gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Dekorasyonda Keşke ya da İyi ki Dediklerimiz...

Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

gümüşlük için süs eşyaları gümüşlük süs eşyaları Bayanlar,evlerimize aldığımız dekorasyon ürünlerinin kullanışlı olup olmadığı,satın almaya değip değmeyeceği konusunu tavsiyelerle burada konuşalım.. Mesela çok şık görünüp de kullanışlı olmayan ürünler varsa burada paylaşalım..
    Deri koltuk veya yatak başlığı alıp da pişman olan..
    Temizliği çok zahmetli görünüp aslında hiç de öyle olmadığını gören..
    Çok gerekli olduğu zannedilen ama aslında evde kalabalıktan başka bir işlevi olmayan eşyalarımızı paylaşalım..
    Paylaştığımız ürünleri de nereden aldığımızı yazarsak,o ürünleri almak isteyen arkadaşlarımıza bir fikir olur..
    Koltuk,kalı,dolap,avize,kitaplık,ayakkabılık,gazet elik,biblo,çiçek v.s. her türlü dekorasyon ürünü hakkındaki fikirlerimizi belirtelim..

Önce ben başlayayım :)

Şu salonlarda kullanılan konsol, gümüşlük gibi şeyler var yaaa...
    O gümüşlük denen şeyi aldığıma bin pişmanım.:D.

Konsol işe yarıyor içine pek çok malzeme koyabiliyorsun..
    Ama gümüşlük hem yer kaplıyor hem de çok gereksiz..

Ben içine çerçeve, çiçek vs. koydum, öyle kristal takım gibi şeyler değil.
    Ama yine de hoş gelmiyor hiç gözüme, tavsiye etmiyorum şahsen..

Oturma odası ve mutfakta açık renk halı ölüm gibi...:shootout:
    Hiç kullanışlı olmuyor, temizliği büyük dert..:n028:

Banyo dolapları hayat kurtarıcı gibi bişey..:dil:
    Hem havlu, bornoz vs. ürünleri, hem temizlik malzemelerini, hem şampuan, bakım kremleri gibi malzemelerinizi topluyor..
    Gerçekten çok kullanışlı..:)

2. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

pelincim ablacım bende kalabalığı sevmiyorum ama annanem saolsun saklıyo biriktiriyo herbişeyi nolcaksa.salondaki vitrinlerden nefret ediyorum mesela atalım diyorum içi dolu diyo...aman siz siz olun ufacık alın 2tane yeter nolcak.
    çiçekmiş,bibloymuş,ne bilim mummuş,vazoymuş hiç bi hiç sevmiyorum kesinlikle kuru kalabalık...

bide canlı çiçekler var tabi,ev ev değil sera mübarek,çiçeği kuruyan bize geliyo beğeniyo alıyo gidiyo buyrun sizde gelin,azalsın biraz :D:D:D

valla bizim ev 22yıllık birikimle dolu,doğal olarak kalabalık,evlenecek olsam hiç bişey biriktirmicem evde valla,pelinsu ablam benden bukadar aklıma gelirse yazarım lilililili :D:D:D

3. çatlak

çatlak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ya pelinsu kızım engin bilgilerin bayaga var bilmiyorum ama evliysen kocan yaşadı tasarruflu eş bulmak zor bu zamanda söylediklerine katılıyorum :tik:

4. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Valla çatlağım tasarruflu olmak güzel tabiki de
    Evlenirken bunları düşünemiyorsun
    Herşeyi almak istiyorsun
    Ben de bu hatayı yapanlardanım
    Yararlı olsun diye bunları paylaşalım istiyorum
    Köşe oturma grubu almak isteyen arkadaşlara bir uyarım var tam köşe kısmına kimse oturamıyo 1 kişinin oturacağı yer boşta kalıyor , köşe kullanım çok kullanışlı değil herkes iç içe giriyo sanki ama iyi yanı ayrılabilen bir oturma grubuysa ayrı olarak da kullanabiliyorsunuz ayrıca birleştirip yatak halini de verebiliyorsunuz..

Yemek masası , konsolu osu busu almak yerine tv ünitesi ve bir yemek masası (özellikle açıldığında büyüyen 12 kişi alabilen) almanızı tavsiye ederim malum artık evler ufak , odaları geniş ve ferah göstermek istiyorsanız min. mobilya almalısınız. Büyük yemek masaları davetlerinizde kurtarıcınız olacak..

Bir tavsiyem daha var , son günlerde renk renk , pırıldaklısından cafcaflısına , desenli mesenli şekilli mekilli ampuller moda , arkadaşlar görünüşe aldanmayın çok fazla elektrik yakabiliyor bu ampuller , size tavsiyem ekonomik ampuller kullanmanız.. Nasıl olsa ampulu , avize bir şekilde kamufle edecektir. Tasarruf şart..

En önemlisi de büyük dolap!
    Yatak odamı sığdırabilmek adına çok büyük olmayan dolap tercih etmiştim şimdiki aklım olsa köşe dolap alır duvar boyunca dolap yapardım , çünkü çok fazla eşya var ve sığdırabileceğiniz yer yok , kesinlikle yatak odasında yatağınız bazalı olmalı , sonra eşyalarınızı koyacak yer bulamayabilirsiniz..

Ayakkabı takıntısı olan bayanlar için söyleyebileceğim şey de geniş bir fortmanto lazım..

5. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar hiç mi fikriniz yok ya:D Yeni evleneceklere,eşya değiştireceklere yardımımız olur.
    Yazarsak tabi hahaha

6. AyYuzlu

AyYuzlu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    48
    benim suan ole bi problemmim yok cunku eşimin ailesiyle birlikte yaşıyom ama burdan gidince evimi dekosunuda eşim üstlenecekmiş allah bilir napacak

7. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Hadi hayırlısı bakalım:dil:

8. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    pelin abla tayincinin fazla eşyası olmaz ama sen ilk zaman çok özenmişsin

9. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç söyleme onu:)
    Yeni evleniyorsun heveslisin falan:laugh:
    Ama şimdiki aklım olsa tabiki daha basit şeyler alır idare ederdim ama nerdeeeeeee

10. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    benim öyle inan ben hiç görmedim bile eşim gitmiş normal sade bir oturm grubu almış ayrı yatak 2 li dolap hemen az öz kullanacağımız eşyalr ayy iyiki almamışız yoksa biliyon taşınırken çiziliyr kırılıyor vb işte artık eşim doğudan dönünce ev düzeceğiz ama artık bu defa alıcaz herşeyi diyor kendileri bakalım neler alıcak bana

11. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    İnşallah canım
    Hakediyorsun kolay değil asker yolu beklemek

12. beren.efe

beren.efe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ülkemin en sıcak köşelerinden bir yerden.
    Salona gümüşlük almadım iyi ki de almamışız.
    Onun yerine küçük bir büfe aldık yer de kaplamıyor içine yemek takımımı koyuyorum. Çok iyi oldu.
    Ama aynalı konsolu aldığımıza bin pişmanım. İçinde kitaplarımız var ama onun yerine şirin bir kitaplık alabilirdik. Burdan taşınırken bu sorunu çözeceğim inşaalah.
    Karyola yerine baza aldık. Çok kullanışlı ne varsa topluyor.
    Kullanacağımız kadar mutfak eşyası aldık. tabak, tencere, küçük ev aletleri aklınıza ne gelirse. Taşınırken zor oluyor çünkü.
    Eğer sobalı bir eviniz varsa açık renk halı sakın aman diyorum.
    Ve büyük kaba oturma grupları hiç tavsiye etmiyorum. Küçükler daha kibar duruyor ve artık evler de küçük zaten.
    aklıma şimdilik gelenler bunlar.

13. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşım için teşekkürler.Aynalı konsol konusunda çok haklısın.Yer kaplamaktan başka bir işe yaramıyor.Bazayı iyi düşünmüşsün.çok kullanışlı.Zaten büyük oturma grupları taşınanlar için tam bir facia.Taşınırken eskiyor nerdeyse.Taşınanlar oymalı mobilyalardan almasın.Çiziliyorlar.
    Deri koltuk almayı düşünenler de bir kez daha düşünsün.Ben düşünmekteyim hala...

14. Mi'na57

Mi'na57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    köşe takımı konusunda ki tavsiye cok yararlı oldu benım ıcın..
    simdiki evler gercekten kucuk bizim aldıgımız evde cok büyük degil.
    dekorasyonuı dusunduruyor beni epey.
    yerden tasarruf olsun diye köşe takımı dusunuyordum ama kararsızım napsam..
    ayrıca gumusluk takımı bencede cok yer kaplıyor ama kristal takımımı nereye koycam o var..:S
    yatak odasındakı buzdolabının büyük olması gercekten de cok onemlı.. zaman gectıkce kıyafet birikiyor .. koycak yer olmuyor..
    ayrıca mutfakta yer acmak icin yapı marketlerinde duvarlara raflar , bardakların takılması ıcın uzun borular vs .. bunları da kullanırsak mutfakta yer acılır. hemde mdern goruntu olur..
    Beyaz esyasını metal alacaklara da önerim , almayın ya da alırken sorarak alın..
    toz ve pisligi cekiyormus.. silince iz kalıyormus vs. pek öneriliyor..
    fortmantoda kucuk ama cok yer kaplamayan olursa yerden avantaj olur..
    evinize yeni bir görüntü vermek istiyorsanız da yatak odanıza ya da oturma odanıza zarif duvar stickerleri yapabilirsiniz..güzel görntü verir.
    benden bu kdr:D

15. Dj Aşık

Dj Aşık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ay ben annemle yaşıyorum ewin dekoru bana kaldı gayat ii şuan

Dekorasyonda Keşke ya da İyi ki Dediklerimiz... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Keşke"leri "İyi Ki"ye Çevirme Oyunu..., :D

Keşke"leri "İyi Ki"ye Çevirme Oyunu..., :D

şimdi bakın üstteki insan mesela diycek : -keşke dün o kadar gezmeseydim .... alttaki de hemen onu ii kiye çevircek örnek: iyi ki gezmısın çünkü blalalala keşke bugun temızlık yapıp kendımı yormasaydım
  2. Önyargı Dediğin Nedir ki

Önyargı Dediğin Nedir ki

Taksim'de otobüs bekliyordum. Bir genç kadın fena halde sinirime dokundu. Aşırı süslü ve rüküştü. Bayağılık akıyordu her yanından. Bir karış topuklarının üzerinde zor durduğunu belli ederek aptal aptal sırıtıyor, çevresiniçapkın gözlerle süzüyordu. Derken yanımızdaki elektrik direğini onaran işçi, merdivenden düştü. Bizler ambulans ve polis gelsin diye telaşlanırken o genç kadın süslü...
  3. Kuva-i İnzibatiye ya da Hilafet Ordusu

Kuva-i İnzibatiye ya da Hilafet Ordusu

Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin Sivas Kongresi'nde kurulduktan sonra hızla güçlenmesi ve yeni bir siyasal güç odağı olarak ortaya çıkması İstanbul'u ve Damat Ferit Paşa hükümetini telaşlandırmıştı. El altından desteklenen yerel ayaklanmaların sonuç getirmeyeceği ve Kuva-yı Milliye'yi bastıramayacağı anlaşılınca, düzenli bir askeri gücün oluşturulmasına girişildi. Bu askeri gücün...
  4. İyi ya da kötü olmak

İyi ya da kötü olmak

İçimizde iki benlik taşırız.İyi ve kötü.Bu ikisi birbiriyle devamlı savaş halindedir.Kötülerden kin vardır mesela kinimizi beslersek kin dolarız ama iyilerden umudu beslersek içimizde umudumuz kocaman olur.Bunun gibi bir şey yani.İy ya da kötü seçim sizin. Rivayet edilir ki; Kulübesinin önünde torunuyla oturmuş, az ötede birbiriyle boğuşup duran iki köpeği izliyorlardı. Köpeklerden biri...
  5. Çocuğuma iyi ki almışım dediğiniz ürünler neler?

Çocuğuma iyi ki almışım dediğiniz ürünler neler?

Elbette ki her bebek birbirinden farklı ama sizlerin çocuğuma iyi ki almışım dediğiniz ürünler neler öğrenmek istiyorum.Bu hem benim hem tecrübesiz annelerin işine yarayabilir :)

Sayfayı Paylaş