gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Deli Bal Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?deli bal

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

deli bal deli bal faydaları deli bal zararları

Sevgili melekler, karadeniz bölgesine özgü bir bal çeşiti olan deli bal, bu bölgede yetişmekte olan deli bal, “Dağ Gülü” adlı bitkinin nektarıyla üretilmektedir. Eskilerden beri faydası bilinen ve tüketilen deli bal, eski zamanlarda kimyasal silah şeklinde de kullanılmaktaydı. Acımsı ve buruk tadı olan deli bal 1 çay kaşığından fazla kullanmamalıdır.

Deli Bal’ ın Yararları (Faydaları)
    Kullanım sırasında 1 Çay kaşığı aşılmamalıdır.
    • Sinir rahatsızlıklarına, sinir bozukluklarına faydalıdır Deli bal.
    • Şeker rahatsızlıkları içinde faydalıdır Deli bal.
    • Midedeki be bağırsaklardaki sorunlara da fayda sağlar Deli bal.
    • Yüksek tansiyon hastası olan kişilere de faydalıdır Deli bal.

Deli Balın Zararları
    Deli bal doz aşımı yapıldığında baş dönmesine, sersemliğe, sarhoşluk hissine, amele sebep olabileceği gibi Aşırı tüketimi halinde ise tükürük artışı, nabızda düşme, kan basıncında düşmeye sebep olup zehirlenme olabilir, daha da kötüsü ölüme neden olabilir.
    Zehirlenmenin etkileri balın tüketiminden az sonra ve ya birkaç saat içerisinde görülebilir. Özelliklede yaşlı kimseler ve çocuklar da çok daha tehlike yaratabilir.

Bir önceki yazımız olan 2013 Yazlık bluz modelleri başlıklı makalemizde 2013 Yazlık bluz modelleri, bluz modelleri ve dantel bluz hakkında bilgiler verilmektedir.

Deli Bal Nedir? Faydaları ve Zararları Nelerdir?deli bal konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Delimiyim neyim...

Delimiyim neyim...

Ben ne kadar sussam, sen ne kadar duyarsın? Yoksun!... Kıvranıyorum! Yüzümde bıraktığın o son tebessümle karışıyorum gecenin en deli vaktine! Sözümde bıraktığın o son hecenle kurutuyorum tüm cümleleri! Sensizlik bu, senden önce iniyor her bir hücreme... İçimde bıraktığın o tek geceyle ürkütüyorum ömrümü! ... Gece bu, ömürden önce inliyor bu vakitlerde... Gidip de gelmeyecek, gelip de...
  2. balın faydaları ve yararları nelerdir

balın faydaları ve yararları nelerdir

balın faydaları acı balın faydaları acı bal faydaları gebelikte balın hamilelikte yararları Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez tadı olan balın faydaları saymakla bitmiyor. Doğal balın yaşlanma etkilerini geciktirdiğini söyleyen uzmanlar, bal seçiminde de dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Kış aylarında vücut direncini yüksek tutan ve nezle, grip gibi salgın hastalıklarda tedavi amaçlı...
  3. delidir ne yapsa yeridir

delidir ne yapsa yeridir

hayat seni ciddiye alıyomuki sen onu alasın
  4. Kestane Balı Nedir? Kestane Balının Yararları Nelerdir?

Kestane Balı Nedir? Kestane Balının Yararları Nelerdir?

kestane balı Balın sayısız faydası olduğunu hepimiz biliyoruz...Fakat Başbakanın sağlığını korumak için kestane balı kullandığını öğrenince bala ragbet biraz daha arttı...Şimdi bakalım kestane balı nedir faydaları nelerdir... Haziran ayının başından itibaren kestane çiçeklerine çalışmaya başlayan arılar tüm güçlerini ortaya koyarlar. Asıl bal akımı budur. Geceleri de kovan önlerinde kanat...
  5. Ozon tabakası neden delindi ?

Ozon tabakası neden delindi ?

Ozon tabakasının delinme sebeplerini merak ediyorum.Bildiğim ozona zarar veren gazların havaya bırakılması. Hatta şimdi deodorantlar ona göre yapılıyor ve üzerinde ozon zararsız yazıyor. Peki ya diğer sebepler neler ?

Sayfayı Paylaş