gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Değişik Yörelerde Değişik Grup Oyunları

Konu, 'Dans' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

değişik oyunlar yörelere ait çocuk oyunları yörelere göre çocuk oyunları farklı ait her yöreye çoçuk Türkiye'de halk oyunları ülkenin kültürel yapısı gereği, oynanış şekli bakımından birbirinden farklılık gösteren türlere ayrılır.Bunlara örnek olarak Erzurum civarında Bar, Doğu ve Güneydoğu'da Halay, Trakya'da Hora, Karşılama, Karadeniz'de Horon, Konya ve civarında Kaşık Oyunları, Ege'de Zeybek verilebilir

Değişik Yörelerde Değişik Grup Oyunları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kan Grupları ve Değişik Kalıtım Biçimleri

Kan Grupları ve Değişik Kalıtım Biçimleri

kan grupları çaprazlama kan grupları çaprazlaması grubu çaprazlaması grubu çaprazlama gruplarının çaprazlanması KAN GRUPLARI ve DEĞİŞİK KALITIM BİÇİMLERİ A. KAN KARAKTERLERİ 1. ABO Karakteri A geni, B geni, O geni olmak üzere üç ayrı alel genle kalıtılır. A ve B genleri O genine baskın, kendi aralarında ise eşbaskındır. Kan grubu, kan alış verişinde çok etkilidir. Bireylerin kan grubunu...
  2. Giresun Yöresinde Oynanan Halk Oyunları

Giresun Yöresinde Oynanan Halk Oyunları

Giresun’da bugün unutulmamış ve hala halkın ve çeşitli oyun gruplarının oynamış olduğu oyunlardan bahsedecek olursak Karşılamalar, Tüfekli çandır karşılaması, Horonlar, kız Sallama horonu, erkek Sallama horonu, erkek Sıksara ( Sıksaray- sık Horon)Horonu, Kolbastı ( Fingil, Metelik) Gürcü sallaması gibi oyunları sayabiliriz. KARŞILAMALAR Giresun yöresinin temel esasını oluşturan oyun...
  3. Değişik çizmeler ...

Değişik çizmeler ...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Değişik Mesajlar

Değişik Mesajlar

Değişik Mesajlar çok Değişik Mesajlar arıyorum bu konuda bana Değişik Mesajlar yazacak arkadaşlarımı bu sayfaya davet ediyorum
  5. Kan Grupları ve Değişik Kalıtım Biçimleri

Kan Grupları ve Değişik Kalıtım Biçimleri

kan grupları ve kalıtım,kan grupları ve kalıtım biçimleri,kan grupları ve değişik kalıtım biçimleri konu anlatımı,kan grupları ve değişik kalıtım biçimleri hakkında bilgiler A geni, B geni, O geni olmak üzere üç ayrı alel genle kalıtılır. A ve B genleri O genine baskın, kendi aralarında ise eşbaskındır. Kan grubu, kan alış verişinde çok etkilidir. Bireylerin kan grubunu belirleyen,...

Sayfayı Paylaş