gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Delice duygular.

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Bir gözyaşı, gül mevsiminde güle karşı akarsa aşk olur adı; sevgiyi damıtır en derin yerinden. Suçlardan sonra tenha gecelerde akarsa tevbedir tadı; gönülleri arıtır en kara kirinden. Madem ki gözyaşı bir kutlu demdir, elbette bir erdemdir.

Bir gözyaşı, bir cevherdir ateşten kaynayan ve alev gibi yanan. Özü sudur ama avuçta bir yalım, gönülde bir yangın olur.

Bir ateş düşünün, dumanı âh ile çıkar da külleri göz yaşına karışır ya…Hayat bir mum alegorisidir hani, mumun başındaki yanış gözde yaş olur da gözyaşı alevle barışır ya… Alev can ipliğini yakınca, acıdır ki, bedenini eritir de mumun, su ile alev birbiriyle yarışır ya… Aşıka göre cennet olur cinnet ve kendi gözyaşında boğulur akıbet...

Gözyaşıdır ki yıkayarak yakar, yakarak yıkar. Arıtır ve eritir; temizler ve gizler… Fazilettir, diyettir… Bu yüzden denilir ki gözyaşı yiğitler kârıdır ve civanmertler vakarıdır.

Tohumu eken bilir, Göz yaşın döken bilir, Gül kadrin diken değil, Çileyi çeken bilir, Ve ey gözyaşım.. Bulutuna sadık yağmurlar gibi gel, ve kadim bir dostu uğurlar gibi git…

Bir atımlık mesafede yalnızlığın kurşunlanan coşkusuyla gel, geleceği savaşa mecbur annelerin korkusuyla git… Geceyi içine döken tomurcukların yeşiliyle gel, goncayı açılsın diye bekleyen bülbülün diliyle git… Bülbüller konan dallarda yaprak gibi gel, ve derinlerde bendini yıkan bir ırmak gibi git. Yalınkalem savaşlara meftun acılarla gel, pişmanlık dolu yüreklerden sancılarla git…

Ve ağlamaktan korkma gözüm!..

alıntı

Delice duygular. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Duygular

Duygular

Duygular vardır anlatılamayan, Sevgiler vardır kelimelere sığmayan, Bakışlar vardır insanı ağlatan, İnsanlar vardır ki asla unutulamayan. İşte sende onlardansın...
  2. Ege - Delice Bir Sevda

Ege - Delice Bir Sevda

Delice bir sevda delice bir tutku bu İçimde sancısı yüreğimde korkusu Öylesi sardı ki bu hırçın sevda beni Kaçamam susamam kapalı kaçış yolu Kurudu dudaklar çorak çöle döndü Bekledim gelmedin bekledim gün döndü Haydi ara beni sor beni yorma beni sar beni yar Sevdan ellerimi kollarımı gözlerimi bağladı yar Kalbim sana doğru senin için deli gibi atıyor Beni bir koynuna alıversen ne olur yar Beni...
  3. karışık duygular

karışık duygular

karışık duygu sözleri karışık duygularla ilgili sözler okul öncesi duygu kartları duygular karisik duygular Eğer bir gün hayatımın son nefesini verirde bu dünyanın güzelliklerinden vazgeçecek olursam yanımda ol ki sana sessizliğin ölüm demek olduğunu göstereyim … !!!S.S.M. * Seni dünyada seven 10 kişi varsa onlardan biri benim seni dünyada seven 5 kişi varsa onlardan biri de benim seni dünyada...
  4. duyguların geometrisi

duyguların geometrisi

Önce sevdim..Sevdiğimi öğrendim, sevebildiğimi farkettim: sevdikçe kendimi kainatla topladığımı gördüm. Affetmeyi öğrendim: Affetmenin, dostlarımı onla çarpmak olduğunu farkettim. Pişman oldum:Pişman olduğumu itiraf ettim, pişman oldukça, hatalarımı küçük, anlaşılır ve bağışlanabilir parçalara bölebildiğimi gördüm. Hatırlamayı öğrendim: Hatırladıkça sevgilerimin karekökünü bulup,...
  5. Birbirinden İğneleyici Delici Sözler

Birbirinden İğneleyici Delici Sözler

İğneli Sözler Kısa İğneli Mesajlar Sevgili melekler, bu bölümümüzde en son sizlerle Albert Camus'dan Sözler paylaşmıştık. Yine bir misafirimizin isteği üzerine ki sanırız birini iğnelemek istiyor :D:D iğneliyici sözler konumuzu açmak istiyoruz :) Kimseye Ait olmam herkeze Sahip Olurum! İstanbullu Değiliz Altımızda Ferrari Olsun, Antalyalı Değiliz Kolumuzda Yabancı Manitamız Olsun,...

Sayfayı Paylaş