gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Defne sabunu ve faydaları

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

zeytinyağlı defne sabunu faydaları arap sabunu faydaları arap sabununun sabununun saça defne saça Aslında ben banyoda pek sabun kullanmam sebebi cildimin çok hassas ve kuru olması fakat defne sabununun özellikllerini öğrendikten sonra bu sabunu denemeye karar verdim çünkü gerçekten özelliklerine ve faydalarına baktığımızda kullanmanız için birçok artı nedenle çıkıyor karşımıza
    Bakın defne sabununun ne gibi özellikleri varmış ve faydaları nelermiş
    Defne mucize Bitkilerden biridir. Defnenin meyvelerinden elde edilen (garlı) çok yararlı, cilt tarafından hemen emilebilen doğal bir yağdır. Defne yağının antiseptik (mikrop öldürücü) özelliği bulunur. Sızma zeytinyağı ve defne meyveleri yağından defne sabunu yapılır. Sentetik ve kimyasal katkı Maddeleri içermez.
    Yararları
    Saç dökülmesine, kepeklenmeye karşı etkili bir sabundur. Cilt sağlığı için çok yararlıdır. Antiseptik (mikrop öldürücü) özelliği olduğu için tüm vücut parazitlerine ve mantar hastalığına karşı yararlıdır. Hücreleri yeniler, vücudu gençleştirir.
    Sızma zeytinyağı ile karıştırılarak üretilmektedir. Hiç bir katkı maddesi kullanılmaz, % 100 doğaldır. Sentetik ve kimyasal katkı maddesi içeren ürünlerin yol açtığı deri hastalıkları ve Alerji gibi cilt sorunlarına sebep olmaz.
    Gar (defne) sabununun faydaları:
    - Çocuklarda pişiği engeller.
    - Kepeklere karşı korur ve saç dökülmesini önler.
    - Antiseptik oluşu sayesinde derideki birçok hastalığa, egzamaya ve mantara iyi gelir.
    - Varisleri rahatlatmada etkilidir.
    - Ergenlik sivilcelerine, siyah noktalara, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok etkilidir.
    - Derideki gözenekleri açar ve rahatlatır, doğal peeling özelliği vardır.
    - Romatizma ağrılarını dindirir.
    - Doğal kokusu ve antiseptik oluşundan dolayı evdeki dolaplarda kullandığınızda haşere barınmasını önler.

Defne sabunu ve faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bıttım sabunu ve faydaları

Bıttım sabunu ve faydaları

arap sabunu faydaları bıttım sabunu faydaları arap sabununun bıttım forum çeşitleri Her yörenin nam salmış bazı özellikleri ve ürünleri vardır Siirt ilinin de kendine has çok özel bir sabunu var ve bu sabun birçok derde deva çoğu rahatsızlıklara ve hastalıklara iyi geliyor Şimdi bu ünlü sabun ile ilgili daha detaylı bilgilere geçiyorum Bıttım sabunu Siirt ilimizde yetişen özel Çitlembik...
  2. Defne yaprağının faydaları ve kullanımı

Defne yaprağının faydaları ve kullanımı

defne yaprağı nasıl kullanılır defne yaprağı faydaları yaprağının kullanıldığı yerler kullanımı yaprağının faydaları Defne yaprağının faydaları ve kullanım yerleri ve şekli ile ilgili bilgileri sizler için paylaşıyorum Defne (laurus nobilis) : Defnegillerden yaprakları güzel kokulu ve yaz kış yeşil olan ağaçtır. Boyu 2 metre kadardır. Akdeniz kıyılarında yetişir. Meyveleri yuvarlaktır. Rengi...
  3. Defne Sabunu ve Cilt Sağlığı

Defne Sabunu ve Cilt Sağlığı

Akdeniz kıyılarında, Türkiye' nin Antakya ili civarında yetiştirilen defne ağaçlarının meyve ve yaprak yağları ile saf yemeklik zeytin yağından yapılır. Defne ağacının yaprağı, antiseptik ve anti-bakteriyel özelliğe sahiptir. Defne Sabunu, yüzyıllardır kullanılan çok eski, geleneksel bir formüle dayanılarak yapılmış ve nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar gelmiştir. Geleneksel defne...
  4. Kiraz Sapı Özellikleri ve Faydaları

Kiraz Sapı Özellikleri ve Faydaları

Kiraz sapı yararları kiraz sapı zayıflatırmı Kiraz sapı faydaları Meyvesini hepimizin sevdiği kirazın sapı da bazı rahatsızlıklara iyi geliyor melekler :) Kiraz sapının hangi rahatsızlıklara iyi geldiğini ve kullanımını öğrenmek için makalemizi inceleyebilirsiniz :) Kirazın, B ve C vitaminleri açısından zengin olduğu, antioksidan etkisiyle bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve kanı...
  5. defne sabunu kullanan varmı

defne sabunu kullanan varmı

defne sabununun sivilcelere çok iyi geldiğini duydum bu doğrumu acaba defne sabunu kullanan varmı cildinize olumlu olumsuz etkileri oldumu yorumları aldıktan sonra ona göre karar verip defne sabunu kullanacam yada kullanmıcam. Bu arada cildim çok hassas zaten iyice kötü olmasından korkuyorum

Sayfayı Paylaş