1 adet yufkayı önce dörde sonra tekrar ikiye katla*yın. Katladığınız yufkanın her iki kenarını keserek düzgünleştirin. Yufkayı önce uzunlamasına sonra enlemesine keserek kenarları yaklaşık 1,5 cm olan kare parçalar elde edin. 2. 2 adet çarliston...
  4. Balık Böreği

Balık Böreği

Balık Böreği (2 Kişilik) Malzemeler Yarım kg kefal 1 çorba kaşığı tereyağı 1 adet soğan Yarım domates 5-6 adet mantar 1 çay kaşığı kuşüzümü 1 çay kaşığı dolmalık fıstık 1 çay kaşığı karabiber 1 çay bardağı domates suyu Tuz 1 su bardağı kaşar peyniri rendesi 2 adet yufka Yemeğin Tarifi Öncelikle temizlenmiş ve bol suyla yıkanmış kefal balığını haşlayın. Tavaya 1 çorba kaşığı tereyağı...
  5. muska börek

muska börek

Muska börek yapılışı.Melekler bugün kahvaltıya komşularım geldi Allah ne verdiyse ikramlık bişeyler hazırladım poğaça börek vs vs yaptığım muska şeklindeki böreğin tarifini sizlerlede paylaşmak istedimdeneyenlere şimdiden afiyet olsun. Malzemeler: 1 paket yufka haşlanmış patates tuz karabiber pulbiber sıvıyağ Yapılışı:Patatesler ezilip baharatlar karıştırıldıktan sonra yufkalar uzun uzun...

Sayfayı Paylaş