gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Değişik Bir Lezzet Badem Çorbası Tarifine Buyrun

Konu, 'Çorbalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Badem Çorbası Tarifi Resimli Badem Çorbası Tarifi

Sevgili melekler, özellikle Ramazan ayında olduğumuz şu günlerde iftar menülerimiz için öncelikle çorba yaparız. Hal böyle olunca yap yap, dönüp dolaşıp aynı çorbaya talim ederiz. Bu durum karşısında biz de sizlere yardımcı olmak istedik ve değişik bir çorba ile size fikir vermek istedik. İşte badem çorbası tarifi :)

Badem Çorbası

Badem Çorbası Malzemeler

*1 su bardağı badem
    *1 çorba kaşığı tereyağı
    *3 çorba kaşığı un
    *1 su bardağı süt

Badem Çorbasının yapılışı

Badem çorbasını hazırlamak için öncelikle Tencerede tereyağı ve unu alıp pembeleşene kadar kavurun. Daha sonra üstüne soğuk sütü ilave edin. İçine fırınlanmış bademlerin bir kısmını ilave edin. Suyunu, tuzunu ekleyip
    kaynamaya bırakın.Sıcak olarak servis edin.Servis yaparken kalan bademleri üstüne serpin hepsi bu kadar işte nefiz badem çorbanız artık hazır.. Afiyet Olsun

2. ayça aydın

ayça aydın Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    harikaymış ya eminim çok lezzetlidir

Değişik Bir Lezzet Badem Çorbası Tarifine Buyrun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. değişik bir lezzet

değişik bir lezzet

değişik yemek tarifleri değişik tavuk yemekleri tavuk tarifleri lezzetli yemekler lezzetli yemek Arkadaşlar size çok basit bir tavuk tarifi parmaklarınızı yiyceksiniz hemen deneyin Kendi ailenize göre ya tüm tavuk yada tabaklarda satılan parça tavuk tavuğu yıkayın,fırın tepsisine dizin,ayrı bir tabakta ketçap,salça,kekik,sarmısak,tuz kırmızı pul biberi karıştırıp biraz zeytinyağı gezdirdikten...
  2. Midyeli Bir Lezzet Midyeli Lahana Dolması Tarifi

Midyeli Bir Lezzet Midyeli Lahana Dolması Tarifi

midyeli lahana sarması midyeli lahana dolması Valla ben ilk defa duydum melekler :) Midye tava, midye dolma bilir ve severim de midyeli lahana sarmasını ilk defa duyuyorum. Doğal olarak sizlerden de duymayan varsa paylaşmak istedim. :) İşte midyeli lahana sarması için malzemeler.. :) 1 büyük lahana 100 adet midye içi 1.5 su bardağı pirinç 6 soğan Yarım su bardağı sıvıyağ 1 su bardağı...
  3. Badem Çorbası Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Badem Çorbası Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Selam arkadaşlar ben sizden Badem Çorbası Tarifi Resimli yapılışını rica ediyorum aranızda Badem Çorbası Tarifini bilen varsa bana yapılışının detaylı bilgilerini yazsın lütfen.
  4. Harika Bir Lezzet Frambuazlı Cheesecake Tarifine Buyrun

Harika Bir Lezzet Frambuazlı Cheesecake Tarifine Buyrun

Framboazlı Cheese Kek Tarifi Resimli Framboazlı Cheese Kek Tarifi Sevgili melekler, eğer bir pasta tarifi arıyor ve misafirlerinize harika bir lezzet sunmak istiyorsanız frambuazlı cheese kek tarifi tam size göre. Harika bir lezzeti konuklarınıza sunmak ve frambuazlı cheese keke nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız buyrun frambuazlı tarifimize.... Malzemeler 225 gr Burçak bisküvi 3...
  5. İftara Yakışan Bir Lezzet Orman Kebabı Tarifi

İftara Yakışan Bir Lezzet Orman Kebabı Tarifi

orman kebabı nasıl yapılır orman kebabı malzemeleri orman kebabı tarifi Evet hanımlar 2013 Ramazan ayının ilk gününü yaşadığımız şu günlerde hemen hemen her evi iftarda ne pişirsem telaşı sardı. İftara misafir alacaksanız ve ana yemek olarak ne pişirsem diye düşünüyorsanız sizlere görüntüsü ve lezzeti ile çok beğenilen orman kebabını önerebilirim. Orman kebabı birden fazla tarifle...

Sayfayı Paylaş